Київський районнийсуд м.Полтави
Справа № 552/4912/20
Провадження 1-кс/552/1974/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.11.2020 Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , за участю ОСОБА_3 , розглянувши клопотання начальника другого відділурозслідування кримінальнихпроваджень слідчогоуправління ГУДФС уПолтавській областікапітана податковоїміліції ОСОБА_4 про арешт майна, -
В С Т А Н О В И В:
Начальник другоговідділу розслідуваннякримінальних провадженьслідчого управлінняГУ ДФСу Полтавськійобласті капітанподаткової міліції ОСОБА_4 звернулася до слідчого судді з клопотанням про арешт майна.
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчим управлінням Головного управління ДФС у Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32020170000000020 від 16.07.2020 за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.204 КК України, в межах якого встановлено, що протягом 2017-2018 років невстановлені особи на території Полтавської області незаконно виготовляють алкогольні напої та тютюнові вироби з недоброякісної сировини, що становить небезпеку для життя та здоров`я людей, які незаконно зберігають з метою збуту, транспортують з метою збуту та збувають.
Також за матеріалами кримінального провадження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , здійснює незаконне зберігання з метою збуту, транспортування з метою збуту та збут незаконно виготовлених тютюнових виробів, маркованих підробленими марками акцизного податку та без марок акцизного податку встановленого зразка.
Слідчий вказував, що ОСОБА_5 вище вказану протиправну діяльність здійснює спільно з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 .
Також зазначав, що ОСОБА_5 та ОСОБА_6 здійснюють постачання незаконно виготовлених тютюнових виробів ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 . В подальшому ОСОБА_7 реалізовує вище вказані тютюнові вироби в торгівельному кіоску, який розташований з правої сторони від господарчого магазину «Економ» на території підприємства Лохвицької райспоживспілки «Лохвицький ринок» (код ЄДРПОУ 30976908) за адресою: вул.Героїв України, 14А, м.Лохвиця, Полтавської області.
ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ліцензій на право реалізації тютюнових виробів не отримував.
18.11.2020 на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м.Полтави від 17.11.2020 проведено обшук житлових приміщень та території за адресою: АДРЕСА_1 , де проживає ОСОБА_7 , в ході якого виявлено та вилучено тютюнові вироби та мобільний телефон.
Просив слідчого суддю накласти арешт на майно, вилучене в ході проведення обшуку 18.11.2020 за адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий суддя, розглянувши матеріали клопотання, заслухавши думку осіб, які приймають участь у розгляді, приходить до таких висновків.
Наданими до слідчого судді матеріалами встановлено, що є дійсно обґрунтовані підстави вважати, що було вчинене кримінальне правопорушення, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 32020170000000020 від 16.07.2020 за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.204 КК України.
Також встановлено, що 18.11.2020 слідчими слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , де проживає ОСОБА_7 , в ході якого виявлено та вилучено тютюнові вироби та мобільний телефон.
Відповідно до п. 1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно, зокрема, є доказом злочину. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Згідно п. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, та відповідно до п. 3 даної статті у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, а саме: речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій.
Є достатніта обґрунтованіпідстави вважати,що вилученемайно є об`єктом кримінально протиправних дій, отримано внаслідок вчинення кримінального правопорушення та може бути використане як докази фактів та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження та підлягають доказуванню. Мобільний телефон містить переписку ОСОБА_8 (дружини ОСОБА_7 ) про придбання та реалізацію тютюнових виробів, у т.ч. без марок акцизного податку.
Постановою слідчого від 19.11.2020 вилучені під час проведеного обшуку тютюнові вироби та мобільний телефон, визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.
У випадку, передбаченому ч.3 ст.170 КПК України арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України.
Арешт може бути накладений у встановленому КПК України порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду, визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставини, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.
З урахуванням викладеного, вилучені під час проведеного обшуку речі та предмети відповідають критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України, є речовими доказами, що є підставою згідно ч.3 ст.170 КПК України для накладення арешту.
Відповідно до ч. 4 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
Накладення арешту на вилучені речі жодним чином не позначиться на інтересах будь-яких осіб, в тому числі і володільця майна.
Тому клопотання слідчого про арешт є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Статтею 175 КПК України передбачено, що ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Керуючись ст. ст. 170-173 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання начальника другоговідділу розслідуваннякримінальних провадженьслідчого управлінняГУ ДФСу Полтавськійобласті ОСОБА_4 про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на тютюнові вироби, та мобільний телефон вилучені в ході проведення обшуку 18.11.2020 в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , де проживає ОСОБА_7 :
1.Сигарети «Compliment blue 25XXL» в кількості 280 (двісті вісімдесят) пачок без марок акцизного податку;
2.Сигарети «Compliment blue» в кількості 980 (дев`ятсот вісімдесят) пачок без марок акцизного податку;
3.Сигарети «Compliment blue 25XXL» в кількості 340 (триста сорок) пачок з марками акцизного податку;
4.Сигарети «Compliment blue King Size» в кількості 310 (триста десять) пачок з марками акцизного податку;
5.Сигарети «Compliment Violet Slims» в кількості 240 (двісті сорок) пачок без марок акцизного податку;
6.Сигарети «Compliment Violet Demi Slims» в кількості 120 (сто двадцять) пачок з марками акцизного податку;
7.Сигарети «Rothmans Demi» в кількості 500 (п`ятсот) пачок без марок акцизного податку;
8.Сигарети «Rothmans Royal» в кількості 160 (сто шістдесят) пачок з марками акцизного податку;
9.Сигарети «Marvel» в кількості 960 (дев`ятсот шістдесят) пачок без марок акцизного податку;
10.Сигарети «Credo» в кількості 1850 (одна тисяча вісімсот п`ятдесят) пачок без марок акцизного податку;
11.Сигарети «Jing Ling» в кількості 448 (чотириста сорок вісім) пачок без марок акцизного податку;
12.Сигарети «Jing Ling 20» в кількості 230 (двісті тридцять) пачок з марками акцизного податку;
13.Сигарети «BLUE BOND» в кількості 460 (чотириста шістдесят) пачок без марок акцизного податку;
14.Сигарети «BOND RED» в кількості 408 (чотириста вісім) пачок без марок акцизного податку;
15.Сигарети «Monte Carlo» в кількості 110 (сто десять) пачок з марками акцизного податку;
16.Сигарети «MARBLE» в кількості 120 (сто двадцять) пачок без марок акцизного податку;
17.Сигарети «Marshal De Luxe» в кількості 70 (сімдесят) пачок без марок акцизного податку;
18.Сигарети «Marshal Slims Blue» в кількості 400 (чотириста) пачок без марок акцизного податку;
19.Сигарети «LM BLUE» в кількості 290 (двісті дев`яносто) пачок без марок акцизного податку;
20.Сигарети «LM RED» в кількості 360 (триста шістдесят) пачок без марок акцизного податку;
21.Сигарети «DAVE» в кількості 377 (триста сімдесят сім) пачок без марок акцизного податку;
22.Сигарети «Winston Blue» в кількості 280 (двісті вісімдесят) пачок без марок акцизного податку;
23.Сигарети «Raouel Slims» в кількості 390 (триста дев`яносто) пачок без марок акцизного податку;
24.Сигарети «LD RED» в кількості 284 (двісті вісімдесят чотири) пачок з марками акцизного податку;
25.Сигарети «Lucky Strike» в кількості 280 (двісті вісімдесят) пачок без марок акцизного податку;
26.Сигарети «REGINA» в кількості 340 (триста сорок) пачок без марок акцизного податку;
27.Сигарети «ФЭСТ» в кількості 140 (сто сорок) пачок без марок акцизного податку;
28.Сигарети «DuLAO Blue» в кількості 330 (триста тридцять) пачок без марок акцизного податку;
29.Сигарети «Прима» в кількості 1440 (одна тисяча чотириста сорок) пачок без марок акцизного податку;
30.Сигарети «Marlboro» в кількості 1676 (одна тисяча шістсот сімдесят шість) пачок без марок акцизного податку;
31.Сигарети «Compliment Red King Size» в кількості 150 (сто п`ятдесят) пачок з марками акцизного податку;
32.Мобільний телефон Samsung S/N НОМЕР_4 1 шт.
Ухвала про арешт майна виконується слідчим, прокурором.
Обов`язок по зберіганню майна покласти на сторону обвинувачення.
Арешт діє до його скасування у встановленому КПК України порядку.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2020 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 93056560 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні