Ухвала
від 23.11.2020 по справі 556/1833/20
ВОЛОДИМИРЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 556/1833/20

Номер провадження 2/556/466/2020

У х в а л а

про залишенян позовної заяви без руху

"23" листопада 2020 р. Володимирецький районний суд Рівненської області в особі - судді Котик Л.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя,-

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до Володимирецького районного суду Рівненської області з позовом до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя .

Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі, встановлено, що позовна заява підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства, але подана без додержання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України, внаслідок чого підлягає залишенню без руху на підставі ч.1 ст. 185 ЦПК України, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог п.3 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, яка у відповідності до п.9 ч.1 ст.176 ЦПК України у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, визначається дійсною вартістю нерухомого майна.

Вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні .

Слід зазначити, що відповідно до ч. 1 ст.12 Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність , звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.

Механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей обчислення судового збору та інших обов`язкових платежів визначений постановою Кабінету Міністрів України Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства від 21 серпня 2014 року № 358

У відповідності до п. п. 1 п. 1 вказаної вище постанови, оціночною вартістю для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства (далі - оподаткування), є ринкова вартість, розрахована відповідно до національних стандартів та інших нормативно-правових актів з питань оцінки майна і майнових прав.

Ринкова вартість - вартість, за яку можливе відчуження об`єкта оцінки на ринку подібного майна на дату оцінки за угодою, укладеною між покупцем та продавцем, після проведення відповідного маркетингу за умови, що кожна із сторін діяла із знанням справи, розсудливо і без примусу (п. 3 Національного стандарту N 1 Загальні засади оцінки майна і майнових прав ).

Позивач звертається до суду із позовом, в якому просить визнати право власності на частину житлового будинку та стягнення компенсації за половину автомобіля.

Разом з тим, позивачем не зазначено ціну позову. В матеріалах справи відсутні належні докази на підтвердження дійсної вартості спірного житлового будинку та автомобіля, які б відповідали вищевказаним вимогам закону, у зв`язку з чим суд позбавлений можливості встановити вартість майна, на яке позивач просить визнати право власності та на стягнення компенсації половини вартості автомобіля.

Згідно з ч.2 ст. 6 Закону України Про судовий збір , у разі якщо судовий збір сплачується за подання позовної заяви до суду в розмірі, визначеному з урахуванням ціни позову, а встановлена при цьому позивачем ціна позову не відповідає дійсній вартості спірного майна або якщо на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, розмір судового збору попередньо визначає суд з подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом у процесі розгляду справи.

Згідно до ч.2 ст. 176 ЦПК України, якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.

Однак, відповідно до роз`яснень, які містяться в постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справі Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах від 17 жовтня 2014 року № 10, розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. При цьому, суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом ЦПК України такий обов`язок покладається на позивача. Вартість майна визначається на момент пред`явлення позову.

Також відповідно до вимог ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Частиною 3 ст.177 ЦПК України передбачено, що у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.

Як вбачається з платіжного доручення №139 від 18 листопада 2020 року позивачем за подання до суду вищевказаної позовної заяви сплачено судовий збір у розмірі 840,60 гривень.

Відповідно до Закону України Про судовий збір , передбачена ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру у розмірі, 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який станом на 01 січня 2020 року становить 2102 гривні.

З вищезазначеної норми права випливає, що позивач зобов`язаний визначитися з ціною позову майнового характеру, ціна позову повинна відповідати дійсній ринковій вартості майна на момент подачі позову. Власники, або користувачі майна мають можливість безперешкодно, за власний кошт замовити оцінку майна у оцінщика або скористатись інформацією вторинного ринку.

Позивачу слід вказати ціну позову, виходячи з дійсної вартості спірного майна станом на день звернення до суду, а судовий збір відповідно має сплачуватись, виходячи зі ставок судового збору, які встановлені ст. 4 Закону України "Про судовий збір" .

Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

При таких обставинах, відповідно до ст. 185 ЦПК України , позовна заява підлягає залишенню без руху з зазначенням недоліків заяви та наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст.175, 185-186 ЦПК України , суд,-

Постановив :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя, залишити без руху.

Надати позивачу строк для виправлення вказаних у даній ухвалі недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали, а саме:

- зазначити в позовній заяві ціну позову та надати суду підтвердження ціни позову, визначеної станом на день звернення до суду із даною позовною заявою;

- здійснити доплату судового збору відповідно до ціни позову, визначеної станом на день звернення до суду із даною позовною заявою. Загальна сума судового збору не має перевищувати 10510,00 грн.;

Судовий збір необхідно сплатити на рахунок отримувача № рахунку (ІВАN): UA778999980000031216206017032 , отримувач коштів: УК у Володимирецькому районі , код отримувача ЄДРПОУ: 38019856 , Код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: судовий збір за подання позовної заяви.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Роз`яснити позивачу, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк усуне недоліки, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя: Котик Л.О.

СудВолодимирецький районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення23.11.2020
Оприлюднено27.11.2020
Номер документу93119926
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —556/1833/20

Ухвала від 03.11.2022

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Іванків О.В.

Рішення від 03.11.2022

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Іванків О.В.

Ухвала від 13.03.2022

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Іванків О.В.

Ухвала від 18.11.2021

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Іванків О.В.

Ухвала від 08.09.2021

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Іванків О.В.

Ухвала від 16.07.2021

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

Ухвала від 12.07.2021

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

Ухвала від 21.04.2021

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

Ухвала від 24.03.2021

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

Ухвала від 18.02.2021

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні