Ухвала
27 листопада 2020 року
м. Київ
справа № 198/1022/19
провадження № 61-13256ск20
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Шиповича В. В., вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Лан Юр`ївського району Дніпропетровської області про визнання припиненим договору оренди землі шляхом його розірвання,
ВСТАНОВИВ:
03 вересня 2020 року засобами поштового зв`язку ОСОБА_1 подав касаційну скаргу на постанову Дніпровського апеляційного суду від 27 липня 2020 року у цивільній справі № 198/1022/19 в якій просив скасувати вказану постанову апеляційного суду і рішення Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області від 27 квітня 2020 року та ухвалити нове рішення про задоволення позову.
Ухвалою Верховного Суду від 25 вересня 2020 року касаційну скаргу залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків касаційної скарги шляхом:
1) подання заяви про поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження із зазначенням підстав для такого поновлення та наданням доказів, які підтверджують наявність таких підстав;
2) усунення суперечності в частині судових рішень, які оскаржуються;
3) зазначення в касаційній скарзі підставу (підстави), на якій (яких) подається касаційна скарга з визначенням передбаченої (передбачених) статтею 389 ЦПК України підстави (підстав).
У жовтні 2020 року ОСОБА_1 подав заяву про усунення недоліків касаційної скарги разом з уточненою касаційною скаргою із зазначенням підстав касаційного оскарження та клопотанням про поновлення строку на касаційне оскарження судового рішення.
Відповідно до статті 390 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Клопотання ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження підлягає задоволенню, оскільки копію оскаржуваної постанови апеляційного суду він отримав 18 серпня 2020 року, що підтверджено доданими до касаційної скарги документами та не спростовано на час вирішення питання про відкриття касаційного провадження.
Таким чином касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного судового рішення апеляційного суду, яке оскаржується.
Однією з підстав для залишення касаційної скарги ОСОБА_1 без руху було те, що заявнику необхідно було усунути суперечності в частині визначення предмета касаційного оскарження.
Усунення вказаних недоліків мало полягати у конкретизації того, що заявником оскаржується і рішення Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області від 27 квітня 2020 року і постанова Дніпровського апеляційного суду від 27 липня 2020 року.
Разом із тим, як вбачається із дій заявника він невірно розтлумачив вимоги ухвали від 25 вересня 2020 року та в уточненій касаційній скарзі, замість конкретизації того, що ним оскаржуються обидва судові рішення, формулюючи процесуальну вимогу просить скасувати лише постанову Дніпровського апеляційного суду від 27 липня 2020 року та ухвалити при цьому нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Однак вирішення такої процесуальної вимоги неможливо з огляду на те, що постановою Дніпровського апеляційного суду від 27 липня 2020 року рішення суду першої інстанції залишено без змін.
Натомість згідно зі статтею 409 ЦПК України за результатами розгляду касаційної скарги суд касаційної інстанції має право: 1) залишити судові рішення судів першої інстанції та апеляційної інстанції без змін, а скаргу без задоволення; 2) скасувати судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій повністю або частково і передати справу повністю або частково на новий розгляд, зокрема за встановленою підсудністю або для продовження розгляду; 3) скасувати судові рішення повністю або частково і ухвалити нове рішення у відповідній частині або змінити рішення, не передаючи справи на новий розгляд; 4) скасувати постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково і залишити в силі рішення суду першої інстанції у відповідній частині; 5) скасувати судові рішення суду першої та апеляційної інстанцій у відповідній частині і закрити провадження у справі чи залишити позов без розгляду у відповідній частині; 6) у передбачених цим Кодексом випадках визнати нечинними судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій повністю або частково і закрити провадження у справі у відповідній частині; 7) у передбачених цим Кодексом випадках скасувати свою постанову (повністю або частково) і прийняти одне з рішень, зазначених в пунктах 1-6 частини першої цієї статті.
Оскільки дії заявника по виконанню ухвали від 25 вересня 2020 року
не свідчать про недобросовісність чи ігнорування вимог суду, а є наслідком помилки, суд вважає за необхідне продовжити строк для усунення недоліків касаційної скарги.
За змістом частини другої статті 127 ЦПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений з ініціативи суду.
Недоліки касаційної скарги мають бути усунені шляхом подання уточненої касаційної скарги, в якій процесуальна вимога має бути узгоджена із повноваженнями суду касаційної інстанції, що в контексті справи
№ 198/1022/19 означає, що у разі, якщо заявник наполягає на ухваленні касаційним судом нового рішення про задоволення позову, предметом касаційного оскарження можуть бути одночасно і рішення Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області від 27 квітня 2020 року і постанова Дніпровського апеляційного суду від 27 липня 2020 року.
Керуючись статтями 127, 185, 390, 392, 393 ЦПК України , Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Продовжити ОСОБА_1 до 17 грудня 2020 року строк для усунення недоліків касаційної скарги.
У разі невиконання у встановлений строк цієї ухвали касаційна скарга буде повернута, особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В. В. Шипович
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2020 |
Оприлюднено | 30.11.2020 |
Номер документу | 93149970 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні