Справа № 373/1236/20
Номер провадження 2/373/873/20
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 листопада 2020 року місто Переяслав
Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Рева О.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання сформованим статутного капіталу, про визнання права власності на 1/2 частки в статутному капіталі в порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом та просить:
- визнати сформованим статутний капітал СФГ Сибір станом на 09.10.2019 у розмірі 18 269,33 грн.;
- визнати за ним право власності на 1/2 частку в статутному капіталі СФГ Сибір в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Судові витрати по справі просить залишити за ним.
Ознайомившись із змістом позовної заяви та доданими до неї документами судом встановлено, що дана позовна заява не може бути прийнята до розгляду, оскільки вона не відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України.
Згідно ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити в тому числі:
- зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
- якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Із змісту позовної заяви вбачається, що в позові заявлено вимогу немайнового та майнового характеру.
Згідно п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить юридичним особам ціна позову визначається, - не нижче його балансової вартості.
Позивачем зазначена ціна позову майнового характеру в розмірі 18 269,33 грн. Її розмір позивач визначав залишковою вартістю придбаного у 2015 році сепаратора зернового Р8-БЦСМ-25 18 269,33 грн., який поставлений на баланс СФГ Сибір .
Проте, матеріали позовної заяви не містять посилання на належні докази вартості спірного майна, що входило до складу СФГ Сибір .
Визначена сума вартості майна зазначена в довідці, що видана головою СФГ Сибір Дмитренко В.І. - позивачем по справі, що не узгоджується з вимогами законодавства, що регулює правовідносини в сфері оціночної діяльності та ведення бухгалтерського обліку і звітності в Україні.
Визначена позивачем вартість спірного майна не містить відомостей про вартість всього майна, що входить до складу статутного фонду (капіталу) СФГ Сибір , що позбавляє суд попередньо визначити судовий збір, з наступним стягненням недоплаченого судового збору відповідно до ціни позову.
Згідно з вимогами Закону України Про фермерське господарство до складу майна фермерського господарства (складеного капіталу) можуть входити певні речі, одержані доходи, інше майно, набуте на підставах, що не заборонені законом, право користування речами та природними ресурсами, а також інші майнові права (в тому числі на інтелектуальну власність), грошові кошти, які передаються членами фермерського господарства до його складеного капіталу.
Відповідно до цього Закону фермерське господарство як цілісний майновий комплекс включає майно, передане до складеного капіталу, не розподілений прибуток, майнові та інші зобов`язання. Успадкування фермерського господарства (цілісного майнового комплексу або його частини) здійснюється відповідно до закону.
Аналогічні норми містяться і в ЦК України, відповідно до якої, підприємство є єдиним майновим комплексом, що використовується для здійснення підприємницької діяльності. До складу підприємства як єдиного майнового комплексу входять усі види майна, призначені для його діяльності, включаючи земельні ділянки, будівлі, споруди, устаткування, інвентар, сировину, продукцію, права вимоги, борги, а також право на торговельну марку або інше позначення та інші права, якщо інше не встановлено договором або законом.
Виходячи з положень ЦК України до складу спадщини входить лише те нерухоме майно, право на яке зареєстроване в органах, що здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна.
Позивачем же до складу майна СФГ Сибір включено лише придбаний у 2015 році сепаратор зерновий Р8-БЦСМ-25 (рухома річ), незважаючи на відомості в позовній заяві про наявність в складі СФГ Сибір майна та земельних ділянок внаслідок поділу двох фермерських господарств.
З огляду на вищевикладене, позивачу необхідно надати суду докази вартості майна, що входило до складу СФГ Сибір та, виходячи з вартості майна СФГ Сибір , визначитись із ціною позову майнового характеру.
Документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна.
Обґрунтування ціни позову потрібно для правильного розрахунку розміру судового збору, що підлягає сплаті відповідно до ставок, визначених ст. 4 Закону України Про судовий збір .
Відповідно до пунктів 4, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Як вбачається з позову позивач та спадкодавець ОСОБА_5 розділили між СФГ Сибір та ФГ Агро Еко майно та земельні ділянки. Однак, позивачем не надано доказів на підтвердження зазначених ним обставин, оскільки при таких обставинах земельні ділянки (майнові права на них) повинні входити до складу майна СФГ Сибір .
Згідно ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
До позовної заяви позивачем додано неповний текст статуту СФГ Сибір - 2, 10 сторінки.
Господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб`єктами господарювання, а також між цими суб`єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання регулює Господарського кодексу України (ст. 1 Господарського кодексу України).
Відповідно до ч. 1 ст. 57 Господарського кодексу України установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання.
Згідно приписам ч. 4 ст. 57 Господарського кодексу України статут суб`єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного капіталу та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб`єкта господарювання, а також інші відомості, пов`язані з особливостями організаційної форми суб`єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.
Так як позивачем заявлена вимога немайнового характеру про визнання сформованим статутного капіталу СФГ Сибір станом на 09.10.2019 у розмірі 18 269,33 грн., то йому необхідно додати до позовної заяви повний текст статуту СФГ Сибір , що надасть можливість суду ознайомитися із його змістом - розміром і порядком утворення статутного капіталу, з компетенцією органів управління тощо.
При цьому суд звертає увагу, що зміни до статуту можуть бути внесені загальними зборами членів господарства, тобто в досудовому порядку.
Статтею 6 Господарського кодексу України закріплено заборону незаконного втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, в тому числі і судів, у господарські відносини.
Відповідно, суд не може здійснювати функції учасників господарства, зокрема із прийняття рішень щодо розміру статутного капіталу, розподілу його часток між учасниками (членами) господарства та як наслідок фіксувати й встановлювати за певним учасником відсоткові значення його внеску у статутному капіталі.
Крім того, позивачу необхідно уточнити зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, оскільки позов подано до кількох відповідачів.
В цілому, позивачу слід врахувати вищезазначене та привести свої вимоги відповідно до вимог закону та цієї ухвали.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, оскільки зазначені недоліки перешкоджають суду відкрити провадження у справі.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статей 175 і 177 ЦПК України позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві (ч. 3 ст. 185 ЦПК України).
Керуючись ст. 185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання сформованим статутного капіталу, про визнання права власності на 1/2 частки в статутному капіталі в порядку спадкування залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О. І. Рева
Суд | Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2020 |
Оприлюднено | 01.12.2020 |
Номер документу | 93161040 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Рева О. І.
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Залеська А. О.
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Залеська А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні