Рішення
від 26.11.2020 по справі 914/2083/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.11.2020 Справа № 914/2083/20

Господарський суд Львівської області у складі судді М.М. Петрашка, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом Фізичної особи-підприємця Гуменяка Петра Михайловича

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Вікнаград"

про стягнення 195378,59 грн.

за участю представників:

від позивача не з`явився

від відповідача не з`явився

ВСТАНОВИВ

Рішенням Господарського суду Львівської області від 17.11.2020р. у справі №914/2083/20 позов задоволено частково, вирішено стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вікнаград" на користь Фізичної особи-підприємця Гуменяка Петра Михайловича 188385,00 грн. - основного боргу, 2907,77 грн. - інфляційних втрат, 4010,32 грн. - 3% річних та 2929,54 грн. - судового збору. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Вказаним рішенням суду також було призначено судове засідання для вирішення питання про судові витрати на професійну правничу допомогу на 26.11.2020р., оскільки позивачем до закінчення судових дебатів при розгляді справи було зроблено заяву про те, що ним протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду будуть подані докази на підтвердження судових витрат на правову допомогу адвоката.

Так, згідно з пунктом 5 частини 6 статті 238 Господарського процесуального кодексу України, у разі необхідності у резолютивній частині також вказується про призначення судового засідання для вирішення питання про судові витрати, дата, час і місце його проведення, строк для подання стороною, за клопотанням якої таке судове засідання проводиться, доказів щодо розміру, понесених нею судових витрат.

На електронну адресу суду від позивача надійшов детальний опис робіт (наданих послуг) виконаних адвокатом (вх.№3055/20), до якого заявником долучено:

- копію договору № 8/20 про надання правничої допомоги від 22 липня 2020р.;

- копію акту приймання-передачі наданих послуг №1 від 24 липня 2020р. до договору про надання правничої допомоги № 8/20 від 22 липня 2020 р.;

- копію акту приймання-передачі наданих послуг №2 від 20 листопада 2020 р. до договору про надання правничої допомоги № 8/20 від 22 липня 2020 р.;;

- копію платіжного доручення від 24 липня 2020 р.;

-копію платіжного доручення від 23 листопада 2020 р.;

- копію квитанції про сплату судового збору.

Щодо заявлених до стягнення судових витрат на професійну правничу допомогу суд зазначає таке.

В позовній заяві позивачем зазначено, що він поніс та очікує понести такі витрати на професійну правничу допомогу:

- усна консультація з вивченням документів щодо взаємовідносин позивача, відносно яких є спірні питання, з метою визначення перспективи (стягнення заборгованості, спонукання вчинити дії, стягнення збитків, визнання договорів недійсними, тощо) та визначення способу правового захисту інтересів та порушених прав, або недопущення порушення прав Відповідача, за 1 годину надання послуг - 1000,00 грн.;

- підготовка позовної заяви, відзиву на позов, відповіді на відзив, апеляційної та касаційної скарги, заяви по перегляду судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами (у тому числі аналіз документів, ознайомлення з судовою практикою та практикою Європейського суду з прав людини, з/або без ксерокопіювання, роздруківки, сканування документів, направлення процесуальних документів та додатків сторонам справи та суду, тощо) за 1 годину надання послуг - 3000,00 грн.;

- підготовка інших процесуальних документів - заяв, листів, відповідей на листи, скарг, клопотань, заперечень, тощо (включаючи аналіз документів, ознайомлення з судовою практикою та практикою Європейського суду з прав людини, з/або без ксерокопіювання, роздруківки, сканування документів, направлення процесуальних документів та додатків сторонам справи та суду, тощо) за 1 годину надання послуг - 1000,00 грн.;

- прийняття участі в одному судовому засіданні по справі (без залежності від тривалості судового засідання) - 4000,00 грн.

- ознайомлення з матеріалами справи у судах (з оформленням та подачею клопотання про ознайомлення з матеріалами справи, тощо) за 1 годину надання послуг - 1500,00 грн.

Також позивачем в позовній заяві зазначено, що детальний опис наданих послуг та докази фактичних витрат будуть надані суду протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду.

В детальному описі робіт (наданих послуг) від 23.11.2020р. виконаних адвокатом (вх.№3055/20) позивач просить стягнути 15000,00 грн. судових витрат на професійну правничу допомогу та розмір сплаченого судового збору у сумі 2930,68 грн.

Як вбачається з поданих матеріалів, зазначений детальний опис робіт (наданих послуг) виконаних адвокатом на адресу відповідача не надсилався.

Частиною 8 статті 129 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

Як вбачається із поданих матеріалів, 22.07.2020р. адвокатським об`єднанням Джаст Лоєрс (адвокат) та ФОП Гуменяк Петро Михайлович (клієнт) укладено договір №8/20 про надання правничої допомоги, відповідно до пунктів 1.1.,1.2 якого адвокатське об`єднання зобов`язується надати правову допомогу, в тому числі, за окремими дорученнями клієнта. Адвокатське об`єднання приймає на себе обов`язки представляти права і законні інтереси клієнта як позивача в господарському провадженні (на усіх стадіях здійснення провадження) в судах усіх інстанцій та здійснювати професійну діяльність адвоката згідно з умовами цього договору з усіма правами представника, які передбачені Господарським процесуальним кодексом, всіх без винятку місцевих судах (в тому числі але не обмежуючись в Господарському суді Львівської області), здійснювати адвокатський супровід справи за участю клієнта, вчиняти всі достатні та допустимі дії для врегулювання спірних правовідносин в яких фігурує клієнт.

Відповідно до пункту 2.3 договору, клієнт несе обов`язки сплатити гонорар адвокатському об`єднанню чи його заступнику в розмірі та в строк згідно цього договору; у випадку необхідності видати адвокатському об`єднанню необхідні довіреності; без зволікання прийняти все виконане, що стосується доручення; відшкодувати адвокатському об`єднанню фактичні витрати, які не були обумовлені, але які адвокат поніс, і які були необхідні для належного виконання доручення, та які підтверджуються витратними документами (проїздні квитки, квитанції, чеки т.п.); інформувати адвокатське об`єднання про всі документи та відомі обставини, які можуть мати суттєве значення для прийняття та виконання адвокатським об`єднанням доручення відповідно до цього договору; інформувати адвокатського об`єднання, чи не зв`язаний клієнт нерозірваною угодою з іншим адвокатом (адвокатським об`єднанням, юристом, юридичною фірмою та т.п .).

Згідно з пунктами 4.1.-4.3. договору, на визначення розміру гонорару адвокатського об`єднання впливають строки та результати вирішення спірних правовідносин, ступінь важкості справи, обсяг правових послуг, необхідних для досягнення бажаного результату та належного виконання окремих доручень клієнта. Гонорар адвокатського об`єднання визначається за домовленістю сторін. Поточні витрати, пов`язані з поданням позовної заяви до суду (або апеляційної чи касаційної скарги), зокрема, сплата державного мита, оплата судових зборів, оформлення нотаріальних довіреностей, здійснюється клієнтом самостійно і не впливають на розмір гонорару адвокатського об`єднання за цим договором.

24.07.2020р. сторонами підписано акт № 1 приймання-передачі наданих послуг до договору про надання правничої допомоги № 8/20 від 22 липня 2020року.

Відповідно до пункту 1 цього акту, адвокатським об`єднанням Джаст Лоєрс надано наступні послуги ФОП Гуменяку Петру Михайловичу:

- усна консультація з вивченням документів щодо взаємовідносин клієнта відносно яких є спірні питання, з метою визначення перспективи стягнення заборгованості, стягнення збитків та визначення способу правового захисту інтересів та порушених прав (витрачено часу - 1 год, вартість 1000,00 грн);

- підготовка позовної заяви та додатків до неї, подання позовної заяви до суду (витрачено часу - 4 год, вартість 6000,00 грн).

Згідно з пунктом 2 акту, вартість послуг, вказаних в п. 1 цього акту, становить 7000,00грн. без ПДВ.

20.11.2020р. сторонами підписано акт № 2 приймання-передачі наданих послугдо договору про надання правничої допомоги № 8/20 від 22 липня 2020року.

Відповідно до пункту 1 даного акту, адвокатським об`єднанням Джаст Лоєрс надано наступні послуги ФОП Гуменяку Петру Михайловичу:

- підготовка та подання клопотання про усунення недоліків позовної заяви викладених в ухвалі суду від 25.08.2020 року (витрачено часу - 1 год, вартість 1000,00 грн.);

- участь адвоката у двох судових засіданнях (витрачено часу з урахуванням часу у дорозі - 8 год, вартість 7000,00 грн.).

Згідно з пунктом 2 акту, вартість послуг, вказаних в п. 1 цього акту, становить 8000,00 грн. без ПДВ.

За змістом статті 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" договір про надання правової допомоги - це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (стаття 30 зазначеного Закону).

Разом із тим згідно зі статтею 15 Господарського процесуального кодексу України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом (стаття 16 Господарського процесуального кодексу України).

Однією з основних засад (принципів) господарського судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (пункт 12 частини 3 статті 2 зазначеного Кодексу).

Метою впровадження цього принципу є забезпечення особі можливості ефективно захистити свої права в суді, ефективно захиститись у разі подання до неї необґрунтованого позову, а також стимулювання сторін до досудового вирішення спору.

Практична реалізація згаданого принципу в частині відшкодування витрат на професійну правничу допомогу відбувається в такі етапи:

1) попереднє визначення суми судових витрат на професійну правничу допомогу (стаття 124 Господарського процесуального кодексу України);

2) визначення розміру судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу між сторонами (стаття 126 Господарського процесуального кодексу України): - подання (1) заяви (клопотання) про відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу разом з (2) детальним описом робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, і здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги, та (3) доказами, що підтверджують здійснення робіт (наданих послуг) і розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи; - зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу.

3) розподіл судових витрат (стаття 129 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно зі статтею 123 зазначеного Кодексу судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Відповідно до частин 1, 2 статті 126 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Разом із тим розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду (частина 8 статті 129 Господарського процесуального кодексу України).

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги (частина 3 статті 126 цього Кодексу).

Водночас за змістом частини 4 статті 126 Господарського процесуального кодексу України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог частини 4 цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами (частина 5 статті 126 Господарського процесуального кодексу України).

У розумінні положень частини 5 статті 126 Господарського процесуального кодексу України зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу, можливе виключно на підставі клопотання іншої сторони у разі, на її думку, недотримання вимог стосовно співмірності витрат із складністю відповідної роботи, її обсягом та часом, витраченим ним на виконання робіт. Суд, ураховуючи принципи диспозитивності та змагальності, не має права вирішувати питання про зменшення суми судових витрат на професійну правову допомогу, що підлягають розподілу, з власної ініціативи.

Слід зазначити, що загальне правило розподілу судових витрат визначене в частині 4 статті 129 Господарського процесуального кодексу України. Разом із тим, у частині 5 наведеної норми цього Кодексу визначено критерії, керуючись якими суд (за клопотанням сторони або з власної ініціативи) може відступити від вказаного загального правила при вирішенні питання про розподіл витрат на правову допомогу та не розподіляти такі витрати повністю або частково на сторону, не на користь якої ухвалено рішення, а натомість покласти їх на сторону, на користь якої ухвалено рішення.

Зокрема відповідно до частини 5 статті 129 Господарського процесуального кодексу України під час вирішення питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, у тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.

Випадки, за яких суд може відступити від загального правила розподілу судових витрат, унормованого частиною 4 статті 129 Господарського процесуального кодексу України, визначені також положеннями частин 6, 7, 9 статті 129 цього Кодексу.

Таким чином, зважаючи на наведені положення законодавства, у разі недотримання вимог частини 4 статті 126 Господарського процесуального кодексу України суду надано право зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами, лише за клопотанням іншої сторони.

При цьому, обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, що підлягають розподілу між сторонами (частини 5-6 статті 126 Господарського процесуального кодексу України).

Водночас під час вирішення питання про розподіл судових витрат господарський суд за наявності заперечення сторони проти розподілу витрат на адвоката або з власної ініціативи, керуючись критеріями, що визначені частинами 5-7, 9 статті 129 Господарського процесуального кодексу України, може не присуджувати стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, всі її витрати на професійну правову допомогу.

У такому випадку суд, керуючись частинами 5-7, 9 статті 129 зазначеного Кодексу, відмовляє стороні, на користь якої ухвалено рішення, у відшкодуванні понесених нею на правову допомогу повністю або частково, та відповідно не покладає такі витрати повністю або частково на сторону, не на користь якої ухвалено рішення. При цьому, в судовому рішенні суд повинен конкретно вказати, які саме витрати на правову допомогу не підлягають відшкодуванню повністю або частково, навести мотивацію такого рішення та правові підстави для його ухвалення. Зокрема, вирішуючи питання розподілу судових витрат, господарський суд має враховувати, що розмір відшкодування судових витрат, не пов`язаних зі сплатою судового збору, не повинен бути непропорційним до предмета спору. У зв`язку з наведеним суд з урахуванням конкретних обставин, зокрема ціни позову, може обмежити такий розмір з огляду на розумну необхідність судових витрат для конкретної справи.

Вищезазначений правовий висновок наведений у постанові Об`єднаної палати Верховного Суду у складі суддів Касаційного господарського суду від 03.10.2019р. у справі № 922/445/19.

Крім того, суд звертає увагу позивача, що оскільки докази понесених позивачем витрат на правничу допомогу не надсилались протилежній стороні - відповідачу, що позбавило її можливості доводити неспівмірність цих витрат, суд самостійно визначає їх розмір, що підлягає відшкодуванню, виходячи з критерію їх розумної необхідності.

Зазначена позиція викладена в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 30.09.2020 у справі № 201/14495/16-ц.

Враховуючи наведене, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що заявлені позивачем до стягнення судові витрати на правничу допомогу у сумі 14000,00 грн., - пов`язані із розглядом справи, є достатньо обгрунтованими, зокрема з урахуванням ціни позову, співмірними із складністю справи, наданим адвокатом обсягом послуг, затраченим ним часом на надання таких послуг та кількістю часу витраченого представником позивача у судових засіданнях по даній справі.

Щодо витрат з підготовки та подання клопотання про усунення недоліків позовної заяви, викладених в ухвалі суду від 25.08.2020 року (вартість послуги 1000,00 грн.), суд вважає, що представник позивача мав змогу уникнути таких витрат, подавши позовну заяву з дотриманням вимог норм статей Господарського процесуального кодексу України. Відтак, покладання на відповідача витрат за усунення недоліків які допустив адвокат позивача при підготовці позову є безпідставними та необгрунтованими.

Щодо заявленого позивачем в детальному описі робіт (наданих послуг) виконаних адвокатом (вх.№ 3055/20 від 24.11.2020р.) відшкодування витрат по сплаті судового збору, суд зазначає, що дане питання вирішено у рішенні Господарського суду Львівської області від 17.11.2020р. у даній справі, відповідно до якого, суд, керуючись нормами статті 129 Господарського процесуального кодексу України, дійшов висновку стягнути з відповідача на користь позивача 2929,54 грн. судового збору, оскільки позов підлягав задоволенню частково.

При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін. Ті самі критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрат на підставі статті 41 Конвенції. Зокрема, згідно з його практикою заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (рішення у справі "East/WestAllianceLimited" проти України", заява N 19336/04).

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Лавентс проти Латвії" зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.

Таким чином, зважаючи на те, що наявними у справі доказами, з врахуванням розумної необхідності, підтверджуються лише судові витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 14000,00 грн., суд дійшов висновку відмовити позивачу у стягненні з відповідача 1000,00 грн., що заявлені ним як підготовка та подання клопотання про усунення недоліків позовної заяви, викладених в ухвалі суду від 25.08.2020 року, та 2930,68 грн. витрат по сплаті судового збору.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 244 Господарського процесуального кодексу України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи в власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

Згідно з частиною 3 та частиною 4 статті 244 Господарського процесуального кодексу України, суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання.

Відповідно частини 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Отже враховуючи наведене, суд дійшов висновку стягнути з відповідача на користь позивача 14000,00 грн. судових витрат на професійну правничу допомогу.

Керуючись статтями 74, 123, 126, 129, 244 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ

1 . Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вікнаград" (65000, місто Одеса, вулиця Героїв Крут, будинок 15, ідентифікаційний код 36578332) на користь Фізичної особи-підприємця Гуменяка Петра Михайловича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) судові витрати на професійну правничу допомогу адвоката у сумі 14000,00 грн.

2 . У решті заявлених вимог - відмовити.

3 . Наказ видати після набрання додатковим рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку та у строки, визначені главою 1 розділу IV Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст додаткового рішення виготовлено та підписано 01.12.2020р.

Суддя М.М. Петрашко

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення26.11.2020
Оприлюднено02.12.2020
Номер документу93228635
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/2083/20

Ухвала від 23.10.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 22.09.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Козак І.Б.

Рішення від 26.11.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Рішення від 17.11.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 17.11.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 29.10.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 15.10.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 07.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 25.08.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні