Справа № 991/8870/20
Провадження1-кс/991/9951/20
У ХВ АЛ А
01 грудня 2020 року м.Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 , за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 , адвоката ОСОБА_3 , розглянувши скаргу представника Відкритого недержавного пенсійного фонду «Причетність» - адвоката ОСОБА_4 на бездіяльність уповноважених осіб Національного антикорупційного бюро України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
ВСТАНОВИВ:
На підставі ухвали Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 18.11.2020 у справі № 991/8870/20 (провадження № 11сс/991/948/20) до Вищого антикорупційного суду надійшли матеріали скарги представника Відкритого недержавного пенсійного фонду «Причетність» - адвоката ОСОБА_4 на бездіяльність уповноважених осіб Національного антикорупційного бюро України (далі НАБУ), яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі ЄРДР).
Скаргу адвокат обґрунтовує тим, що до НАБУ було направлено повідомлення про вчинення уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Дельта Банк» кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5ст. 191 КК України, №ФГ/1328-2 від 23.10.2020. Як зазначає адвокат, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення містило докладні відомості про вчинений злочин, а відтак слідчий був зобов`язаний внести відомості до ЄРДР. Втім, за твердженням адвоката, в порушення вимог ст. 214 КПК України, уповноваженими особами НАБУ відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР внесені не були.
Зазначена бездіяльність уповноважених осіб НАБУ, на думку адвоката, суперечать положенням ч.1 ст.214 КПК України, яка закріплює обов`язок слідчого, прокурора невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. У зв`язку з цим представник Відкритого недержавного пенсійного фонду «Причетність» - адвокат ОСОБА_4 звернувся до Вищого антикорупційного суду зі скаргою на бездіяльність уповноважених осіб НАБУ та просить слідчого суддю зобов`язати останніх внести відповідні відомості до ЄРДР викладені у повідомленні про вчинення кримінального правопорушення №ФГ/1328-2від 23.10.2020,надати заявникувитяг зЄРДР та повідомити Вищий антикорупційний суд про виконання ухвали.
У судовому засіданні адвокат ОСОБА_3 , який діє в інтересах Відкритого недержавного пенсійного фонду «Причетність», скаргу підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у скарзі, просив її задовольнити у повному обсязі. Додатково зазначив, що помилково у резолютивній частині скарги зазначено відділ Національної поліції, оскільки заява про злочин подавалася до НАБУ і бездіяльність оскаржується НАБУ.
Особа, бездіяльність якої оскаржується у судове засідання не з`явилась про причини неявки не повідомила, жодних пояснень не надала. Відповідно до ч.3 ст. 306 КПК України, відсутність слідчого або прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
Дослідивши скаргу представникаВідкритого недержавногопенсійного фонду«Причетність» -адвоката ОСОБА_4 та додані до неї матеріали, заслухавши пояснення учасників судового засідання, слідчий суддя керується наступним.
Частиною 1 ст. 303 КПК України передбачено вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування. Зокрема, п.1 ч.1 ст. 303 КПК України передбачено можливість оскарження у досудовому провадженні бездіяльності слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Так, у відповідності до ч. 1ст.214КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення зобов`язаний внести відповідні відомості до ЄРДР, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з ЄРДР. За змістом цієї норми бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, означає їх невнесення впродовж 24 годин після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
З матеріалів скарги слідчим суддею встановлено, що засобами поштового зв`язку представником Відкритого недержавного пенсійного фонду «Причетність» - адвокатом ОСОБА_4 було направлено повідомлення про вчинення уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Дельта Банк» кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5ст.191КК України (№ФГ/1328-2 від 23.10.2020). Зміст повідомлення про вчинення кримінального правопорушення №ФГ/1328-2від 23.10.2020 свідчить про те, що заявником викладено короткий виклад обставин, що можуть свідчити про кримінальне правопорушення, та які можуть стати предметом перевірки у кримінально-процесуальному порядку.
У зв`язку з тим, що матеріали скарги не містять відомостей щодо дати отримання НАБУ повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, слідчий суддя позбавлений можливості встановити точну дату, з якої розпочалась бездіяльність уповноважених осіб НАБУ. Разом з тим, з долученої до матеріалів клопотання копії Листа НАБУ № 0421-252/38217 від 04.11.2020, слідчим суддею встановлено, що повідомлення про вчинення кримінального правопорушення №ФГ/1328-2 від 23.10.2020 було отримано НАБУ та розглянуто 04.11.2020.
На момент судового розгляду представники НАБУ не надали слідчому судді доказів виконання обов`язку встановленого ч. 1 ст. 214 КПК України та внесення відомостей за вказаним вище повідомленням про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР у встановлений строк.
Відповідно дост. 307 КПК Україниухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути постановлена про: скасування рішення слідчого чи прокурора; зобов`язання припинити дію; зобов`язання вчинити певну дію; відмову у задоволенні скарги.
З огляду на вищевикладене, слідчий суддя дійшов висновку, що уповноважені особи НАБУ не виконали обов`язку, передбаченогоч. 1 ст. 214 КПК України, а тому наявні підстави для їх зобов`язання внести до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення на підставі повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення представника Відкритогонедержавного пенсійногофонду «Причетність»-адвоката ОСОБА_4 №ФГ/1328-2 від 23.10.2020 та через 24години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з ЄРДР.
Разом з тим, враховуючи, що ч. 4 ст. 535 КПК України, закріплює імперативний обов`язок осіб, які виконують судове рішення повідомляти суд, який постановив судове рішення, про його виконання, слідчий суддя не вбачає підстав додатково зобов`язувати особу, яка буде виконувати рішення суду, повідомляти про його виконання. За таких обставин, вимоги скарги у цій частині не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.3,214,303-307,309, 395 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Скаргу представника Відкритого недержавного пенсійного фонду «Причетність» - адвоката ОСОБА_4 на бездіяльність уповноважених осіб Національного антикорупційного бюро України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань задовольнити частково.
Зобов`язати уповноважених осіб Національного антикорупційногобюро Українивнести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення на підставі повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення представника Відкритогонедержавного пенсійногофонду «Причетність»-адвоката ОСОБА_4 №ФГ/1328-2 від 23.10.2020 та через 24години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з ЄРДР.
В іншій частині скарги відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Вищий антикорупційний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 93284415 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Вищий антикорупційний суд
Мойсак С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні