Ухвала
від 30.11.2020 по справі 2-50/2007
ІВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Іванівський районний суд Одеської області

Іванівський районний суд Одеської області

Справа № 2-50/2007

Провадження № 2-во/499/12/20

У Х В А Л А

про виправлення описки

30 листопада 2020 року смт.Іванівка

Іванівський районний суд Одеської області у складі головуючого судді Погорєлова І.В., за участю помічника судді Березовської І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Іванівка Іванівського району Одеської області заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у рішенні суду від 28.09.2007 року за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення 1/2 частини майна спільної сумісної власності, за зустрічним позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про поділ майна та стягнення моральної шкоди

В С Т А Н О В И В:

Заявник звернувся до суду із заявою про внесення виправлення в рішення Іванівського районного суду від 28.09.2007 року по справі № 2-50/2007.

В обґрунтування заяви посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_5 , відповідно до копії заповіту, заявник є спадкоємцем майна померлої.

При звернені до нотаріуса з метою отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом, нотаріусом було виявлено, що в рішенні Іванівського районного суду Одеської області від 28.09.2007 року, відповідно до якого за спадкодавцем було визнано право власності на житловий будинок за адресою АДРЕСА_1 , при написані прізвища спадкодавця було допущено помилку, а саме замість вірного ОСОБА_6 було вказано ОСОБА_7 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть ОСОБА_5 , копією її паспорту, ідентифікаційного номеру та довідкою Іванівської селищної ради.

Суд вважає за доцільне розглянути заяву про виправлення описки без повідомлення сторін по справі.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Згідно статті 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

У судовому засіданні було встановлено, що 28.09.2007 року Іванівським районним судом Одеської області було ухвалено рішення за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення 1/2 частини майна спільної сумісної власності, за зустрічним позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про поділ майна та стягнення моральної шкоди. Окрім іншого, за даним рішенням було визнано за ОСОБА_2 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , рішення вступило в законну силу 09.10.2007 року.

Заявник вказує на ту обставину, що прізвище ОСОБА_2 вказано невірно, насправді її прізвище ОСОБА_6 .

На підтвердження вказаної обставини суду було надано копію паспорту на ім`я ОСОБА_5 , копію ідентифікаційного номеру, копію свідоцтва про смерть, відповідно до якої ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , копію заповіту та довідку іванівської селищної ради, відповідно до якої за адресою АДРЕСА_1 проживала та була зареєстрована з 05.06.1991 року до дня смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 .

Судом встановлено, що спадкоємцем після смерті ОСОБА_5 є ОСОБА_1 , тобто заявник, що підтверджується копією заповіту. Заявник на даний час бажає оформити свої спадкові права, однак через допущені описки в рішенні суду не може цього зробити.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Дані правовідносини передбачають правонаступництво, та за таких обставини заявник - ОСОБА_1 , як спадкоємець за заповітом, який прийняв спадщину, має право звернутись до суду із заявою про виправлення описки у рішення суду від 28.09.2007 року.

Приймаючи до уваги, що судове рішення повинно бути точним, помилки у тексті судового рішення, зумовлені помилками (описками), що не стосуються істотних обставин, проте ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або постановив ухвалу, враховуючи, що виправлення даної описки не змінить зміст рішення, але може вплинути на його реалізацію, з метою не порушення законних прав та інтересів осіб, які беруть участь у справі, суд прийшов до висновку про внесення в текст рішення Іванівського районного суду Одеської області від 28.09.2007 року, оскільки наявність описки у написані прізвища позивача за первісним позовом підтверджена наданими суду доказами.

Керуючись ст. 269 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у рішенні суду від 28.09.2007 року за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення 1/2 частини майна спільної сумісної власності, за зустрічним позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про поділ майна та стягнення моральної шкоди - задовольнити.

Внести виправлення в текст рішення Іванівського районного суду Одеської області від 28.09.2007 року за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення 1/2 частини майна спільної сумісної власності, за зустрічним позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про поділ майна та стягнення моральної шкоди, а саме:

у вступній, описовій, мотивувальний та резулятивній частинах рішення вказати вірне прізвище позивача по первісному позову ОСОБА_6 замість невірного ОСОБА_7 .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Відповідно до ч.1 ст.353 ЦПК України ухвала про виправлення описки може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

СуддяІ. В. Погорєлов

СудІванівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення30.11.2020
Оприлюднено04.12.2020
Номер документу93287693
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-50/2007

Ухвала від 10.12.2021

Цивільне

Білозерський районний суд Херсонської області

Сокирко Л. М.

Ухвала від 22.10.2021

Цивільне

Білозерський районний суд Херсонської області

Сокирко Л. М.

Ухвала від 30.11.2020

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Рішення від 20.11.2007

Цивільне

Болехівський міський суд Івано-Франківської області

БУНЧАК Б.Р.

Ухвала від 15.11.2007

Цивільне

Яремчанський міський суд Івано-Франківської області

Гребик Л.В.

Рішення від 14.12.2007

Цивільне

Чугуївський міський суд Харківської області

Слурденко О.І.

Ухвала від 26.11.2007

Цивільне

Куп'янський міськрайонний суд Харківської області

Волчек О.О.

Рішення від 19.01.2007

Цивільне

Ріпкинський районний суд Чернігівської області

Хоменко Л.В.

Рішення від 15.05.2007

Цивільне

Верхньорогачицький районний суд Херсонської області

ФЕДОРЯК О.Г.

Ухвала від 25.10.2007

Цивільне

Красноградський районний суд Харківської області

Болотова Л.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні