ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
11.12.2020 м.Дніпро Справа № 910/7207/20
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Іванова О.Г. (доповідач),
суддів: Березкіної О.В., Антоніка С.Г.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю «Вікторія Агро Плюс» на рішення Господарського суду Запорізької області від 30.10.2020 , ухвалене суддею Федоровою О.В. (м.Запоріжжя), повний текст якого складений 30.10.2020, у справі №910/7207/20
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний Дом-Гермес» , м. Київ,
до товариства з обмеженою відповідальністю «Вікторія Агро Плюс» , м. Запоріжжя,
про стягнення грошових коштів
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Запорізької області від 30.10.2020 у справі №910/72207/20, в редакції ухвали про ви правлення описки від 25.11.2020позовні вимоги задоволено.
Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю «Вікторія Агро Плюс» на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний Дом - Гермес» 37099,72 грн. заборгованості, 19635,99 грн. пені, 38499,85 грн. штрафу, 19865,61 грн. 25% річних, 1051,00 грн. судового збору.
Повернуто товариству з обмеженою відповідальністю «Торгівельний Дом - Гермес» з Державного бюджету України 50% судового збору сплаченого на підставі платіжного доручення №204 від 08.05.2020, що складає 1051,00 грн. після набрання рішенням законної сили.
Відмовлено товариству з обмеженою відповідальністю «Вікторія Агро Плюс» у задоволені клопотання про зменшення штрафних санкцій (пені, штрафу та 25% річних).
Відмовлено товариству з обмеженою відповідальністю «Вікторія Агро Плюс» у задоволені клопотання про розстрочення виконання рішення суду на 11 місяців.
Не погодившись із зазначеним рішенням суду в частині штрафних санкцій та відмови в задоволенні клопотання про зменшення розміру штрафних санкцій, до Центрального апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Вікторія Агро Плюс» , в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, не наведення мотивів відхилення доводів відповідача щодо загального розміру нарахованих штрафних санкцій, неналежне дослідження судом майнового стану відповідача, просить рішення суду від 30.10.2020 скасувати частково і прийняти нове рішення у відповідній частині, яким зменшити нараховані санкції на 90% та стягнути на користь позивача 1963, 60 грн. пені, 3849,98 грн штрафу, 1986,56 грн 25% річних.
Відповідно до частин 1, 4 ст. 262 Господарського процесуального кодексу України про відкриття апеляційного провадження у справі суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу.
В ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу та вирішується питання про витребування матеріалів справи. Якщо разом з апеляційною скаргою подано заяви чи клопотання, суд в ухвалі про відкриття апеляційного провадження встановлює строк, протягом якого учасники справи мають подати свої заперечення щодо поданих заяв чи клопотань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно з частинами 1, 10 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі.
Апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Спір у даній справі не відноситься до категорії тих, що не можуть розглядатись в порядку спрощеного позовного провадження, а загальна сума позову становить 115101,17 грн., що є меншим від ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на 01.01.2020 ця сума дорівнювала 210 200 грн), отже, справа в суді апеляційної інстанції підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін (ч. 5 ст. 252 ГПК України).
Оскільки предметом позову є сума, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, але характер спірних відносин і предмет доказування у справі вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін, тому суд вважає необхідним розгляд апеляційної скарги здійснювати в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Як вбачається з поданих документів, апеляційна скарга оформлена у відповідності до вимог, встановлених ст. 258 Господарського процесуального кодексу України.
З огляду на зазначене, відповідно до вимог статей 256, 258, 262 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія визначилась про можливість відкриття апеляційного провадження у справі №910/7207/20.
Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали до суду не надійшло.
Керуючись ст. ст. 262, 263, 268, 270 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «Вікторія Агро Плюс» на рішення Господарського суду Запорізької області від 30.10.2020 у справі №910/7207/20.
2 . Розгляд справи № 910/7207/20 призначити у судовому засіданні на 13.01.2021 на 11:30 год. Засідання відбудеться в приміщенні Центрального апеляційного господарського суду за адресою: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 65, зал судових засідань №207.
3. Позивачу протягом 10 днів з дня вручення ухвали про відкриття апеляційного провадження надати до суду : відзив на апеляційну скаргу, заперечення щодо клопотання про призначення повторної експертизи (копію вказаного документу у цей же строк направити іншим учасникам справи, докази чого надати суду).
4. Відповідачу протягом 10 днів з дня вручення ухвали про відкриття апеляційного провадження надати до суду власні заяви, клопотання відповідно до ст.ст. 38, 169, 170 Господарського процесуального кодексу України, додаткові докази та обґрунтування щодо неможливості надати їх до суду першої інстанції (копії вказаних документів у цей же строк направити іншим учасникам справи, докази чого надати суду).
5 . З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби рекомендувати учасникам справи:
- утриматись від безпосередньої присутності в залі суду;
- прийняти участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, у тому числі, відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв"язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196, для чого подати відповідне клопотання в порядку та строки, передбачені Господарським процесуальним кодексом України (зокрема, частинами 1-4 ст.197 та частинами 6, 8 ст.197 ГПК України);
- надати клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
У випадку безпосередньої участі учасників справи в судовому засіданні обов`язковою є наявність засобів особистого захисту (масок, рукавичок, тощо).
6. Роз`яснити учасникам справи, що:
- відповідно до частин 3, 5 статті 269 Господарського процесуального кодексу України докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об`єктивно не залежали від нього. У суді апеляційної інстанції не приймаються і не розглядаються позовні вимоги та підстави позову, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції;
- відповідно до ч.3 ст. 263 Господарського процесуального кодексу України відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції;
- заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом;
- відповідно до ч.1 ст. 135 Господарського процесуального кодексу України за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, тощо, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
7. Копію ухвали надіслати учасникам справи засобами електронного зв"язку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі учасники справи можуть отримати на сторінці Центрального апеляційного господарського суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою https://court.gov.ua/fair/sud4876/ або переглянути процесуальні документи по справі на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/
Головуючий суддя О.Г. Іванов
Суддя О.В. Березкіна
Суддя С.Г. Антонік
Суд | Центральний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2020 |
Оприлюднено | 14.12.2020 |
Номер документу | 93464661 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні