єдиний унікальний номер справи 552/5388/20
номер провадження 2-о/546/17/20
У Х В А Л А
11 грудня 2020 року м. Решетилівка
Суддя Решетилівського районного суду Полтавської області Романенко О.О., вивчивши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Київський районний у м. Полтаві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), ОСОБА_2 про встановлення факту батьківства, -
в с т а н о в и л а :
10.12.2020 заявниця звернулась до суду з вищевказаною заявою, у якій просить суд встановити факт батьківства ОСОБА_3 , померлого у 2011 році, щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заявлені вимоги обґрунтовує тим, що у 2004 році вона познайомилась із ОСОБА_3 , з яким у неї розпочались романтичні відносини. Шлюбні відносини вони не оформлювали. У 2005 році вона завагітніла та ІНФОРМАЦІЯ_1 народила їхнього спільного з ОСОБА_3 сина - ОСОБА_4 . Дитина народилася з інвалідністю, тому ОСОБА_3 побоявся нести за це відповідальність, однак виховував їхнього сина до моменту, поки йому не виповнилося 5 років. Заявниця зареєструвала народження дитини, запис про батька у актовому записі про народження ОСОБА_4 вчинено зі слів матері. У 2011 році ОСОБА_3 помер, тому походження дитини від нього можливо встановити виключно за рішенням суду. Встановлення факту батьківства необхідне заявниці для захисту прав ОСОБА_4 , зокрема оформлення пенсії по втраті годувальника.
Згідно ч.3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Статтями 175, 177 ЦПК України встановлено вимоги до позовної заяви та доданих до неї документів.
Вищенаведена заява не відповідає вимогам ч. 4 ст. 177 ЦПК України, а саме - до заяви не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У своїй заяві ОСОБА_1 просить звільнити її від сплати судового збору посилаючись на положення п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір та зазначає, що її малолітній син - ОСОБА_4 є інвалідом.
На підтвердження підстав звільнення від сплати судового збору заявницею надано виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого від 13.11.2020 та посвідчення серія НОМЕР_1 , видане заявниці 16.09.2010 на отримання державної соціальної допомоги на дитину-інваліда на термін з 18.09.2006 по 17.08.2011 (а.с.9-10).
Посвідчення, видане на ім`я ОСОБА_1 є доказом її права на отримання державної соціальної допомоги у певний період, а не інвалідності ОСОБА_4 . Окрім того із даного посвідчення взагалі не вбачається на утримання якої саме дитини з інвалідністю призначено допомогу.
У виписці із медичної карти зазначено анамнез, перебіг хвороби, проведене лікування та стан на момент обстеження дитини. Зокрема, вказано, що у 2006 році ОСОБА_4 встановлено інвалідність. Відомості про наявність/відсутність інвалідності на момент пред`явлення заяви до суду, а також причину, групу інвалідності, дату її встановлення та строк, на який її встановлено дана виписка не містить.
Таким чином, долучені до заяви виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого від 13.11.2020 та посвідчення серія НОМЕР_1 , видане заявниці ІНФОРМАЦІЯ_2 , не є належними та допустимим доказами інвалідності ОСОБА_4 .
Згідно п. 7 Порядку видачі медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років визнання дитини віком до 18 років інвалідом та оформлення медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років (ф.080/о "Медичний висновок про дитину з інвалідністю до 18 років") здійснюється лікарсько-консультативною комісією дитячого лікувально-профілактичного закладу за місцем проживання дитини після особистого огляду її та за наявності виписки з медичної карти стаціонарного хворого (ф.027/о) або консультативного висновку спеціаліста (ф.028/о), виданих після стаціонарного або амбулаторного обстеження дитини в дитячій обласній, багатопрофільній міській лікарнях, спеціалізованих лікарнях, диспансерах, де діти перебувають на диспансерному обліку та спеціалізованому лікуванні, Українській дитячій спеціалізованій лікарні "ОХМАТДИТ", Українському центрі медичної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи або клініках науково-дослідних установ Міністерства охорони здоров`я, Академії медичних наук України та оформлених у зазначеному порядку.
Так, належним та допустимим доказом інвалідності дитини до 18 років є медичний висновок про дитину з інвалідністю до 18 років (ф.080/о,), якого заявницею до суду не надано.
Зважаючи на наведене, заявницею не надано суду доказів на підтвердження підстав звільнення її від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 2 ст. 185 ЦПК України, якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Відповідно до ч. 1 ст.4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 4 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання до суду заяви у порядку окремого провадження, яка подана фізичною особою, встановлено ставку судового збору у розмірі 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Тому, з урахуванням ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік сплаті заявницею підлягає судовий збір у розмірі 420,40 грн.
Оплата повинна здійснюватися за реквізитами:
отримувач: Решетилівське УК/Решетилівський р-н/22030101 ;
код отримувача ЄДРПОУ: 37852478 ;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
код банку отримувача МФО: 899998;
рахунок отримувача: UA 558999980313161206000016422 ;
код класифікації доходів бюджету: 22030101;
призначення платежу: *;101;
Оригінал квитанції про оплату необхідно надати до суду у встановлений ухвалою строк.
Слід звернути увагу на те, що документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж, або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення. При сплаті судового збору готівкою до документа, щодо якого вчинюється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні судового збору з рахунка платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту: Зараховано в дохід бюджету _ грн. (дата) . Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб, відбитком печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.
За таких обставин документи про сплату судового збору подаються до суду тільки в оригіналі. Копії, дублікати, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Так, для усунення недоліків заяви ОСОБА_1 слід надати до суду документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або належні та допустимі докази підстав звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Враховуючи вищезазначені обставини, суддя позбавлений можливості вирішити питання відкриття провадження у справі, а тому позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк на усунення недоліків.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.177, 185, 260, 294, 353 ЦПК України, суддя -
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Київський районний у м. Полтаві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), ОСОБА_2 про встановлення факту батьківства - залишити без руху.
Надати заявниці строк для усунення недоліків заяви, але не більше десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Роз`яснити заявниці, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви, зазначені в даній ухвалі, не будуть усунені, заява буде визнана неподаною та повернута.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.О. Романенко
Суд | Решетилівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2020 |
Оприлюднено | 15.12.2020 |
Номер документу | 93512830 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Решетилівський районний суд Полтавської області
Романенко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні