Справа №478/1755/20 Провадження №2/478/375/2020
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14 грудня 2020 року. Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Іщенко Х.В., в смт Казанка Миколаївської області, перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів за орендну землі, розірвання договору оренди землі та зобов`язання повернути земельні ділянки,-
В С Т А Н О В И В:
10.12.2020 року до суду від ОСОБА_1 надійшла зазначена позовна заява в якій позивач просить суд: стягнути з ОСОБА_2 за оренду землі (паю) за період 2012-2019 р.р. на його (позивача) користь 54625,90 грн.; розірвати договір оренди землі (паю), укладений між ним (позивачем) та відповідачем ОСОБА_2 від 23.05.2011 року, зареєстрований за №506, на 49 років по Казанківській селищній раді; зобов`язати ОСОБА_2 повернути йому (позивачу) земельні ділянки з кадастровими номерами: 4823655100:18:000:0079, площею 1,4686 га та 4823655100:17:000:0099, площею 5,5644 га, які належать йому (позивачу) на праві приватної власності; стягнути з відповідача по справі . Разом з позовною заявою позивач подав заяву витребування доказів та заяву про звільнення його від сплати судового збору.
Позовна заява за змістом і формою не відповідає вимогам ст.ст. 175 , 177 ЦПК України .
Згідно п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються. Позивачем у позовній заяві зазначена ціна позову 54625,90 грн. за вимогу майнового характеру - стягнення коштів за оренду землі за період 2012-2019 роки, що не відповідає положенням п.8 ч.1 ст. 176 ЦПК України , де ціна позову визначається у позовах про розірвання договору оренди сукупністю платежів за користування майном протягом строку, що залишається до кінця дії договору, але не більше ніж за три роки.
В порушення п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України, у позові не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позивачем у позовній заяві зазначено 3 вимоги, з яких 1 вимога майнового характеру, 2 вимоги немайнового характеру, також, позивач звернувся з заявою про забезпечення доказів у справі.
Згідно п.п.1, 2, 4 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви майнового характеру, фізичною особою сплачується судовий збір в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до суду заяви про забезпечення доказів, фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позивачем до суду подано заяву про звільнення його від сплати судового збору у зв`язку з тим, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік і його (позивача) майновий стан не дозволяє сплатити зазначені судові витрати.
Розглянувши зазначену заяву та з`ясувавши фактичні підстави, суддя вважає, що у задоволенні заяви про звільнення позивача від сплати судового збору, слід відмовити з таких підстав.
Закон України Про судовий збір визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
На підставі ч.ч.1, 3 ст.136 ЦПК України , суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі та у порядку передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Згідно із ст.8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Разом з тим, згідно роз`яснень, що містяться в п.29 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах від 17.10.2014 року №10, відповідно до ст.8 Закону №3674-VІ та ст.82 ЦПК України , єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно із ст.10 ЦПК України , повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Нормами ЦПК України і Закону України Про судовий збір передбачено право суду, а не обов`язок щодо звільнення, зменшення, відстрочення або розстрочення сплати судового збору позивачем.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України , до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
При розгляді заяви про звільнення позивача від сплати судового збору, суддя не вбачає підстав для її задоволення, оскільки позивачем не надані до суду належні докази, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, а клопотання про зменшення, відстрочення або розстрочення сплати судового збору позивачем не заявлене.
Згідно ст.177 ЦПК України , позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У відповідності ст.95 ЦПК України , письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення .
Однак, в порушення встановлених норм, позивачем надані копії документів не оформлені належним чином у відповідності ст.95 ЦПК України .
Отже, позивачу необхідно уточнити ціну позову відповідно до позовних вимог та сплатити судовий збір за 3 вимоги, з яких 1 вимога майнового характеру (уточнена), 2 вимоги немайнового характеру (1681 грн. 60 коп.) та за вимогу про забезпечення доказів по справі (420 грн. 40 коп.) надавши до суду оригінали квитанцій про сплату судового збору на р/р UA718999980313161206000014194, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, ЄДРПОУ 33982186, Код класифікації доходів бюджету 22030101, Отримувач коштів: Казан.УК/Казанківський р-н/ 22030101.
У відповідності до ч.1 ст.185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України , позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у встановлений строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу (частина 3 статті 185 ЦПК України ).
Керуючись ст.ст. 175 , 177 , 185 , 260 , 353 ЦПК України , суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів за орендну землі, розірвання договору оренди землі та зобов`язання повернути земельні ділянки, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
В разі не виконання вимог закону, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Казанківський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2020 |
Оприлюднено | 15.12.2020 |
Номер документу | 93532012 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Казанківський районний суд Миколаївської області
Іщенко Х. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні