Справа № 420/7447/19
У Х В А Л А
15 грудня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Глуханчука О.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника позивача про поновлення провадження у справі за позовом громадської організації «Національна антикорупційна платформа» до Виконавчого комітету Одеської міської ради, товариства з обмеженою відповідальністю «Веста» , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Одеська міська рада, про визнання протиправними та скасувати рішень,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває справа №420/7447/19 за позовом громадської організації «Національна антикорупційна платформа» до Виконавчого комітету Одеської міської ради, товариства з обмеженою відповідальністю «Веста» , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Одеська міська рада, у якому позивач просить суд:
визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради від 25.09.2008 року № 1038 «Про затвердження результатів конкурсу з визначення особи з утримання та ремонту об`єкта благоустрою - парку культури та відпочинку ім. Горького і концепції його розвитку наданого переможцем конкурсу з визначенням особи з утримання та ремонту об`єкта благоустрою» ;
визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради від 11.02.2009 року № 168 «Про затвердження проекту комплексного благоустрою парку культури та відпочинку ім. Горького і концепції його розвитку наданого переможцем конкурсу з визначенням особи з утримання та ремонту об`єкта благоустрою» .
Ухвалою суду від 26 грудня 2019 року відкрито загальне позовне провадження у справі.
Ухвалою суду від 10 лютого 2020 року продовжено шістдесятиденний строк проведення підготовчого провадження у справі №420/7447/19 на тридцять днів.
Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р., постановою КМУ від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» , з подальшими змінами, установлено з 12 березня 2020 року на усій території України карантин.
Ухвалою суду від 18 березня 2020 року провадження у справі № 420/7447/19 було зупинено до завершення обмежувальних протиепідемічних заходів.
09 грудня 2020 року через канцелярію суду від представника позивача надійшло клопотання про поновлення провадження у справі та залишення адміністративного позову без розгляду.
Розглянувши клопотання представника позивача, суд дійшов висновку про необхідність призначення його до розгляду у судовому засіданні з викликом учасників справи, з урахуванням наступного.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 44 КАС України, учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Згідно з ч. 1 ст. 195 КАС України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Відповідно до ч. 4 ст. 195 КАС України, під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Відповідно до пункту 2 розд. ІІ Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196 (далі Порядок №196), система відеоконференцзв`язку (далі - Система) - комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
Згідно з п. 1, та п. 3 розд. ІІІ Порядку № 196, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, учасник справи обов`язково зазначає: - назву суду; - номер судової справи; - дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; - своє прізвище, ім`я та по-батькові; - свій статус в судовій справі; - електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; - назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua); номер телефону для зв`язку із судом; - відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Відповідно до п. 2 розд. ІІІ Порядку № 196, рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.
Згідно посилання на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua, участь в судовому засіданні в режимі відео конференції рекомендовано здійснювати за допомогою програмного забезпечення « EasyCon» . Реєстрація користувачів здійснюється за посиланням: https://vkz.court.gov.ua/site/signup.
На підставі викладеного, з метою допуску учасників справи до правосуддя в умовах дії карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, учасники справи мають право брати участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, відповідно до частини четвертої статті 195 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44, 195, 248, 256, 293 КАС України,
УХВАЛИВ:
Призначити до розгляду у підготовчому засіданні клопотання представника позивача про поновлення провадження та залишення без розгляду адміністративного позову у справі № 420/7447/19 на 22 грудня 2020 року - 10 годину 00 хвилин, яке проводити у режимі відеоконференції.
Роз`яснити учасникам справи, що під час дії карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів з метою попередження поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, вони мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, у т.ч. поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, відповідно до частини четвертої статті 195 КАС України.
У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, учасник справи обов`язково зазначає: - назву суду; - номер судової справи; - дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; - своє прізвище, ім`я та по-батькові; - свій статус в судовій справі; - електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; - назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua); номер телефону для зв`язку із судом; - відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Згідно посилання на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua, участь в судовому засіданні в режимі відео конференції рекомендовано здійснювати за допомогою програмного забезпечення « EasyCon» . Реєстрація користувачів здійснюється за посиланням: https://vkz.court.gov.ua/site/signup.
До початку судового засідання в режимі відеоконференції учасник справи обов`язково повідомляє суду електронну адресу, яка використана ним для реєстрації в Системі « EasyCon» , а також дані для здійснення ідентифікації учасника справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя О.В. Глуханчук
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.12.2020 |
Оприлюднено | 17.12.2020 |
Номер документу | 93536827 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Глуханчук О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні