ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті
16 грудня 2020 року Справа № 923/923/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. , при секретарі судового засідання Бєловій О.С., розглянувши у підготовчому засіданні справу
за позовом: Приватного акціонерного товариства Управління будівництва Укрводбуд , м. Каховка, Херсонська область, код ЄДРПОУ 01036201,
до відповідача-1: Генічеської районної державної адміністрації Херсонської області, м. Генічеськ, Херсонська область, код ЄДРПОУ 04060045,
до відповідача-2: Дочірнього підприємства "Оздоровчий комплекс "Меліоратор" Приватного акціонерного товариства "Управління будівництва "Укрводбуд", с. Генічеська Гірка, Генічеський район, Херсонська область, код ЄДРПОУ 32171582,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача-1 - Щасливцевська сільська рада, с. Щасливцеве, Генічеський район, Херсонська область,
про визнання договору недійсним.
За участю представників сторін:
від позивача - адвокат Харченко Д.М.;
від відповідача-1 - не з`явився;
від відповідача-2 - не з`явився;
від третьої особи - не з`явився.
Підготовче засідання провадиться в режимі відеоконференції із застосуванням програми EASYCON поза межами приміщення та у відповідності до ч.1 статті 222 Господарського процесуального кодексу України здійснюється повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
в с т а н о в и в :
В провадженні Господарського суду Херсонської області перебуває справа за позовом Приватного акціонерного товариства "Управління будівництва "Укрводбуд" до Генічеської районної державної адміністрації Херсонської області та до Дочірнього підприємства "Оздоровчий комплекс "Меліоратор" Приватного акціонерного товариства "Управління будівництва "Укрводбуд" з вимогами про визнання недійсним договору оренди землі, який був укладений 17 листопада 2006 року між Генічеською районною державною адміністрацією Херсонської області і Дочірнім підприємством "Оздоровчий комплекс "Меліоратор" відкритого акціонерного товариства "Управління будівництва "Укрводбуд" та зареєстрований в Генічеському районному відділі Херсонська регіональна філія ДП "Центру ДЗК" про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 22 січня 2007 року за № 4АА002202-040772000003.
Ухвалою від 21 вересня 2020 року суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі. Розгляд справи № 923/923/20 визначено здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою від 17 листопада 2020 року суд залучив до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача-1 - Щасливцевську сільську раду Генічеського району Херсонської області.
Зазначеною ухвалою суд продовжив строк проведення підготовчого провадження у справі № 923/923/20 на 30 днів та відклав підготовче засідання у справі на 16 грудня 2020 року на 12:00 год.
На виконання вимог Господарського процесуального кодексу України вказана ухвала суду направлена на адреси учасників провадження рекомендованою поштою з повідомленням про вручення.
23 листопада 2020 року до суду від Генічеської районної державної адміністрації Херсонської області надійшло клопотання про розгляд справи без її участі.
24 листопада 2020 року від позивача через підсистему "Електронний суд" надійшли докази направлення позовної заяви з додатком на адресу Щасливцевської сільської ради.
07 грудня 2020 року до суду від третьої особи у справі надійшли письмові пояснення по суті позовних вимог, в яких третя особа просить суд відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.
При досліджені зазначених пояснень Щасливцевської сільської ради судом встановлено, що третьою особою не надано належних доказів на підтвердження направлення зазначених пояснень іншим учасникам провадження, з даного приводу суд зазначає наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 42 ГПК України, учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Частиною 1 статті 168 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у поясненнях третьої особи щодо позову або відзиву третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, викладає свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову.
Разом з тим, відповідно до частини 3 вказаної статті до пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами третьою - сьомою статті 165 цього Кодексу.
Згідно з частинами 5, 6 статті 165 Господарського процесуального кодексу України копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
До відзиву додаються:
1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем;
2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Відповідно до ч.3, ч.9 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Як встановлено судом, третьою особою в порушення приписів ч. 9 ст. 80 та ч. 3 ст. 168 Господарського процесуального кодексу України не надано суду доказів направлення копій пояснень іншим учасникам справи.
Згідно з частиною 2 статті 118 Господарського процесуального кодексу України заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи те, що пояснення третьої особи подано без дотримання приписів ч. 9 ст. 80 та ч. 3 ст. 168Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про необхідність залишення пояснення третьої особи без розгляду.
Ухвалою від 09 грудня 2020 року суд задовольнив клопотання Щасливцевської сільської ради про проведення призначених судових засідань у справі № 923/923/20 в режимі відеоконференції та визначено підготовче засідання у справі № 923/923/20, призначене на 16 грудня 2020 року о 12:00 год., проводити в режимі відеоконференції в з Генічеським районним судом Херсонської області.
Ухвалою від 14 грудня 2020 року задоволено заяву ПАТ Управління будівництва Укрводбуд про участь в підготовчому засіданні у справі № 923/923/20, призначеному на 16.12.2020 о 12:00 год., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
У призначене підготовче засідання прибув повноважний представник позивача.
Згідно інформації працівника Генічеського районного суду Херсонської області, Щасливцевською сільською радо не забезпечено участі уповноваженого представника у призначеному підготовчому засіданні.
Судом враховано, що матеріали справи містять заяви відповідача-1 та відповідача-2 про розгляд справи без участі представників сторін, Щасливцевською сільською радо не забезпечено явки уповноваженого представника у призначене підготовче засідання з невідомих суду причин, матеріали справи не мітять заяв чи клопотань сторін щодо необхідності надання додаткового часу для надання додаткових документів чи необхідності відкладення підготовчого засідання у справі..
Під час підготовчого засідання 16.12.2020 судом проведено відповідні дії, які передбачені частиною 2 статті 182 Господарського процесуального кодексу України та з`ясовано думку представника позивача щодо початку розгляду справи по суті.
У підготовчому засіданні 16.12.2020 позивач зазначив, що ним надано належні та допустимі докази на підтвердження своїх тверджень у позові, а тому вважає за можливе закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.
За приписами статті 177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках, для належної підготовки справи для розгляду по суті, цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Відповідно до частини 2 статті 185 ГПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду; закриття провадження у справі; закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі зазначеного, та зважаючи, що судом остаточно з`ясований предмет спору та характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників судового процесу; визначені обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрані відповідні докази; вчинені усі дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження з призначення справи до судового розгляду по суті.
Відповідно до частини 1 статті 195 ГПК України, суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше, ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку.
За таких обставин, суд дійшов до висновку про необхідність закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Відповідно до частин першої статті 197 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частиною 3 ст. 197 ГПК України вказано, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Відповідно до ч. 4 вищевказаної статті під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
При проведенні судового засідання поза межами приміщення суду заявник повинен дотримуватись вимог Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 23.04.2020 № 196.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в системі відеоконференцзв`язку (надалі - Система) та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Враховуючи, що право на участь в розгляді своєї справи гарантоване Конституцією України та ГПК України, приймаючи до уваги впровадження обмежувальних заходів пов`язаних з введенням карантину на території України та з огляду на необхідність вживати заходи забезпечення своєчасного розгляду господарської справи, суд вважає за можливе задовольнити заяву ПАТ Управління будівництва Укрводбуд та провести судове засідання в режимі відеоконференції з урахуванням технічних можливостей суду з використанням системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon".
Керуючись ст.ст. 177, 182, 183, 185, 195, 197, 216, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. Закрити підготовче провадження у справі № 923/923/20.
2. Призначити справу до судового розгляду по суті на 14 січня 2021 року о 14:30 год., за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18 зал судових засідань №321.
3. Явка представників сторін у судове засідання не визнається обов`язковою.
4. Роз`яснити учасникам справи ст. 207 ГПК України, згідно положень якої під час розгляду справи по суті в учасників справи з`ясовується, чи мають вони заяви чи клопотання, пов`язані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом, та вирішує їх після заслуховування думки інших присутніх у судовому засіданні учасників справи. Суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.
5. Задовольнити заяву ПАТ Управління будівництва Укрводбуд про участь в судовому засіданні у справі № 923/923/20, призначеному на 14.01.2021 о 14:30 год., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
6. Проведення судового засідання призначеного на 14 січня 2021 о 14:30 год., відбудеться в режимі відеоконференції, яку здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon" (https://easycon.com.ua/). Інструкція участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon" знаходиться за вебпосиланням: https://easycon.com.ua/vkz_help_uk-ua.pdf.
7. Представник ПАТ Управління будівництва Укрводбуд братиме участь у судовому засіданні призначеному на 14.01.2021 о 14:30 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення Господарського суду Херсонської області.
8. Представники інших учасників провадження братимуть участь у судовому засіданні в приміщенні Господарського суду Херсонської області за адресою: за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань № 321 (3 поверх).
9. Для участі у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції за межами приміщення суду представнику відповідача необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфон з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
10. Зобов`язати представника позивача подати скановані копії документів, що посвідчують його особу для встановлення повноважень, засвідчених електронним цифровим підписом, за один робочий день до проведення судового засідання.
11. Попередити представника позивача, що відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання за участі сторін поза межами приміщення суду, він зобов`язаний зайти та авторизуватися в Системі "EasyCon" за 10 хвилин до початку судового засідання.
12. Роз`яснити особі, яка подала клопотання/заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, що у разі її явки в призначений час безпосередньо до зали судового засідання у приміщення Господарського суду Херсонської області, така особа бере участь у судовому засіданні в загальному порядку.
13. Попередити учасників справи, що відповідно до частини четвертої статті 197 Господарського процесуального кодексу України, пункту 5 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
14. Копію ухвали надіслати сторонам у справі.
Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню.
Ухвалу підписано 18.12.2020.
Суддя С.В. Нікітенко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2020 |
Оприлюднено | 21.12.2020 |
Номер документу | 93624001 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні