Ухвала
від 18.12.2020 по справі 17/128-10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

18 грудня 2020 року Справа № 17/128-10

Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М. Б. , розглянувши справу

за позовом: Державного підприємства "Одеська залізниця, м.Одеса

до відповідача: Фізичної особи-підприємця Твердої Валентини Іванівни, м.Херсон

про стягнення 32433 грн. 60 коп.

в с т а н о в и в:

Рішенням Господарського суду Херсонської області від 11.10.2010 року у справі № 17/128-10 задоволено позовні вимоги Одеської залізниці до відповідача Фізичної особи - підприємця Твердої Валентини Іванівни, м. Херсон.

09.12.2010р. видано наказ про примусове виконання рішення суду.

16.12.2020р. до суду звернулася відповідач Фізична особа-підприємець Тверда В.І. із заявою про визнання наказу таким, що не підлягає виконанню.

Дослідивши подані матеріали, суд дійшов висновку, що заява Фізичної особи - підприємця Твердої В.І. підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 328 ГПК України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Згідно з п. 3.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України", заяви стягувачів або боржників про виправлення помилки, допущеної при оформленні або видачі наказу та визнання наказів такими, що не підлягають виконанню слід розглядати за правилами ГПК у межах розглянутої господарським судом справи.

Отже, господарський суд має застосовувати загальні положення господарсько-процесуального закону, що регулюють порядок здійснення позовного провадження.

У відповідності до п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно із ч.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку.

Пунктом 19 Правил надання послуг поштового зв`язку визначено, що внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.

Згідно з п.п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.

Отже, належним доказом надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу є оригінал опису вкладення відправленої поштової кореспонденції, в якому перелічені всі документи, які надсилаються одержувачу та який засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення, а також розрахунковий документ поштової установи, а саме оригінал поштової квитанції (чеку).

Відповідно, якщо копію позовної заяви надіслано поштою, то документом, який підтверджує надсилання, є фіскальний чек поштового відділення, опис вкладення у цінний лист. Крім того, підтвердженням, що відправлення надіслано на адресу одержувача є саме накладна (службовий чек), в якому зазначено номер накладної, інформацію про відправника та одержувача, інформацію про відправлення, а також міститься підтвердження (підпис) відправника з підтвердження, що інформація у даній накладній зазначена правильно.

Однак, в порушення наведених вимог, заявник надав лише фіскальний чек від 16.12.2020р.

У зв`язку з наведеним, для усунення вказаного недоліку заяви про визнання судового наказу таким, що не підлягає виконанню відповідач (боржник) має надати оригінали опису вкладення у цінний лист, фіскального чеку та накладної як належні докази направлення на адресу позивача даної заяви з додатками.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки заява про визнання наказу таким, що не підлягає виконанню не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає необхідним залишити заяву без руху, надавши відповідачу строк для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232-234, 235, 328 Господарського процесуального кодексу України, суд -

у х в а л и в:

1. Заяву Фізичної особи-підприємця Твердої В.І. про визнання наказу таким, що не підлягає виконанню, залишити без руху.

2. Заявнику протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху усунути вказані в ухвалі недоліки шляхом подання відповідних доказів.

Копію заяви про усунення недоліків заяви про визнання наказу таким, що не підлягає виконанню, і додані до неї документи направити позивачу, докази направлення подати до суду (опис вкладення у цінний лист, фіскальний чек, накладну).

3. Роз`яснити заявнику, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з п. 5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Копію ухвали направити заявнику.

Ухвала суду набрала законної сили 18.12.2020р., оскарженню не підлягає.

Суддя М.Б. Сулімовська

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення18.12.2020
Оприлюднено21.12.2020
Номер документу93624004
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —17/128-10

Ухвала від 01.06.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Аленін О.Ю.

Ухвала від 13.04.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Аленін О.Ю.

Ухвала від 10.03.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Аленін О.Ю.

Ухвала від 17.02.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 04.02.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 11.01.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 29.12.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 18.12.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 26.09.2017

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 11.09.2017

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні