ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ С УД УКРАЇНИ
УХВАЛА
15 квітня 2010 р. № 2/166-3301(3/32-486)
Вищий господарський суд У країни у складі колегії судд ів:
Головуючого Кота О.В.
суддів Шевчук С.Р.
Демидової А.М.
перевіривши касаційну ск аргу Фізичної особи - підприєм ця ОСОБА_4
на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 15.12.2009 р.
у справі № 2/166-3301(3/32-486)
за позовом Товариства з обмеженою ві дповідальністю "Тернопільсь ка меблева фабрика"
до Фізичної особи - підприєм ця ОСОБА_4
про визнання недійсним догов ору
Встановив:
Фізична особа - підпри ємець ОСОБА_4 звернулась д о Вищого господарського суду України з касаційною скарго ю на постанову Львівського а пеляційного господарського суду від 15.12.2009р.
Одночасно скаржником заяв лено клопотання про відновле ння пропущеного строку для п одання касаційної скарги.
Відповідно до ст. 110 Господар ського процесуального кодек су України касаційна скарга (подання) може бути подана (вне сено) протягом одного місяця з дня набрання рішенням місц евого господарського суду чи постановою апеляційного гос подарського суду законної си ли.
Оскаржувана постанова Льв івського апеляційного госпо дарського суду прийнята 15.12.2009р ., а з касаційною скаргою скарж ник звернувся лише 26.02.2010р., про щ о свідчить штамп на конверті , тобто із пропуском встановл еного ст.110 ГПК України процес уального строку.
Згідно з частини 1 статті 53 ГП К України за заявою сторони, п рокурора чи з своєї ініціати ви господарський суд може ви знати причину пропуску встан овленого законом процесуаль ного строку поважною і відно вити пропущений строк. При ць ому, Господарський процесуал ьний кодекс України не пов' язує право суду відновити пр опущений строк з певним коло м обставин, що спричинили про пуск строку. Отже, у кожному ви падку, суд з урахуванням конк ретних обставин пропуску стр оку оцінює доводи, що наведен і на обґрунтування клопотанн я про його відновлення, та роб ить висновок щодо поважності чи не поважності причин проп уску строку.
Розглянувши подане скаржн иком клопотання колегія судд ів дійшла висновку, що заявни к не навів поважних причин та кого значного пропуску строк у, а тому відхиляє подане клоп отання як необґрунтоване.
За таких обставин та врахов уючи що з дня прийняття оскар жуваної постанови минув знач ний проміжок часу, а наведені скаржником причини не є пова жними, Вищий господарський с уд України не вбачає підстав для задоволення поданого кл опотання, а тому згідно припи сів ст.53 ГПК України слід відм овити у відновленні пропущен ого строку.
Враховуючи наведене та кер уючись ст.ст. 53, 86, 110, п.5 ст.1113 Госпо дарського процесуального Ко дексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Відхилити к лопотання відповідача про ві дновлення пропущеного строк у для подачі касаційної скар ги, відмовити у відновленні п ропущеного процесуального с троку.
2. Касаційну скаргу з д оданими до неї документами п овернути скаржнику.
Головуючий Кот О.В.
С у д д я Ш евчук С.Р.
С у д д я Демидова А.М.
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2010 |
Оприлюднено | 18.05.2010 |
Номер документу | 9364300 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Шевчук C. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні