Рішення
від 21.12.2020 по справі 533/823/20
КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

21.12.2020 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 533/823/20

Провадження № 2/533/246/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2020 року селище Козельщина

Козельщинський районний суд Полтавської області у складі:

головуючої судді Козир В.П.,

за участю:

секретаря судового засідання Кругловецького Ю.В.,

представника позивача: адвоката Дмитренка О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В :

11 вересня 2020 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою, у якій просив визначити йому для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , три місяці додаткового строку, початок перебігу якого встановити з моменту набрання законної сили рішенням по даній справі.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його баба, ОСОБА_4 .

Останнім місцем проживання померлої і місцем відкриття після неї спадщини було місто Гребінка Полтавської області.

Після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина, до складу якої входила земельна ділянка площею 4,3059 га, кадастровий номер: 5322080800:00:005:0019, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Василівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області.

За життя ОСОБА_4 склала заповіт, яким на випадок своєї смерті заповіла земельну частку (пай) своєму внукові ОСОБА_1 .

Після смерті ОСОБА_4 заяви про прийняття спадщини за законом подали відповідачі: син - ОСОБА_2 та донька - ОСОБА_3 .

5 серпня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Гребінківської державної нотаріальної контори Полтавської області із заявою про видачу йому свідоцтва про право на спадщину за заповітом, однак йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом у зв`язку з пропущенням шестимісячного строку, встановленого для прийняття спадщини.

Позивач зазначав, що він бажав прийняти спадщину після смерті своєї баби, проте протягом шести місяців не зміг подати до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини через хронічну хворобу легень, яка дуже загострилася у 2019 році, та протягом одного року він був змушений тричі проходити стаціонарне лікування у Козельщинській АЗПСМ, а саме: був госпіталізований та перебував на стаціонарному лікуванні з 15 по 21 травня, з 3 по 8 липня та з 12 по 22 листопада 2019 року. Крім того, зазначав, що стан його здоров`я в той період ускладнювався наявним полінозом, що саме загострюється у весняно-літній період, період цвітіння трав, зернових культур, кущів та дерев.

Зазначав, що у зв`язку з наведеними обставинами, у 2019 році він об`єктивно не міг поїхати до міста Гребінки Полтавської області для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, оскільки під час довготривалого загострення хвороби потребував амбулаторного лікування, постійного нагляду сімейного лікаря та лікаря пульмонолога, а також чіткого дотримання вимог та медичних показань реабілітаційного періоду.

Ухвалою суду від 15 вересня 2020 року відкрито загальне позовне провадження.

Протокольною ухвалою від 19 жовтня 2020 року підготовче судове засідання відкладено у зв`язку з неявкою відповідачів, здійснено виклик у судове засідання відповідача ОСОБА_3 шляхом поміщення оголошення на вебсайті Судова влада України .

Ухвалою суду від 25.11.2020 закрито підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду по суті.

Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про причини неявки у судове засідання суд не повідомив.

Представник позивача - адвокат Дмитренко О.С. у судовому засіданні підтримав позовні вимоги позивача, просив їх задовольнити. Надав пояснення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві

Відповідач ОСОБА_2 , належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, у судове засідання не з`явився, причини неявки в судове засідання суд не повідомив, відзив на позовну заяву не подав.

Відповідач ОСОБА_3 , у розумінні п. 4 ч. 8, ч. 11 ст. 128, ч. 10 ст. 130 ЦПК України належним чином повідомлена про час та місце судового розгляду, у судове засідання не з`явилася, причини неявки в судове засідання суд не повідомила, відзив на позовну заяву не подала.

Згідно ч. 1 ст. 223 ЦПК неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце його засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цієї статтею.

Суд, дослідивши письмові докази по справі, заслухавши пояснення представника позивача, приходить до висновку про відсутність законних підстав для задоволення позовних вимог з таких підстав .

Відповідно до статей 1216, 1217 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (стаття 1261 ЦК України).

Частинами першою, третьою статті 1268 ЦК України визначено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має особисто подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини (частина перша, друга статті 1269 ЦК України).

Таким чином, право на спадщину виникає з моменту її відкриття, і закон зобов`язує спадкоємця, який постійно не проживав зі спадкодавцем, у шестимісячний строк подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Згідно із частинами першою та другою статті 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Відповідно до частини першої статті 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Отже, прийняття спадщини є правом спадкоємця й залежить виключно від його власного волевиявлення. Для прийняття спадщини необхідне волевиявлення спадкоємця і здійснення ним певних дій.

Згідно зі статтею 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

За змістом цієї статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Правила частини третьої статті 1272 ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви, та ці обставини суд визнав поважними.

Пленум Верховного Суду України у пункті 24 постанови від 30 травня 2008 року № 7 "Про судову практику у справах про спадкування" судам роз`яснив, що, вирішуючи питання визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть від 02.05.2019, серія НОМЕР_1 (а.с. 7).

Після її смерті відкрилась спадщина, у тому числі на спадкове майно у вигляді земельної ділянки площею 4,3059 га, кадастровий номер: 5322080800:00:005:0019, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Василівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області. Право власності померлої на земельну ділянку підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна (а.с. 12-13), а також довідкою відділу у Козельщинському районі Головного управління Держегокадастру у Полтавській області від 02.09.2020 № 434/108-20.

За життя ОСОБА_4 склала заповіт, який 12.11.2013 посвідчено секретарем виконавчого комітету Василівської сільської ради народних депутатів Козельщинського району Полтавської області та зареєстровано в реєстрі за № 78, яким вона заповіла земельну частку (пай) своєму онукові ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . (а.с. 14).

Факт родинних відносин ОСОБА_5 з померлою ОСОБА_4 як онука та баби підтверджується свідоцтвами про народження:

- свідоцтво про народження, серії НОМЕР_2 , від 11 квітня 2005 року, згідно якого матір`ю ОСОБА_1 є ОСОБА_6 (а.с. 9).

- свідоцтво про народження, серії НОМЕР_3 , від 12 червня 2001 року, згідно якого матір`ю ОСОБА_6 є ОСОБА_4 (а.с. 8).

Крім ОСОБА_5 як спадкоємця за заповітом, іншими спадкоємцями ОСОБА_4 , за законом та іншим заповітом (а.с. 38), є її діти: донька ОСОБА_3 та син ОСОБА_2 , які своєчасно у строк, встановлений законом, звернулися 07 червня 2019 року до Гребінківської державної нотаріальної контори Полтавської області із заявами про прийняття спадщини, що підтверджуються їх заявами за порядковим № 263 (а.с. 35) та порядковим № 264 (а.с. 35).

На підставі заяв ОСОБА_3 та ОСОБА_2 у Гребінківській державній нотаріальній конторі була відкрита спадкова справа на майно померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4

06.11.2019 нотаріусом, яким було відкрито спадкову справу, на адресу позивача ОСОБА_1 було направлено повідомлення (вих. № 511/02-14), яким запропоновано з`явитися до Гребінківської державної нотаріальної контори з метою оформлення спадщини за заповітом до 28 грудня 2019 року, та попереджено, що у випадку ненадання необхідних документів у встановлений строк, свідоцтво про право на спадщину за законом на все спадкове майно, що належало ОСОБА_4 , буде видано спадкоємцям за законом (а.с. 50 на звороті). Наведене повідомлення було вручено ОСОБА_1 11.11.2019, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 51).

Позивач у встановлені строки заяву про прийняття спадщини не подав, натомість звернувся до Гребінківської державної нотаріальної контори Полтавської області із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом після померлої ОСОБА_4 (а.с. 15) тільки 05 серпня 2020 року (а.с. 15).

Постановою державного нотаріуса Оржицької державної нотаріальної контори Полтавської області виконуючої обов`язки завідувача Гребінківської державної нотаріальної контори Полтавської області Потапенко Л.Д. від 05.08.2020 позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у порядку спадкування після померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 , у зв`язку з неподанням ним заяви про прийняття спадщини та ненаданням оригіналів правовстановлюючих документів, які б підтверджували право власності померлої на майно (а.с. 16).

Таким чином, судом встановлено, що шестимісячний строк для прийняття спадщини після померлої сплинув 28 жовтня 2019 року, а до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини позивач так і не звернувся, натомість 05.08.2020 звернувся із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом, тобто через рік і чотири місяці з дня відкриття спадщини.

Відповідно до наданої позивачем довідки Комунального некомерційного підприємства Козельщинський Центр первинної медико-санітарної допомоги Козельщинської районної ради від 21 серпня 2020 року № 32, ОСОБА_1 перебував на лікуванні в Козельщинській АЗПСМ з 15.05.2019 по 21.05.2019, з 03.07.2019 по 08.07.2019 та з 12.11.2019 по 22.11.2019 з діагнозом хронічне необструктивне захворювання легень, стадія неінфекційного загострення, хронічний обструктивний бронхіт, поліноз, та йому рекомендовано постійний Д нагляд у сімейного лікаря, пульмонолога (а.с. 17).

Оцінюючи доводи про поважність причин пропуску строку звернення із заявою про прийняття спадщини, суд вважає, що позивач не довів наявність у нього таких причин, що пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами як для спадкоємця на вчинення цих дій.

Так, судом встановлено, що позивач перебував на амбулаторному лікуванні у період з 15.05.2019 по 21.05.2019 (7 днів), з 03.07.2019 по 08.07.2019 (5днів), з 12.11.2019 по 22.11.2019 (11 днів), ця обставина є поважною, але стосується тільки цих підтверджених позивачем періодів загальною тривалістю 33 дні. У той же час, позивачем не наведено поважних причин його незвернення із заявою про прийняття спадщини протягом шестимісячного строку, встановленого законом, після відкриття спадщини, у інші періоди, коли він не перебував на амбулаторному лікуванні.

Тож суд вважає, що надані позивачем докази щодо неможливості подання ним заяви про прийняття спадщини у зв`язку з погіршенням його стану здоров`я, хворобою, лікуванням не є достатніми доказами, оскільки охоплюють тільки частину періоду шестимісячного строку. Щодо решти періоду часу позивачем не надано обґрунтованого пояснення поважності причин, що унеможливили б подання ним заяви про прийняття спадщини. Період часу з 12.11.2019 по 22.11.2019 взагалі не стосується шестимісячного строку для прийняття спадщини у даній справі.

Оцінка поважності причин пропуску строку звернення із заявою про прийняття спадщини повинна, у першу чергу, стосуватися періоду від моменту відкриття спадщини й до спливу шестимісячного строку, встановленого законом для її прийняття. Саме протягом цього періоду мають існувати об`єктивні та істотні перешкоди для прийняття спадщини. Інші періоди дослужуються, якщо ці перешкоди почали існувати протягом шестимісячного строку та тривали до моменту звернення до нотаріуса або до суду.

Також суд зазначає, що посилання позивача на ту обставину, що перебування ним на амбулаторному лікуванні протягом певних періодів унеможливило з об`єктивних причин вчасно подати ним заяву нотаріусу про прийняття спадщини після смерті баби, є необґрунтованими, з огляду на таке.

Відповідно до пункту 2.1 глави 10 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 22 лютого 2012 року № 296/5 (надалі - Порядок вчинення нотаріальних дій ), спадкова справа заводиться нотаріусом за місцем відкриття спадщини на підставі поданої (або такої, що надійшла поштою ) першої заяви (повідомлення, телеграми) про прийняття спадщини, про відмову від прийняття спадщини, про відмову від спадщини, заяви про відкликання заяви про прийняття спадщини або про відмову від спадщини, заяви про видачу свідоцтва про право на спадщину, заяви спадкоємця на одержання частини вкладу спадкодавця у банку (фінансовій установі), заяви про видачу свідоцтва виконавцю заповіту, заяви виконавця заповіту про відмову від здійснення своїх повноважень, заяви другого з подружжя про видачу свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, заяви про вжиття заходів до охорони спадкового майна, претензії кредиторів.

Розділом 3 Порядку вчинення нотаріальних дій встановлено порядок (алгоритм) вчинення дій для прийняття спадщини або відмови від її прийняття, а саме:

- право на спадкування здійснюється спадкоємцями шляхом прийняття спадщини або її неприйняття (п. 3.1).

- для того, щоб не допустити пропуску шестимісячного строку для прийняття спадщини, нотаріус роз`яснює спадкоємцям право подачі заяви про прийняття спадщини чи про відмову від її прийняття (п. 3.2).

- заяви про прийняття спадщини або відмову від її прийняття подаються спадкоємцем особисто нотаріусу за місцем відкриття спадщини у письмовій формі (п. 3.3).

- якщо спадкоємець особисто прибув до нотаріуса за місцем відкриття спадщини, нотаріальне засвідчення справжності його підпису на таких заявах не вимагається. У цьому випадку нотаріус встановлює особу заявника, про що на заяві робиться відповідна службова відмітка. Ця відмітка скріплюється підписом нотаріуса (п. 3.4).

- якщо заява, на якій справжність підпису спадкоємця не засвідчена, надійшла поштою, вона приймається нотаріусом , заводиться спадкова справа, а спадкоємцю повідомляється про заведення спадкової справи та необхідність надіслати заяву, оформлену належним чином (справжність підпису на таких заявах має бути нотаріально засвідченою), або особисто прибути до нотаріуса за місцем відкриття спадщини (п. 3.5).

- заява про прийняття спадщини чи про відмову від її прийняття підлягає реєстрації у Книзі обліку і реєстрації спадкових справ у день надходження. У разі надходження такого документа поштою він підлягає також реєстрації у Журналі реєстрації вхідних документів . Усі наступні заяви (додаткові, від інших спадкоємців, кредиторів) також реєструються у Книзі обліку і реєстрації спадкових справ під самостійними номерами та в хронологічному порядку. На всіх заявах зазначаються дата і час їх надходження та номер спадкової справи (п.3.11).

- для прийняття спадщини чи відмови від прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (п. 3.13).

- якщо спадкоємець протягом шести місяців не подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв спадщину (п. 3.15).

- суд може визначити спадкоємцю, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини (п. 3.16).

- спадкоємець, якому за рішенням суду встановлено додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, повинен у межах установленого судом строку прийняти спадщину шляхом подання нотаріусу за місцем відкриття спадщини відповідної заяви (п. 3.17).

- не вимагається звернення до суду для визначення додаткового строку, достатнього для прийняття спадщини, якщо усі спадкоємці, які прийняли спадщину, подадуть письмову заяву про згоду на прийняття спадщини спадкоємцем, який пропустив строк для прийняття спадщини (п. 3.18). Такі заяви спадкоємців мають бути подані нотаріусу до видачі свідоцтва про право на спадщину.

- за наявності такої згоди спадкоємцеві, який пропустив строк для прийняття спадщини, необхідно подати до нотаріуса за місцем відкриття спадщини заяву про її прийняття (п. 3.19).

- якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття такою особою спадщини встановлюється три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття. Якщо строк, що залишився, менший трьох місяців, він продовжується до трьох місяців (п. 3.20).

- своєчасно надісланою вважається заява, справжність підпису особи на якій засвідчена (або не засвідчена) нотаріально, що направлена поштовим відправленням до закінчення шестимісячного строку для прийняття спадщини і яка надійшла нотаріусу після закінчення цього строку . Нотаріус приймає такі заяви, заводить спадкову справу та у випадку надходження заяви, справжність підпису на якій не засвідчено нотаріально, надсилає лист спадкоємцю, в якому пропонується надіслати заяву, оформлену належним чином, або особисто прибути до нотаріуса за місцем відкриття спадщини. У таких випадках конверт підшивається у спадкову справу (п. 3.23).

Таким чином, посилання позивача на перебування ним на амбулаторному лікуванні протягом певних періодів шестимісячного строку для прийняття спадщини не доводять того факту, що він був позбавлений можливості надіслати поштовим зв`язком заяву, справжність підпису на якій була б засвідчена у будь-якого нотаріуса за місцем його проживання, або, навіть, не засвідчена нотаріально, до нотаріуса за місцем відкриття спадщини, у найкоротший строк з дня отримання повідомлення нотаріуса з роз`ясненням його права на спадкування за заповітом.

Дослідивши обставини справи та наявні докази й їх сукупності, суд вважає, що позивачем не було доведено належними та достатніми доказами поважність причини пропущення ним строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті своєї баби у шестимісячний строк, встановлений законом, або у строк, зазначений у письмовому повідомленні нотаріуса.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 258-261 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визначення для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , три місяці додаткового строку, початок перебігу якого рахувати з моменту набрання законної сили рішенням по даній справі, - відмовити.

Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Козельщинський районний суд Полтавської області.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повний текст рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного тексту рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Відомості про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_4 ).

Відповідач : ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_2 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_5 ).

Відповідач : ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_3 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_6 ).

Повне рішення складено 21.12.2020.

Суддя В.П. Козир

СудКозельщинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення21.12.2020
Оприлюднено22.12.2020
Номер документу93670035
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —533/823/20

Постанова від 10.03.2021

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Бондаревська С. М.

Ухвала від 10.03.2021

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Бондаревська С. М.

Ухвала від 04.02.2021

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Бондаревська С. М.

Ухвала від 21.01.2021

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Бондаревська С. М.

Рішення від 21.12.2020

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

Рішення від 17.12.2020

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

Ухвала від 25.11.2020

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

Ухвала від 15.09.2020

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні