ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
"21" грудня 2020 р. Справа№ 910/22255/14
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Тарасенко К.В.
суддів: Разіної Т.І.
Іоннікової І.А.
розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Прайм Капітал Груп" про відновлення строку для подання клопотання та зупинення дії ухвали Господарського суду міста Києва від 11.11.2020 у справі №910/22255/14 до закінчення розгляду апеляційної скарги по суті
за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Прайм Капітал Груп"
на ухвалу Господарського суду міста Києва
від 11.11.2020 (повний текст ухвали складено та підписано 13.11.2020)
у справі № 910/22255/14 (суддя: Підченко Ю.О.)
за заявою Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
про поновлення строку для пред`явлення виконавчого документу та видачу дублікату наказу
у справі 910/22255/14
за позовом Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України
до Приватного акціонерного товариства "Прайм Капітал Груп"
про стягнення 50 000,00 грн
ВСТАНОВИВ:
У провадженні колегії суддів Північного апеляційного господарського суду у складі: головуючого судді - Тарасенко К.В., суддів: Разіної Т.І., Іоннікової І.А. перебуває справа №910/22255/14 за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Прайм Капітал Груп" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 11.11.2020.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 25.11.2020 відкрито апеляційне провадження у даній справі; витребувано у Господарського суду міста Києва матеріали справи №910/22255/14; надано строк на надання відзиву; роз`яснено учасникам справи, що про дату, час та місце розгляду справи їх буде повідомлено ухвалою після надходження матеріалів справи до Північного апеляційного господарського суду. 09.12.2020 на виконання зазначеної ухвали матеріали справи №910/22255/14 надійшли до Північного апеляційного господарського суду.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 10.12.2020 розгляд справи призначено на 13.01.2021.
10.12.2020 до канцелярії Північного апеляційного господарського суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Прайм Капітал Груп" надійшло клопотання (вх. №09.1-13/25382/20) про відновлення строку для подання клопотання та зупинення дії ухвали Господарського суду міста Києва від 11.11.2020 по справі №910/22255/14 до закінчення розгляду апеляційної скарги по суті.
Подане клопотання мотивоване тим, що представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Прайм Капітал Груп" адвокат за довіреністю Житник О.В. перебувала на самоізоляції у зв`язку з підозрою щодо контактування з хворими на коронавірусну інфекцію та не мала змоги подати своєчасне дане клопотання. Відтак, адвокат просить зупинити дію ухвали Господарського суду міста Києва від 11.11.2020 у даній справі до закінчення перегляду апеляційної скарги по суті, адже, як стверджує заявник, не зупинення дії такої ухвали може утруднити виконання рішення по апеляційній скарзі та порушити права відповідача.
Дослідивши подане клопотання, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 271 Господарського процесуального кодексу України апеляційні скарги на ухвали суду першої інстанції розглядаються в порядку, передбаченому для розгляду апеляційних скарг на рішення суду першої інстанції з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Частиною 5 ст. 262 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що якщо апеляційна скарга подана з пропуском визначеного цим Кодексом строку, суд у випадку поновлення строку на апеляційне оскарження зупиняє дію оскаржуваного рішення в ухвалі про відкриття апеляційного провадження.
Так, не погоджуючись із ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.11.2020, Товариство з обмеженою відповідальністю "Прайм Капітал Груп" звернулося 19.11.2020 - як вбачається з відмітки пошти на конверті - безпосередньо до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою.
При цьому, апеляційна скарга підписана представником Товариства з обмеженою відповідальністю "Прайм Капітал Груп" адвокатом за довіреністю Житник О.В. - оригінал довіреності долучено до апеляційної скарги (додаток №1).
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 25.11.2020 про відкриття апеляційного провадження у справі встановлено строк для подачі заяв, пояснень, клопотань, заперечень в межах строків для подання відзиву, тобто до 07.12.2020 (п. 4, 5 резолютивної частини ухвали).
Вказаною ухвалою попереджено учасників справи, що заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду відповідно до ч. 2 ст. 207 ГПК України (п. 5 резолютивної частини ухвали).
Тобто представник апелянта, звернувшись з апеляційною скаргою в строк, передбачений процесуальним законодавством для апеляційного оскарження ухвали, просить зупинити дію оскаржуваної ухвали.
Колегія суддів звертає увагу, що апеляційна скарга подана тим же представником, що й клопотання про зупинення дії оскаржуваної ухвали, а відтак апелянт не був позбавлений права заявити дане клопотання, звертаючись з апеляційної скаргою.
Отже, заявником не наведено обґрунтованих підстав пропуску строку на подання клопотання, встановленого ухвалою суду та не додано доказів, які підтверджують поважність пропуску такого строку.
Крім того, судова колегія наголошує, що зі змісту клопотання (що складається з 3 абзаців) вбачається, що заявником не наведено підстав для зупинення дії ухвали, не обґрунтовано, чим саме таке не зупинення дії ухвали може утруднити виконання рішення, прийнятого за результатами розгляду апеляційної скарги, та не підтверджено такі твердження жодними доказами.
Відповідно до частини 2 статті 256 ГПК України суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів дійшла висновку про залишення без розгляду клопотання про відновлення строку для подання клопотання та зупинення дії ухвали Господарського суду міста Києва від 11.11.2020 по справі №910/22255/14 до закінчення розгляду апеляційної скарги по суті.
Керуючись ст. ст. 234, 262, 271 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Прайм Капітал Груп" про поновлення процесуального строку.
2. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Прайм Капітал Груп" в частині зупинення дії ухвали Господарського суду міста Києва від 11.11.2020 по справі №910/22255/14 - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя К.В. Тарасенко
Судді Т.І. Разіна
І.А. Іоннікова
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2020 |
Оприлюднено | 23.12.2020 |
Номер документу | 93698842 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Тарасенко К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні