Ухвала
від 18.12.2020 по справі 463/9295/19
КАСАЦІЙНИЙ ЦИВІЛЬНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

Ухвала

18 грудня 2020 року

м. Київ

справа № 463/9295/19

провадження № 61-15822ск20

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: Зайцева А. Ю. (суддя-доповідач), Жданової В. С., Коротенка Є. В.,

розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Галицького районного суду м. Львова від 04 лютого 2020 року та постанову Львівського апеляційного суду від 14 серпня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, Публічного акціонерного товариства ВіЕс Банк , Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Авістар про визнання недійсним правочину та свідоцтва про реєстрацію фінансової установи,

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати недійсним договір уступки вимоги від 06 вересня 2016 року, укладений між Публічним акціонерним товариством ВіЕс Банк та Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Авістар та свідоцтво про реєстрацію фінансової установи, видане Товариству з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Авістар в частині надання йому права здійснення факторингу без отримання ліцензії.

Галицький районний суд м. Львова рішенням від 04 лютого 2020 року, залишеним без змін постановою Львівського апеляційного суду від 14 серпня 2020 року, закрив провадження у справі в частині позовних вимог ОСОБА_1 до Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, Публічного акціонерного товариства ВіЕс Банк , Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Авістар про визнання недійсним свідоцтва про реєстрацію фінансової установи. У задоволенні позову ОСОБА_1 до Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, Публічного акціонерного товариства ВіЕс Банк , Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Авістар в частині визнання недійсним договору відступлення права вимоги від 06 вересня 2016 року відмовив.

27 жовтня 2020 року ОСОБА_1 подав засобами поштового зв`язку касаційну скаргу на рішення Галицького районного суду м. Львова від 04 лютого 2020 року та постанову Львівського апеляційного суду від 14 серпня 2020 року з пропуском строку на касаційне оскарження.

Ухвалою Верховного Суду від 16 листопада 2020 року визнано підстави для поновлення процесуального строку на касаційне оскарження рішення Галицького районного суду м. Львова від 04 лютого 2020 року та постанови Львівського апеляційного суду від 14 серпня 2020 року за клопотанням ОСОБА_1 неповажними. Касаційну скаргу залишено без руху та надано строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали, а саме - заявнику слід було подати заяву про поновлення строку на касаційне оскарження із зазначенням поважних підстав для цього та надати відповідні докази, а також надати документ про сплату судового збору, і роз`яснено заявнику про наслідки невиконання вимог ухвали суду.

14 грудня 2020 року на виконання вимог вказаної ухвали до Верховного Суду надійшли матеріали на усунення недоліків, а саме - квитанція про сплату судового збору та заява про поновлення строку на касаційне оскарження, яка мотивована тим, що апеляційний розгляд справи проводився без виклику сторін та повідомлення сторін про дату та час судового розгляду, про постанову апеляційного суду від 14 серпня 2020 року він дізнався 29 вересня 2020 року, коли зателефонував до канцелярії апеляційного суду, поштою оскаржуване судове рішення йому не надходило. Разом із цим, він 29 вересня 2020 року звернувся до суду першої інстанції про видачу завіреної копії постанови апеляційного суду від 14 серпня 2020 року, де її і отримав, про що розписався на примірнику його заяви.

На підтвердження наведеного надано копію заяви від 29 вересня 2020 року про видачу завіреної копії постанови апеляційного суду від 14 серпня 2020 року та заяву від 03 грудня 2020 року про ознайомлення з матеріалами справи.

Клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу.

Доводи клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження ухвалених у цій справі судових рішень та надані матеріали свідчать про поважність причин пропуску цього строку та наявність підстав для його поновлення, оскільки постанову апеляційного суду від 14 серпня 2020 року заявник отримав лише 29 вересня 2020 року.

ОСОБА_1 в касаційній скарзі, посилаючись на неправильне застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить скасувати рішення Галицького районного суду м. Львова від 04 лютого 2020 року та постанову Львівського апеляційного суду від 14 серпня 2020 року і ухвалити нове рішення про задоволення позову.

Згідно з частиною третьою статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Частиною першою статті 394 ЦПК України передбачено, що одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).

Відповідно до частини восьмої статті 394 ЦПК України в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.

Як на підставу касаційного оскарження судових рішень заявник посилається на неврахування судами попередніх інстанцій висновку щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду.

Касаційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам статті 392 ЦПК України, оплачена судовим збором, зокрема, містить підстави касаційного оскарження, передбачені пунктом 1 частини другої статті 389 ЦПК України.

Оскільки викладені в касаційної скарзі доводи викликають необхідність їх перевірки, слід відкрити касаційне провадження у даній справі та витребувати матеріали справи.

Керуючись статтями 389, 390, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду,

УХВАЛИВ:

Клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на касаційне оскарження задовольнити.

Поновити ОСОБА_1 строк на касаційне оскарження рішення Галицького районного суду м. Львова від 04 лютого 2020 року та постанови Львівського апеляційного суду від 14 серпня 2020 року.

Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Галицького районного суду м. Львова від 04 лютого 2020 року та постанову Львівського апеляційного суду від 14 серпня 2020 року.

Витребувати з Галицького районного суду м. Львова цивільну справу № 463/9295/19 за позовом ОСОБА_1 до Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, Публічного акціонерного товариства ВіЕс Банк , Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Авістар про визнання недійсним правочину та свідоцтва про реєстрацію фінансової установи.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, протягом десяти днів з дня отримання цієї ухвали.

До відзиву необхідно додати докази надсилання відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді:А. Ю. Зайцев В. С. Жданова Є. В. Коротенко

СудКасаційний цивільний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення18.12.2020
Оприлюднено23.12.2020
Номер документу93709143
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —463/9295/19

Постанова від 11.08.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Зайцев Андрій Юрійович

Ухвала від 11.08.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Зайцев Андрій Юрійович

Ухвала від 30.06.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Зайцев Андрій Юрійович

Ухвала від 18.12.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Зайцев Андрій Юрійович

Ухвала від 16.11.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Зайцев Андрій Юрійович

Постанова від 14.08.2020

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Ухвала від 27.04.2020

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Ухвала від 20.03.2020

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ванівський О. М.

Ухвала від 04.02.2020

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Зубачик Н. Б.

Рішення від 04.02.2020

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Зубачик Н. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні