Номер провадження 2/754/4850/20 Справа №754/5073/20
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
12 листопада 2020 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді: Сенюти В.О.
за участю секретаря: Каліти І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Наш Дім-48 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСББ Наш Дім-48 , звернувся до Деснянського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Позовна заява обґрунтована тим, що 03.07.2015 року зареєстровано ОСББ Наш дім - 48 . Відповідач ОСОБА_1 є власником нежитлових приміщень НОМЕР_2 (площа 15 кв.м.) і НОМЕР_4 (площа 8,4 кв.м.) у житловому будинку по АДРЕСА_1 та одним із співвласників утвореного ОСББ Наш дім - 48 . Відповідач не здійснював платежі (внески) по утриманню будинку та прибудинкової території, починаючи з жовтня 2016 року по 31.05.2019 року, у зв`язку із чим виникла заборгованість у розмірі 8985 грн. Крім того, відсутня оплата витрат щодо опалення, розмір заборгованості складає 7847,74 грн. та 585 грн. - несплата внесків до резервного фонду. Позивач добросовісно виконує свої зобов`язання (в повному обсязі надає послуги з утримання будинку та прибудинкової території, забезпечує нежитлові приміщення опаленням, проводить ремонті роботи за рахунок внесків до резервного фонду), а Відповідач, приймає дані послуги, користується ними, проте не сплачує кошти за надані послуги, у зв`язку із чим виникла заборгованості, яку позивач просить стягнути із відповідача на свою користь. Крім того, позивач просить стягнути із відповідача сплачений позивачем судовий збір та витрати на правничу допомогу у розмірі 5000 грн.
Ухвалою Деснянського районного суду м. Києва від 01.06.2020 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Представник позивача на початку розгляду справи виступив із вступним словом, просив позов задовольнити з викладених підстав, проте в подальшому, в судові засідання не з`явився. Письмові матеріали справи містять клопотання про розгляд справи у відсутність представника позивача, а також не заперечує щодо проведення заочного розгляду справи.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив, про розгляд справи повідомлявся належним чином, за зареєстрованим місцем проживання останнього та шляхом розміщення виклику на офіційному веб-сайті Судової влади України, відзив на позовну заяву не подав.
Приймаючи до уваги викладене, визнавши матеріали справи достатніми для вирішення справи, а неявку учасників справи такою, що не перешкоджає розгляду заяви, суд розглядає заяву без участі сторін по справі.
Враховуючи, що сторони по справі в судове засідання не з`явились, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Оскільки відповідач про розгляд справи повідомлявся належним чином, відзив на позовну заяву не подав та не повідомив причини його неподання, а також те, що сторона позивача не заперечувала щодо розгляду справи в порядку заочного провадження, про що свідчить заява, суд вважає можливим розглянути спір відповідно до ст.ст. 280-282 ЦПК України та на підставі матеріалів справи постановити заочне рішення.
Дослідивши та всебічно проаналізувавши обставини справи в їх сукупності, оцінивши зібрані по справі докази виходячи зі свого внутрішнього переконання, яке ґрунтується на повному та всебічному дослідженні обставин справи, суд дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що 03.07.2015 року зареєстровано ОСББ Наш дім - 48 за адресою: 04071, АДРЕСА_1 що підтверджується копією виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 07.07.2015 року (а. с. 11-12).
Відповідно до свідоцтв про право власності від 27.04.2015 року, витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень, а також інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 21.10.2020 року, ОСОБА_1 є власником нежитлових приміщень НОМЕР_2 (площа 15 кв.м.), НОМЕР_3 (площа 8,4 кв.м.) за адресою: АДРЕСА_1 ( а. с. 15-18, 75-78).
Згідно ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ст. 151 Житлового кодексу Української РСР, громадяни, які мають у приватній власності жилий будинок (квартиру), зобов`язані забезпечувати його схоронність, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, утримувати в порядку придомову територію.
Стаття 15 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку співвласники зобов`язані своєчасно і в повному обсязі сплачувати внески і платежі та виконувати обов`язки передбачені Статутом об`єднання.
Згідно п. 3 розділу 3 Статуту ОСББ Наш дім - 48 , Об`єднання має право встановлювати розміри платежів і внесків власників приміщень, а також відрахувань до резервного і ремонтного фондів. Вищим органом управління об`єднанням є загальні збори. До компетенції загальних зборів об`єднання належить саме визначення розмірів внесків та платежів власників приміщень.
Згідно п. 11 розділу 3 Статуту ОСББ Наш дім - 48 рішення, прийняті загальними зборами, є обов`язковими для всіх власників приміщень.
Відповідно до п. 2 розділу 5 Статуту ОСББ Наш дім - 48 співвласник зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні платежі.
З письмових матеріалів справи вбачається, що 29.09.2016 року було проведено позачергові загальні збори ОСББ Наш дім - 48 , на яких було прийнято рішення про визначення розміру внеску на утримання будинку та будинкової території в розмірі 11 грн. за 1 кв. м. для власників нежитлових приміщень, що нараховується співвласникам нежитлових приміщень пропорційно площі приміщення, що знаходиться у їх власності (а. с. 21).
Відповідно до витягу з протоколу загальних зборів ОСББ Наш дім -48 від 25.09.2018 року (а. с. 19), 25 вересня 2018 року проведені позачергові загальні збори ОСББ Наш дім - 48 , на яких прийнято рішення про визначення розміру внеску на утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 15 грн. за 1 кв. м. для власників нежитлових приміщень, що нараховується співвласникам нежитлових приміщень пропорційно площі приміщення, що заходиться у їх власності.
Таким чином, у відповідача виникла заборгованість по сплаті витрат на утримання будинку та прибудинкової території у сумі 8985,60 грн., що підтверджується актом звіряння (а.с.42).
Згідно договору № 252426 розподілу природного газу (споживачів, що не є побутовими) та заяви - приєднання до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим) - котельня, які укладені між ПАТ Київгаз та ОСББ Наш дім - 48 , сторони дійшли згоди про розподіл природного газу (а.с.26-36).
З письмових матеріалів справи вбачається, що 01.10.2017 року між Приватним підприємством Корал - Буд та ОСББ Наш дім-48 укладено договір № 69 ТО на технічне обслуговування об`єкту газопостачання топкової за адресою АДРЕСА_1 (а.с.37-41).
Відповідно до витягу з протоколу Загальних зборів ОСББ Наш дім -48 від 14.09.2017 року (а. с. 20), 14 вересня 2017 року було проведено позачергові загальні збори ОСББ Наш дім - 48 , на яких було прийнято рішення про компенсацію витрат на опалення місць загального нотування та нежитлових приміщень за рахунок котельні, що опалює місця загального користування та нежитлові приміщення. Розрахунок витрат за опалення місць загального користування та нежитлових приміщень проводився на основі загальної кількості запланованих витрат на споживання газу за опалювальний період поділеного на площу приміщення відповідного власника нежитлового приміщення.
Згідно довідки - розрахунок компенсації витрат на опалення та акту звіряння, борг Відповідача по компенсації витрат на обслуговування котельні та опалення станом на 01.06.2019 року становить 7 847,74 грн.
Крім того, 14.12.2017 року проведені позачергові загальні збори ОСББ Наш дім 48 , на яких прийнято рішення про визначення розміру внеску до резервного фонду. Таким чином, борг Відповідача щодо не сплати внесків до резервного фонду становлять - 585,00 грн.
Враховуючи викладене, у відповідача виникла заборгованість перед позивачем у розмірі 17 418,34 грн., яка складається з: 8 985,60 грн. - основний борг за несвоєчасну оплату внесків на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, 7847,74 грн. - не сплата (компенсації) витрат за опалення місць загального користування та нежитлових приміщень, 585,00 грн. - за не сплату внесків до резервного фонду;
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов Договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно зі ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, а тому з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгованість по сплаті внесків та платежів в сумі - 17 418,34 грн.
Що стосується вимог позивача про стягнення витрат на правничу допомогу, то слід зазначити наступне.
Згідно із ч. 8 ст. 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
До складу витрат на правничу допомогу включаються: гонорар адвоката за представництво в суді; інша правнича допомога, пов`язана з підготовкою справи до розгляду; допомога, пов`язана зі збором доказів; вартість послуг помічника адвоката; інша правнича допомога, пов`язана зі справою.
Витрати на правничу допомогу визначаються сукупністю таких документів: договором про надання правничої допомоги та відповідними доказами щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу учасник справи має подати (окрім договору про надання правничої допомоги) детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом (для визначення розміру гонорару, що сплачений або підлягає сплаті) та опис здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат має бути співмірним зі складністю справи та виконаних адвокатом (професійна правнича допомога) робіт; часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт; обсягом наданих адвокатом послуг; ціною позову та значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи та репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог співмірності, за клопотанням іншої сторони, суд може зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
А тому Договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору (ст. 1 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність ).
Також діючим законодавством передбачено, що при визначенні розміру компенсації суду слід враховувати (а сторонам доводити) розумність витрат, тобто відповідність понесених стороною витрат складності, обсягу та характеру наданої адвокатом (іншим фахівцем) допомоги. На доведення обсягу наданої правової допомоги суду може бути надано як доказ докладний письмовий звіт адвоката у конкретній справі, адресований клієнту.
Склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмету доказування по справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги (договір доручення, договір про надання юридичних послуг та інше), документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (наприклад, квитанція до прибуткового касового ордеру, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки, посвідчення про відрядження). При цьому недопустимими є документи, які не відповідають встановленим вимогам (наприклад, особисті розписки адвоката про одержання авансу).
До складу витрат включаються лише фактично сплачені стороною або її представником витрати.
Судом встановлено, що 10.04.2019 року між адвокатом Вербицьким Я.В. та ОСББ Наш дім-48 укладено договір № 10/04 про надання правничої допомоги .
Відповідно до п. 6.2. договору про надання правничої допомоги №10/04 від 10.04.2019 року , розмір винагороди визначається Сторонами у Додатках (Додаткових угодах) до цього договору, а також у переліках дій чи переліків справ у роботі, листуванні сторони.
Згідно п. 6.4. вказаного договору закріплює, що ціна цього договору складає суму винагороди за його виконання Виконавцем, що буде здійснена фактично замовником протягом строку його дії.
На підтвердження розміру винагороди, адвокатом Вербицьким Я.В. було надано додаткову угоду № 1 до договору № 10/04 про надання правничої допомоги від 11.04.2019 року. При цьому суд звертає увагу на те, що між адвокатом Вербицьким Я.В. та ОСББ Наш дім-48 укладено договір саме 10.04.2019 року, при цьому доказів укладення між сторонами договору 11.04.2019 року про надання правничої допомоги письмові матеріали справи не містять.
З акту № 1 прийому - передачі наданих послуг до Договору № 10/04 про надання правничої допомоги від 09.11.2020 року вбачається, що виконавець надав, а замовник прийняв вартість послуг на 6000 грн., що складається з:
?формування правової позиції для підготовки позовної заяви, підготовка та подання позовної заяви про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 - 3000 грн.
?авансування участі виконавця у трьох судових засіданнях з представництва інтересів замовника в Деснянському районному суді м. Києва - 3000 грн.
Однак, суд звертає увагу на те, що в судових засіданнях був присутній представник ОСББ Наш дім-48 за довіреністю - Халупний А.В., при цьому адвокат Вербицький Я.В. був присутній лише в одному судовому засіданні - 22.10.2020 року.
Надане платіжне доручення № 549 від 11.04.2019 року на суму 2500 грн.(а.с.102), суд до уваги не приймає, оскільки призначення платежу вказано, як оплата за юридичні послуги згідно договору № 10/04 від 11.04.2019 року, який письмові матеріали справи не містять.
Таким чином, враховуючи вимоги ст. 141 ЦПК України, суд вважає, що підстав для стягнення витрат на правничу допомогу немає, а тому у задоволенні даних вимог повинно бути відмовлено.
Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору в сумі 2102,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3, 6, 11, 12, 15, 16 ЦК України, ст. ст. 1-16, 19, 30, 274-279, 280-289 ЦПК України, ст. 7, 17 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку , ст. 15, 16 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , суд,-
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Наш Дім-48 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Наш дім - 48 заборгованість по сплаті внесків та платежів в сумі 17418,34 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Наш дім - 48 судовий збір у розмірі 2102,00 грн.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку. Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку.
Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів з дня його проголошення/складання повного тексту шляхом подання безпосередньо до Київського апеляційного суду апеляційної скарги.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не подано. В разі подання апеляційної скарги рішення набирає законної сили, якщо його не скасовано, після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови за наслідками апеляційного перегляду.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Деснянський районний суд міста Києва.
Позивач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Наш дім - 48 , код ЄДРПОУ: 39873919, місцезнаходження: АДРЕСА_1
Відповідач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 .
Суддя: В.О.Сенюта
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2020 |
Оприлюднено | 23.12.2020 |
Номер документу | 93732830 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Сенюта В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні