ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
22 грудня 2020 р. Справа № 902/642/20
Господарський суд Вінницької області в складі: головуючий суддя Тісецький С.С., секретар судового засідання Поцалюк Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції матеріали у справі
за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська аграрно-хімічна компанія"
до: Фермерського господарства "Корделівка"
про відкриття провадження у справі про банкрутство
Представники сторін:
боржника: Чуйко В.В.
арбітражний керуючий Касаткін Д.М.
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває справа за заявою ТОВ "Українська аграрно-хімічна компанія" до Фермерського господарства "Корделівка" про банкрутство.
Ухвалою від 08.07.2020 року відкрито провадження у справі про банкрутство ФГ "Корделівка". Введено процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Касаткіна Д.М.
10.07.2020 року на вебсайті ВГСУ оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ФГ "Корделівка", встановлено строк на подання заяв кредиторів з вимогами до боржника - протягом тридцяти днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
27.11.2020 року до суду від ТОВ "Глобал Енерджи" надійшла заява б/н від 12.11.2020 року (вх.№ 01-36/850/20) про грошові вимоги до боржника в розмірі 37 769,87 грн.
Ухвалою від 02.12.2020 року вказану заяву призначено до розгляду на 22.12.2020 року - 11:30 год.
14.12.2020 року до суду від ТОВ "Глобал Енерджи" надійшла заява б/н від 10.12.2020 року про надання доказів, на виконання вимог ухвали суду від 02.12.2020 року.
Ухвалою від 18.12.2020 року задоволено заяву арбітражного керуючого Касаткіна Д.М. про участь у судовому засіданні 22.12.2020 року о 11:30 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконференцзв`язку EasyCon. Ухвалено забезпечити участь арбітражного керуючого Касаткіна Д.М. у судовому засіданні, призначеному на 22.12.2020 року о 11:30 год., в режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 року № 196.
21.12.2020 року до суду від арбітражного керуючого надійшло повідомлення №01-34/74-12 від 18.12.2020 року про розгляд грошових вимог, в якому зазначено про відхилення кредиторських вимог ТОВ "Глобал Енерджи" до боржника, з посиланням на те, що такі вимоги є поточними та в силу положень ч. 8 ст. 45 КУ з процедур банкрутства, до визнання боржника банкрутом спори боржника з кредиторами, які мають поточні вимоги до боржника, вирішуються в межах справи про банкрутство шляхом їх розгляду у позовному провадженні господарським судом.
22.12.2020 року до суду від ТОВ "Глобал Енерджи" надійшло клопотання б/н від 16.12.2020 року про закриття провадження у справі, з посиланням на те, що боржником на даний час погашено усі вимоги товариства.
22.12.2020 року до суду від боржника надійшло клопотання б/н від 21.12.2020 року про закриття провадження у справі.
В судове засідання 22.12.2020 року з`явились арбітражний керуючий та представник боржника. Заявник та ініціюючий кредитор повноважних представників в судове засідання не направили.
В ході розгляду справи арбітражний керуючий надав пояснення щодо обставин, викладених у повідомленні про розгляд грошових вимог ТОВ "Глобал Енерджи" та підтримав процесуальну позицію, викладену у даному повідомленні.
Представник боржника просив відмовити в задоволенні кредиторських вимог, оскільки боржником погашено вимоги у повному обсязі, на підтвердження чого до суду надано відповідні докази.
Суд, розглянувши заяву ТОВ "Глобал Енерджи" про грошові вимоги до боржника, заслухавши розпорядника майна та представника боржника, дослідивши наявні у справі докази, встановив наступне.
За змістом кредиторської заяви, 26.08.2020 року між ТОВ "Глобал Енерджи" та ФГ "Корделівка" було укладено договір поставки нафтопродуктів № 260820/ОПТ/1Д.
Згідно п.1.1. договору, постачальник зобов`язується передати в погоджені строки, а покупець прийняти і оплатити на умовах викладених в договорі, нафтопродукти, іменовані далі за текстом - "товар", найменування, кількість, ціна яких вказується видаткових документах на товар, які оформляються на кожну окрему партію товару.
Відповідно до п. 3.1. договору загальна ціна цього договору визначається загальною сумою поставленого покупцю товару протягом всього строку дії даного договору. Вартість кожної окремої партії товару визначається постачальником в рахунках-фактурах та видаткових документах. Ціна та вартість товару, що постачається по цьому договору фіксується в рахунках-фактурах та видаткових документах у національній валюті України.
Відповідно до видаткової накладної № РН - 005424 від 26.08.2020 року, ТОВ "Глобал Енерджи" було поставлено товар на загальну суму 36 810,40 грн.
Станом на 12.11.2020 року боржником не оплачено товар на загальну суму 36 810,40 грн.
Також, згідно п.п. 3.5, 3.8 договору, кредитором нараховано 398,27 грн. пені, 368,10 грн. інфляційних збитків, 193,10 грн. 3% річних.
Враховуючи викладене, заявник просив суд визнати грошові вимоги до боржника в розмірі 37 769,87 грн., з яких: 36 810,40 грн. боргу, 398,27 грн. пені, 368,10 грн. інфляційних збитків, 193,10 грн. 3% річних.
Дослідивши наявні матеріали справи та заслухавши учасників справи, суд дійшов таких висновків, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
В силу ч. 1, ч. 2 ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 1 ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно ч.1, ч.2 ст. 79 ГПК України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
За змістом ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Частина 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУ з процедур банкрутства) передбачає, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Приписи ст. 1 КУ з процедур банкрутства передбачають, що грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 14 ст. 39 КУ з процедур банкрутства, з моменту відкриття провадження у справі пред`явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися у випадку та порядку, передбачених цим Кодексом.
Так, згідно ч. 8 ст. 45 КУ з процедур банкрутства, до визнання боржника банкрутом спори боржника з кредиторами, які мають поточні вимоги до боржника, вирішуються в межах справи про банкрутство шляхом їх розгляду у позовному провадженні господарським судом.
Як вбачається зі змісту кредиторської заяви та доданих до неї доказів, договір поставки нафтопродуктів № 260820/ОПТ/1Д укладено між сторонами 26.08.2020 року та відповідно заборгованість за невиконання умов договору у боржника виникла вже після відкриття провадження у справі про банкрутство (ухвала суду про відкриття провадження у справі постановлена 08.07.2020 року), відтак заявлені кредиторські вимоги ТОВ "Глобал Енерджи" до боржника є поточними вимогами.
З огляду на наведені обставини та положення закону, поточні вимоги ТОВ "Глобал Енерджи" до боржника, підлягають вирішенню в межах справи про банкрутство шляхом їх розгляду у позовному провадженні.
Відтак, заява ТОВ "Глобал Енерджи" б/н від 12.11.2020 року (вх.№ 01-36/850/20) про грошові вимоги до боржника, задоволенню не підлягає.
При цьому, судом також встановлено, що боржником було здійснено погашення вимог ТОВ "Глобал Енерджи" у повному обсязі, що підтверджується платіжним дорученням № 57 від 11.12.2020 року та клопотанням кредитора б/н від 16.12.2020 року.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 9, 45 КУ з процедур банкрутства, ст. ст. 2, 3, 18, 42, 196, 234, 235, 236 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити в задоволенні заяви ТОВ "Глобал Енерджи" б/н від 12.11.2020 року (вх.№ 01-36/850/20) про грошові вимоги до боржника у справі № 902/642/20, в повному обсязі.
2. Копію ухвали надіслати на електронні адреси: арбітражному керуючому Касаткіну Д.М. - ІНФОРМАЦІЯ_1; ТОВ "Українська аграрно-хімічна компанія" - uahk@uahk.com.ua; ФГ "Корделівка" - viktor0037@gmail.com, ТОВ "Глобал Енерджи" - globalenergivn@gmail.com, privatsekretar999@ukr.net.
Згідно ч. 4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, ухвали та постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, прийняті господарським судом у справі про банкрутство, набирають законної сили з моменту їх прийняття, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені ст.ст. 254-256, пп. 17.5 п. 17 ч. 1 перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Тісецький С.С.
віддрук. прим.:
1 - до справи
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2020 |
Оприлюднено | 28.12.2020 |
Номер документу | 93740727 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Тісецький С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні