Постанова
від 22.12.2020 по справі 915/619/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2020 року Справа № 915/619/20

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ржепецького В.О.,

за участі секретаря судового засідання Матвєєвої А.В.,

розглянувши матеріали справи

кредитор : ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

кредитор : Головне управління ДПС у Миколаївській області, 54001, м. Миколаїв, вул. Лягіна, 6.

боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮГ-РЕГІОН-ПЛЮС» , 55104, Миколаївська область, Кривоозерський район, смт. Криве Озеро, вул. Горького, буд. 299-й.

розпорядник майна : арбітражний керуючий Севостьянов Є.В., 61075, м. Харків, вул. Університетська, буд. 9.

за участі представників учасників справи :

від кредитора1 : Д`яченко К.С., згідно ордера

від кредитора 2: не з`явився

від боржника: не з`явився.

розпорядник майна: арбітражний керуючий Севостьянов Є.В.,

встановив:

Ухвалою суду від 25.05.2020 відкрито провадження у справі № 915/619/20 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮГ-РЕГІОН-ПЛЮС", визнано вимоги кредитора - ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮГ-РЕГІОН-ПЛЮС" на загальну суму 49000000,00 грн, введено процедуру розпорядження майном боржника з 25.05.2020 на строк до 170 календарних днів, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Севостьянова Євгена Вікторовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 981 від 23.05.2013).

Ухвалою від 07.09.2020 судом постановлено: визнати вимоги Головного управління ДПС у Миколаївській області до боржника у розмірі 2292794,79 грн, що складаються з боргу по податку на додану вартість у сумі 216169,25 грн, з яких: 131736,34 грн - податкове зобов`язання, 37587,75 грн - штрафні санкції, 46845,16 грн - пеня; боргу по податку на прибуток у сумі 698252,31 грн, з яких: 425415,25 грн - податкове зобов`язання, 113882,75 грн - штрафні санкції, 158954,31 грн - пеня; пеня за порушення розрахунків у сфері ЗЕД у сумі 1378203,23 грн; штрафна санкція за порушення валютного законодавства у сумі 170,00 грн; підсумкове засідання суду призначити на 10 листопада 2020 року о 10:30 год.

03.11.2020 розпорядником майна подано до суду клопотання про відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора.

Підсумкове засідання 10.11.2020 року не відбулось у зв`язку з перебуванням справи у Південно-західному апеляційному господарському суді за апеляційною скаргою приватного виконавця Довгань В.В.

01.12.2020 справа № 915/619/20 повернулась до господарського суду Миколаївської області.

Ухвалою суду від 03.12.2020 підсумкове засідання суду призначено на 22 грудня 2020 року о 10:00.

Ухвалою суду від 08.12.2020 задоволено клопотання розпорядника майна, доручено Червонозаводському районному суду м. Харкова забезпечити участь розпорядника майна у підсумковому засіданні в режимі відеоконференції.

У підсумковому засіданні розпорядник майна зазначив, що за результатами аналізу фінансово-господарської діяльності виявлено, що діяльність підприємства є неліквідною та нерентабельною, показник поточної платоспроможності є від`ємним, фінансовий стан характеризується ознаками неплатоспроможності, ознаки фіктивного банкрутства, приховування банкрутства та доведення до банкрутства відсутні.

Розпорядник майна просить суд припинити процедуру розпорядження майна, відкрити ліквідаційну процедуру та дає згоду на призначення його ліквідатором

Представник кредитора не заперечує проти припинення процедури розпорядження майном, відкриття ліквідаційної процедури, просить призначити ліквідатором арбітражного керуючого Севостьянова Є.В.

На підставі ст. 233 ГПК України, судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Розглянувши у підсумковому засіданні матеріали справи, заслухавши представника кредитора та розпорядника майна та дослідивши докази, судом встановлено наступне.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; схвалення плану санації боржника та схвалення внесення змін до нього; звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; обрання арбітражного керуючого у разі відсторонення арбітражного керуючого, визначеного Єдиною судової інформаційно-телекомунікаційною системою, від виконання повноважень; інші питання, передбачені цим Кодексом, у тому числі віднесені до компетенції комітету кредиторів.

У відповідності до ч. 8 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: обрання голови комітету; скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого; надання згоди на продаж майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) та погодження умов продажу майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) у процедурі санації відповідно до плану санації або у процедурі ліквідації банкрута; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; інші питання, передбачені цим Кодексом.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість голосів кредиторів, присутніх на зборах (комітеті) кредиторів, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті (ч.9 ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства).

У відповідності до ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

У підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень: ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом; ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

З системного аналізу норм закону вбачається, що боржник визнається банкрутом, коли господарським судом встановлено неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані вимоги кредиторів інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до реєстру вимог кредиторів, визначенню підлягає розмір пасиву боржника. Відомості про актив боржника, мають міститися у звіті арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією) про фінансово - майновий стан божника, що повинен бути наданий комітету кредиторів та на основі якого комітет кредиторів вирішує питання про введення наступної судової процедури. Фінансово-майновий стан боржника (актив) повинен бути предметом розгляду в судовому засіданні.

Якщо встановлення пасиву боржника відбувається на попередньому засіданні суду, то остаточна правова оцінка активу і пасиву боржника та можливість відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом надається у підсумковому засіданні суду з огляду на знаходження справи у процедурі розпорядження майном боржника.

Таким чином, завдання підсумкового засідання суду полягає у з`ясуванні ознак банкрутства та наявності можливості визначення наступної судової процедури і подальшого здійснення провадження по справі, виходячи з клопотання комітету кредиторів, однак остаточна їх оцінка надається судом.

Щодо питання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно аналізу фінансово - господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮГ-РЕГІОН-ПЛЮС" діяльність підприємства є неліквідною та нерентабельною, показник поточної платоспроможності є від`ємним, фінансовий стан характеризується ознаками неплатоспроможності, ознаки фіктивного банкрутства, приховування банкрутства та доведення до банкрутства відсутні. Зважаючи на поточну неплатоспроможність підприємства розпорядник майна вважає неможливим відновити платоспроможність боржника шляхом проведення санації чи залучення інвесторів.

Зборами кредиторів у справі №915/619/20 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮГ-РЕГІОН-ПЛЮС» 28.09.2020 прийнято рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Севостьянова Є.В. (протокол №1 від 28.09.2020) (т. 2, 34-40).

Заперечень щодо відкриття ліквідаційної процедури та визнання боржника банкрутом до суду не подано.

Вирішуючи питання щодо призначення ліквідатора банкрута судом враховано наступне.

Пунктом 4 ч.8 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого.

З матеріалів справи вбачається, що зборами кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮГ-РЕГІОН-ПЛЮС» 28.09.2020 прийнято рішення про призначення ліквідатором арбітражного керуючого Севостьянова Є.В. (свідоцтво №981 від 23.05.2013).

Інших кандидатур для призначення ліквідатором боржника у справі до суду не надходило.

Арбітражним керуючим Севостьяновим Є.В. подано до суду заяву про згоду на призначення ліквідатором ТОВ «ЮГ-РЕГІОН-ПЛЮС» .

Враховуючи вищевикладене, господарський суд вважає за необхідне призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮГ-РЕГІОН-ПЛЮС» арбітражного керуючого Севостьянова Євгена Вікторовича (свідоцтво №981 від 23.05.2013, зобов`язавши його здійснювати заходи ліквідаційної процедури у відповідності до вимог Кодексу України з процедур банкрутства.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства) господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, у відповідності до ч.3 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України.

Керуючись ст. ст. 48, 49, 58. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮГ-РЕГІОН-ПЛЮС» (55104, Миколаївська область, Кривоозерський район, смт. Криве Озеро, вул. Горького, буд. 299-й, код ЄДРПОУ 34311859).

2. Визнати банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮГ-РЕГІОН-ПЛЮС» (55104, Миколаївська область, Кривоозерський район, смт. Криве Озеро, вул. Горького, буд. 299-й, код ЄДРПОУ 34311859).

3. Відкрити ліквідаційну процедуру.

4. Призначити ліквідатором банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮГ-РЕГІОН-ПЛЮС» (55104, Миколаївська область, Кривоозерський район, смт. Криве Озеро, вул. Горького, буд. 299-й, код ЄДРПОУ 34311859) арбітражного керуючого Севостьянова Євгена Вікторовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 981 від 23.05.2013).

5. Підприємницьку діяльність банкрута завершити.

6. Строк виконання всіх грошових зобов`язань вважати таким, що настав 22.12.2020.

7. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.

8. З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України.

9. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 22.12.2020.

10. Зобов`язати посадових осіб банкрута протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону.

11. Зобов`язати ліквідатора надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора до 21.12.2021.

12. Зобов`язати державного реєстратора за місцезнаходженням боржника, внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запис про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та відомості про ліквідатора банкрута.

13. Копію постанови направити кредиторам, банкруту, ліквідатору, відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Миколаївській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (54056, м. Миколаїв, пр-т Миру, 46/1), Кривоозерському районному відділу державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (55104, Миколаївська область, смт. Криве Озеро, вул. Шевченка,5), державному реєстратору - центру надання адміністративних послуг Кривоозерського району (55104, Миколаївська область, Кривоозерський район, смт Криве Озеро, майдан Незалежності, 1), Південному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Одеса) (65007, Одеська область, м. Одеса, вул. Богдана Хмельницького, буд. 34)

14. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

15. Згідно ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до приписів ст. 257 та підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI «Перехідні положення» ГПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції, або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Повний текст постанови складений та підписаний 24.12.2020.

Суддя В.О.Ржепецький

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення22.12.2020
Оприлюднено24.12.2020
Номер документу93782581
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/619/20

Ухвала від 15.12.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 06.12.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 01.12.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 04.10.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 04.10.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 04.10.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 20.09.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 07.09.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 25.08.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 25.08.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні