2-п/754/150/20
Справа № 754/3939/17
У Х В А Л А
Іменем України
28 грудня 2020 року м. Київ, Деснянський районний суд м. Києва, суддя: Грегуль О.В., секретар судового: Дорошенко В.В.
ОСОБА_1 - заявник (відповідач 1)
ОСОБА_2 - позивач
ОСОБА_3 - відповідач 2
Андрейків О.В. - адвокат заявника (відповідача 1)
Квітін Р.В. - адвокат позивача
ВСТАНОВИВ:
Від заявника до суду надійшла заява про перегляд заочного рішення Деснянського районного суду м. Києва від 31.01.2020 року у справі № 754/3939/17, яким задоволено позовні вимоги позивача про стягнення грошових коштів. Свої вимоги заявник обґрунтував тим, що про заочне рішення він дізнався лише 26.11.2020 року, а в судове засідання при постановленні заочного рішення не з`явився, оскільки про нього не знав.
У судовому засіданні адвокат Андрейків О.В. підтримав заяву про перегляд заочного рішення, а адвокат Квітін Р.В. вважає заяву про перегляд заочного рішення безпідставною та подав заяву про залишення заяви про перегляд заочного рішення без руху, а в судовому засіданні просив повернути заяву про перегляд заочного рішення, як подану з порушенням без поважних причин строку для її подання.
Відповідач 2 у судове засідання не з`явився і доказів про поважність причин своєї неявки суду не надав, хоча про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 року № 475/97-ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
У листі Верховного Суду України від 25.01.2006 року № 1-5/45, визначено критерії оцінювання розумності строку розгляду справи, якими серед іншого є складність справи та поведінка заявника.
Рішеннями Європейського суду визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Згідно з ч. 2 ст. 286 ЦПК України, 2. Заява про перегляд заочного рішення повинна бути розглянута протягом п`ятнадцяти днів з дня її надходження.
Згідно з ч. 1 ст. 287 ЦПК України, 1. Заява про перегляд заочного рішення розглядається в судовому засіданні. Неявка осіб, належним чином повідомлених про дату, час і місце засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
З урахуванням викладеного та ст. ст. 128-131, 223, 286, 287 ЦПК України і з метою уникнення затягування розгляду справи суд вважає за можливе розглянути заяву про перегляд заочного рішення за відсутності відповідача 2.
Вислухавши адвокатів, дослідивши матеріали справи, суд у судовому засіданні встановив наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 288 ЦПК України, 1. Заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з`явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Про всі судові засідання заявник повідомлявся рекомендованими повідомленнями, що підтверджується зворотними поштовими повідомленнями і направлена заявнику поштова кореспонденція повернута до суду за закінченням терміну зберігання.
Про наявність справи на розгляді в суді заявнику достовірно було відомо, що підтверджується розписками представника заявника: ОСОБА_4 , яка не лише повідомлялась про час і місце розгляду справи під розписку, а також під розписку отримувала та ознайомлювалась із матеріалами. Про обізнаність заявника про наявність спору на розгляді в суді також підтверджується і письмовим клопотання іншого представника заявника: ОСОБА_5 про відкладення розгляду справи, судове засідання по якій було призначено на 16.06.2017 року.
У судовому засіданні заявником і його адвокатом не надано доказів про поважність причин неотримання заявником судових повідомлень, а також у заяві про перегляд заочного рішення не наведено доказів, що мають істотне значення для правильного вирішення справи. Зокрема, посилання адвоката заявника на незгоду із заявою про збільшення позовних вимог не є правовою підставою для перегляду заочного рішення.
Крім того, дана заява подана з урахуванням ч. 5 ст. 49 ЦПК України, згідно якої: 5. У разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої та частинами третьою і четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у рішенні суду.
До заяви про збільшення позовних вимог були додані докази про її направлення ОСОБА_1 ..
Також у заяві про перегляд заочного рішення не зазначено і до неї не додано доказів, які б свідчили про стягнення судом коштів, розмір яких перевищує вартість отриманої спадщини.
Згідно зі ст. 285 ЦПК України, 1. Заява про перегляд заочного рішення повинна бути подана у письмовій формі. 2. У заяві про перегляд заочного рішення повинно бути зазначено: 1) найменування суду, який ухвалив заочне рішення; 2) ім`я (найменування) відповідача або його представника, які подають заяву, їх місце проживання чи місцезнаходження, номер засобів зв`язку; 3) обставини, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, а також причин неподання відзиву, і докази про це; 4) посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача; 5) клопотання про перегляд заочного рішення; 6) перелік доданих до заяви матеріалів. 3. Заява про перегляд заочного рішення підписується особою, яка її подає. 4. До заяви про перегляд заочного рішення додаються її копії за кількістю учасників справи та копії всіх доданих до неї матеріалів. 5. До заяви про перегляд заочного рішення, поданої представником відповідача, додається довіреність або інший документ, який підтверджує його повноваження. 6. До заяви про перегляд заочного рішення додається документ про сплату судового збору. 7. До заяви про перегляд заочного рішення додаються докази, на які посилається заявник. 8. До неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Згідно п. 3 Розділу ХІІ прикінцевих положень ЦПК України, 3. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
На території України запроваджено карантин.
Будь-яких конкретних правових доказів, які б свідчили та давали суду правові підстави для висновку про невідповідність заяви про перегляд заочного рішення вимогам ст. 285 ЦПК України, стороною позивача суду не надано.
У матеріалах справи відсутні докази про отримання заявником (відповідачем 1) заочного рішення суду від 31.01.2020 року до 26.11.2020 року, тобто до дати ознайомлення адвокатом Андрейківим О.В. із матеріалами справи.
Також стороною позивача суду не надано конкретних правових доказів, що заявнику (відповідачу 1) достовірно відомо про стадію виконання заочного рішення суду від 31.01.2020 року.
Тому, правові підстави для залишення заяви про перегляд заочного рішення без руху або про її повернення з чим сама сторона позивача не може остаточно визначитись, відсутні.
З урахуванням викладеного, строк для подання заяви про перегляд заочного рішення поновлюється, а в задоволенні вимог сторони позивача про залишення заяви про перегляд заочного рішення без руху та про повернення її заявнику відмовляється.
Разом з тим, враховуючи процесуальну поведінку заявника (відповідача 1), якому до постановлення заочного рішення достовірно було відомо про наявність спору на розгляді в суді, однак, він не цікавився провадження у справу, тому в задоволенні заяви про перегляд заочного рішення відмовляється.
Незгода заявника з самим заочним судовим рішенням про стягнення грошових коштів не є правовою підставою для перегляду заочного рішення суду.
За таких обставин, правові підстави для перегляду заочного рішення відсутні.
Керуючись ст. ст. 287, 288 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Поновити строк для подання заяви про перегляд заочного рішення суду.
Залишити без задоволення заяву ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) про перегляд заочного рішення.
Апеляційна скарга на заочне рішення Деснянського районного суду м. Києва від 31.01.2020 року у справі № 754/3939/17, може бути подана протягом тридцяти днів починаючи з дати постановлення даної ухвали.
СУДДЯ:
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2020 |
Оприлюднено | 29.12.2020 |
Номер документу | 93842360 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Грегуль О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні