УХВАЛА
28 грудня 2020 року
Київ
справа №480/436/20
адміністративне провадження №К/9901/23156/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду :
судді-доповідача - Жука А.В.,
суддів: Мартинюк Н.М., Мельник-Томенко Ж.М.,
перевіривши касаційну скаргу Головного управління ДФС у Сумській області
на постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2020 року
у справі №480/436/20
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління ДФС у Сумській області
про стягнення середнього заробітку,
ВСТАНОВИВ:
10 вересня 2020 року до Верховного Суду надійшли матеріали касаційної скарги Головного управління ДФС у Сумській області на постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2020 року у справі №480/436/20.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10 вересня 2020 року визначено склад колегії суддів: Білоус О.В. (суддя-доповідач), Желтобрюх І.Л., Блажівська Н.Є.
Розпорядженням заступника керівника апарату Верховного Суду - керівника секретаріату Касаційного адміністративного суду від 23 вересня 2019 року №2602/0/64-20 призначено повторний автоматизований розподіл, у зв`язку зі тимчасовою непрацездатністю судді Блажівської Н.Є.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23 вересня 2020 року визначено склад колегії суддів: Білоус О.В. (суддя-доповідач), Желтобрюх І.Л., Яковенко М.М.
Ухвалою Верховного Суду від 23 вересня 2020 року задоволені заяви про відвід суддів Білоус О.В., Желтобрюх І.Л., Яковенко М.М. у зв`язку з тим, що при визначення суддів для розгляду даної справи допущено помилку в їх спеціалізації, що є порушенням порядку визначення складу суду, встановленого статтею 31 КАС України.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24 вересня 2020 року визначено склад колегії суддів: Жук А.В. (суддя-доповідач), Мартинюк Н.М., Мельник-Томенко Ж.М.
Ухвалою Верховного Суду від 13 жовтня 2020 року зазначену касаційну скаргу залишено без руху з підстав несплати судового збору.
Надано скаржнику десятиденний строк з дня вручення копії ухвали для усунення недоліків касаційної скарги, зазначених в мотивувальній частині ухвали.
Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (№0102930776103) копія ухвали Верховного Суду від 13 жовтня 2020 року отримана скаржником 19 жовтня 2020 року.
02 листопада 2020 року на адресу Верховного Суду надійшло клопотання Головного управління ДФС у Сумській області про продовження процесуального строку для усунення недоліків касаційної скарги.
Ухвалою Верховного Суду від 23 листопада 2020 року клопотання відповідача задоволено та продовжено скаржнику строк на усунення недоліків касаційної скарги, зазначених в ухвалі Верховного Суду від 13 жовтня 2020 року, тривалістю десять днів із дня отримання копії ухвали. Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (№0102931563898) копія ухвали Верховного Суду від 23 листопада 2020 року отримана скаржником 30 листопада 2020 року.
10 грудня 2020 року на виконання ухвали Верховного Суду від 13 жовтня 2020 року надійшло клопотання про долучення матеріалів до справи та платіжне доручення №605 від 03 грудня 2020 року про сплату судового збору.
Таким чином, особою, що подала касаційну скаргу, були усунуті недоліки касаційної скарги, які були зазначені в ухвалі Верховного Суду від 13 жовтня 2020 року, а отже суд має можливість вирішити питання щодо дотримання строків оскарження судових рішень в касаційному порядку.
Відповідно до частини першої статті 329 КАС України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Із матеріалів касаційної скарги вбачається, що оскаржуване рішення суду апеляційної інстанції ухвалено 08 липня 2020 року, повний текст виготовлено 13 липня 2020 року, відповідно, останнім днем для оскарження цього рішення було 13 серпня 2020 року проте, згідно відтиску поштового штемпеля на конверті, касаційна скарга була подана на пошту скаржником 09 вересня 2020 року.
Зазначене дає підстави вважати, що скаржником подано касаційну скаргу з порушенням встановленого для цього строку.
Відповідно до частини другої статті 329 КАС України учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
У касаційній скарзі відповідач порушує питання поновлення порушеного строку на касаційне оскарження та зазначає, що копію рішення суду апеляційної інстанції отримано ним 07 вересня 2020 року.
Водночас, доказів на підтвердження направлення відповідачу копії постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2020 року до касаційної скарги не долучено.
Отже, оскільки за поданими матеріалами касаційної скарги неможливо встановити дату отримання відповідачем копії оскаржуваного судового рішення, Суд позбавлений можливості вирішити питання щодо поважності причин пропуску скаржником строку на касаційне оскарження з наведених ним підстав.
Відповідно до частини третьої статті 332 КАС України, касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 329 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Суд звертає увагу скаржника, що для здійснення судом належної оцінки та перевірки доводів, наведених заявником в обґрунтування поважності підстав пропуску строку касаційного оскарження, такі посилання повинні бути підтверджені відповідними письмовими документами або іншими доказами, з яких достовірно вбачається існування обставин, зазначених в обґрунтуванні підстав поважності пропуску строку.
Зокрема, скаржник може підтвердити дату отримання ним копії оскаржуваного рішення, надавши поштовий конверт зі штрихкодовим ідентифікатором (копію чи оригінал), або довідку суду апеляційної інстанції про час направлення копії оскаржуваного судового рішення на адресу Головного управління ДФС у Сумській області.
Також Суд зауважує, що дотримання строків звернення до адміністративного суду є однією з умов дисциплінування учасників публічно-правових відносин, якщо ці відносини стали спірними.
З огляду на наведене, подана касаційна скарга підлягає залишенню без руху з метою надання скаржнику часу для подання суду доказів про фактичну дату отримання копії оскаржуваного рішення або зазначення інших поважних причин пропуску строку звернення з касаційною скаргою.
Відповідно до частини третьої статті 332 КАС України, касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 329 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків та вказати інші підстави для поновлення строку.
Оскільки касаційну скаргу подано без додержання вимог, встановлених КАС України, таку касаційну скаргу слід залишити без руху та надати скаржнику десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху для усунення зазначених вище недоліків.
Керуючись ст. 169, 248, 328, 329, 330, 332 КАС України, Суд-
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу Головного управління ДФС у Сумській області на постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2020 року у справі №480/436/20 - залишити без руху .
2. Надати скаржнику десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали, для усунення недоліків касаційної скарги, які зазначені в мотивувальній частині ухвали.
3. Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк, у відкритті касаційного провадження буде відмовлено.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.
...........................
...........................
...........................
А.В. Жук
Н.М. Мартинюк
Ж.М. Мельник-Томенко ,
Судді Верховного Суду
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2020 |
Оприлюднено | 29.12.2020 |
Номер документу | 93859477 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Жук А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні