Справа № 373/1329/20
Номер провадження 1-кс/373/388/20
УХВАЛА
про арешт майна
24 грудня 2020 рокуСлідчий суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду
Київської області ОСОБА_1
з участю: секретарясудовихзасідань ОСОБА_2 ,
начальника СВ Переяслав-Хмельницького ВП ОСОБА_3 ,
прокурора ОСОБА_4 ,
розглянувши матеріалами клопотання слідчого начальника СВ Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Переяслав-Хмельницького відділу Бориспільської прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні за номером ЄРДР 12020110240000492 від 24.09.2020,
ВСТАНОВИВ :
23.12.2020 до слідчого судді Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області надійшло клопотання слідчого погоджене прокурором, в якому орган досудового розслідування просить накласти арештна майно,а саме:насіння cоняшника вагою 70 тон 980 кілограм, яке зберігається на Елеваторі ТОВ «ПАТ ГАРАНТ» по вул. Ради Європи, 15, смт. Гоголове Великобагачанського району Полтавської області, яке 22.09.2020 відвантажилося на зберігання, відповідно до товарно-транспортних накладних №1, №2, №3 та №4 від 21.09.2020 ФГ «Зерносвіт+», на підставі договору складського зберігання сільськогосподарської продукції №01/09/2020-кл від 01.09.2020 та рахується за ПП «Кластер 2012».
Клопотання обґрунтоване тим, що 24.09.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020110240000492 внесено відомості за заявою від 23.09.2020 директора ТОВ «Скіпщина» ОСОБА_5 про те, що 19.09.2020 невідомі особи шахрайським шляхом заволоділи належним йому насінням cоняшника загальною вагою 70 тон 980 кг. За даним фактом розпочато досудове розслідування за ч.2 ст. 190 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що за попередньою змовою невстановлених в ході досудового розслідування осіб, що діяли від імені ТОВ «Агроцентр Логістика», шляхом обману, відбулось заволодіння насінням «Соняшник» загальною вагою 70 тон 980 кг., що належить ТОВ «Скіпщина». Так, в ході маніпуляцій них дій за укладеним в електронному вигляді договором поставки між ТОВ «Скіпщина» та ТОВ «Агроцентр Логістика» 19.09.2020 зерно було завантажене зі складу на три вантажні автомобілі з напівпричепами, які за товарно- транспортними накладними доставили його до ТОВ «Євроагромаркет-1», що в м. Переяслав для обробки та очищення. 21.09.2020 після обробки зерно вагою 79 тон 700 кг. було відвантажене на чотири транспортні засоби ДАФ, реєстраційний номер НОМЕР_1 , з напівпричепом, реєстраційний номер НОМЕР_2 ; ДАФ, реєстраційний номер НОМЕР_3 , з напівпричепом, реєстраційний номер НОМЕР_4 ; ДАФ, реєстраційний номер НОМЕР_5 з напівпричепом, реєстраційний номер НОМЕР_6 ; ДАФ, реєстраційний номер НОМЕР_7 , з напівпричепом, реєстраційний номер НОМЕР_8 за товарно-транспортними накладними, де одержувачем значився ТОВ «Агроцентр Логістика», м. Полтава. При цьому кошти за придбане зерно на рахунок ТОВ «Скіпщина» не надійшли.
З показань водіїв вантажних автомобілів було встановлено, що перед в`їздом в м. Полтава з ними зв`язався чоловік, назвавшись представником одержувача зерна та відібрав товарно-транспортні накладні, скерувавши вантаж для розгрузки на в смт Гоголове, Полтавської області, вул. Ради Європи, 15, де здійснює свою діяльність ТОВ «ПАФ Гарант».
08.10.2020 під час проведення обшуку по вул. Ради Європи, 15 в смт Гоголове Полтавської області було виявлено та вилучено товарно-транспортні накладні №1, №2, №3 та № 4 від 21.09.2020, за якими вищевказані автомобілі розвантажили зерно соняшника вагою 79 тон 700 кг. Вантажовідправником в цих накладних значився ФГ «Зерносвіт+», а вантажоодержувач ПП «Кластер 2012».
17.12.2020 під час обшуку по вул. Соборності,19 м. Полтава в офісі ТОВ «ПАФ Гарант» отримано копію договору складського зберігання сільськогосподарської продукції від 01.09.2020, укладений між зерновим складом ТОВ «ПАФ Гарант» та поклажодавцем ПП «Кластер 2012» Також отримано звіт про переміщення товарів на складах за 22.09.2020 по фірмі ТОВ «ПАФ ГАРАНТ», відповідно до якого встановлено, що ПП «Кластер 2012» відповідно до товарно-транспортних накладних №1, №2, №3 та №4 від 21.09.2020 ФГ «Зерносвіт+» відвантажили на зберігання насіння Соняшника загальною вагою 79 тон 700 кг, яке відповідно до звіту пропереміщення товарів на складах від 17.12.2020 зберігається на Елеваторі ТОВ «ПАФ ГАРАНТ» (вул. Ради Європи, 15, смт. Гоголове, Великобагачанський район, Полтавська область).
В судовому засіданні слідчий пояснив, що зі складу ТОВ «Євроагромаркет 1», з яким ТОВ «АгроцентрЛогістика» маєдоговірні відносини,було відвантаженонасінням соняшникачотири автомобілі,загальною вагою79тон 700кг,тоді якзі складуТОВ «Скіпщина» наобробку поступилозерно вагою70тон 980кг трьомавантажними автомобілями.Така розбіжністьпояснюється тим,що ТОВ«Агроцентр Логістика»користується послугами ТОВ «Євроагромаркет 1» та відвантажило не лише зерно за договором поставки з ТОВ «Скіпщина», а й з іншими поставщиками.
Необхідність накладення арешту на зерно соняшника вагою 70 тон 980 кг, яке як встановило слідство, внаслідок шахрайських дій невстановлених осіб з використанням підроблених товаро-транспортних документів вибуло з володіння ТОВ «Скіпщина» та тепер рахується за ПП «Кластер 2012», слідчий та прокурор обґрунтовують тим, що воно є предметом злочину та потребує збереження як речовий доказ. Вважають, що у випадку не накладення арешту на це майно воно може бути втрачене, реалізоване або перероблене, оскільки на території елеватора ТОВ «ПАФ Гарант» де також здійснює свою діяльність ПП « Клістер», а саме: по вул. Ради Європи, 15 в смт Гоголове Полтавської області, існує цех по виготовленню соняшникової олії.
За змістом ст. 131 КПК України арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження та застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
За правилами ч.3 ст. 132 цього Кодексу застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до ч.5 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Згідно вимог ч.1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 170 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно з ч.2 ст. 170 КПК України арешт майнадопускається зметою забезпечення: 1)збереження речовихдоказів; 2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4)відшкодування шкоди,завданої внаслідоккримінального правопорушення(цивільнийпозов),чи стягненняз юридичноїособи отриманоїнеправомірної вигоди.
Відповідно до ч.3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Речовими доказамиє матеріальніоб`єкти,які булизнаряддям вчиненнякримінального правопорушення,зберегли насобі йогосліди абомістять іншівідомості,які можутьбути використаніяк доказфакту чиобставин,що встановлюютьсяпід часкримінального провадження,в томучислі предмети,що булиоб`єктом кримінальнопротиправних дій,гроші,цінності таінші речі,набуті кримінальнопротиправним шляхомабо отриманіюридичною особоювнаслідок вчиненнякримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті (ст. 98 КПК України).
Відповідно довимог ч.2ст.171КПК Україниуклопотанніслідчого,прокурора проарешт майнаповинно бутизазначено: 1)підстави імету відповіднодо положеньстатті 170цього Кодексута відповіднеобґрунтування необхідностіарешту майна; 2)перелік івиди майна,що належитьарештувати; 3)документи,які підтверджуютьправо власностіна майно,що належитьарештувати,або конкретніфакти ідокази,що свідчатьпро володіння,користування чирозпорядження підозрюваним,обвинуваченим,засудженим,третіми особамитаким майном; 4)розмір шкоди,неправомірної вигоди,яка отриманаюридичною особою,у разіподання клопотаннявідповідно дочастини шостоїстатті 170цього Кодексу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Вислухавши аргументи слідчого та прокурора, дослідивши зібрані та долучені до клопотання докази, встановлено, що клопотання про арешт майна відповідає вимогам закону та є обґрунтованим, виходячи з наступного.
У органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що мало місце кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 190 КК України, предметом якого стало зерно соняшника вагою 70 тон 980 кг, яке вибуло з володіння ТОВ «Скіпщина» за договором поставки з ТОВ «Агроцентр Логістика з використанням недійсних документів, без проведення, передбаченого договором розрахунку за це мано та тепер рахується за ПП «Кластер 2012»
Вищевказане майно у виді насіння соняшника є речовим доказом в розумінні ст. 98 КПК України та потребує збереження, як майно набуте кримінально протиправним шляхом. Місце його перебування - АДРЕСА_1 , слідчим встановлено в результаті допиту водіїв транспортних засобів, що здійснювали перевезення та на підставі вилучених під час обшуку документів, зокрема звіту про переміщення товарів на складах за 22.09.2020 по фірмі ТОВ «ПАФ ГАРАНТ», відповідно до якого ПП «Кластер 2012» прийняло на зберігання насіння соняшника на підставі товарно-транспортних накладних від 21.09.2020, де відвантажувачем вказано ФГ «Зерносвіт+», тоді як насправді відповідні транспортні засоби завантажились у м. Переяславі ТОВ «Євроагромаркет 1» за іншими товарно-транспортними накладними.
Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, оскільки у випадку не накладення арешту на це майно воно може бути втрачене, реалізоване або перероблене, так як згідно протоколу обшуку на території елеватора ТОВ «ПАФ Гарант» де також здійснює свою діяльність ПП «Кластер 2012»», а саме: по вул. Ради Європи, 15 в смт Гоголове Полтавської області, існує цех по переробці зерна та виготовленню соняшникової олії.
Накладення арешту на зерно соняшника шляхом заборони розпоряджатись та користуватись ним убезпечить його від знищення,перетворення абовідчуженнята сприятиме дієвості кримінального провадження. Такий спосіб арешту не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності або інших негативних наслідків для інших осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132,170-173, 175, 309 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ :
Клопотання слідчого- начальника СВ Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 задовольнити.
Накласти арештна майно,а саме:насіння Соняшника вагою 70 тон 980 кілограм, яке зберігається на Елеваторі ТОВ «ПАТ ГАРАНТ» по вул. Ради Європи, 15, смт. Гоголове Великобагачанського району Полтавської області, куди воно 22.09.2020 відвантажилося на зберігання відповідно до товарно-транспортних накладних №1, №2, №3 та №4 від 21.09.2020 ФГ «Зерносвіт+» на підставі договору складського зберігання сільськогосподарської продукції №01/09/2020-кл від 01.09.2020 та рахується за ПП «Кластер 2012».
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Ухвала можебути оскаржена доКиївського апеляційногосуду протягомп`яти днівз дняїї постановлення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2020 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 93883244 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Свояк Д. В.
Кримінальне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Свояк Д. В.
Кримінальне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Опанасюк І. О.
Кримінальне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Опанасюк І. О.
Кримінальне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Залеська А. О.
Кримінальне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Залеська А. О.
Кримінальне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Залеська А. О.
Кримінальне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Опанасюк І. О.
Кримінальне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Свояк Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні