КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 січня 2021 року № П/320/1336/20
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., розглянувши у місті Києві в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС до Головного управління Державної податкової служби у Київській області, Державної податкової служби України про визнання рішень суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС до Головного управління Державної податкової служби у Київській області, Державної податкової служби України, у якому позивач просив суд:
- визнати протиправними та скасувати рішення ГУ ДПС у Київській області про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 14.11.2019 №1330045/33519583; №130044/33519583; від 21.11.2019 №1335361/33519583; №1335362/33519583; від 18.11.2019 № 1332392/33519583, №1332391/33519583, №1332388/33519583; №1332389/33519583, №1332390/33519583, від 14.11.2019 № 1330043/33519583; 1330042/33519583; від 11.11.2019 №1327079/33519583; №1327080/33519583; від 04.06.2019 № 1182748/33519583;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Альянс-Сервіс № 86 від 17.05.2019; №85 від 17.05.2019, №84 від 06.05.2019; №83 від 06.05.2019; №82 від 22.05.2019; №81 від 22.05.2019; №80 від 21.05.2019; №79 від 21.05.2019; №75 від 21.05.2019; №74 від 21.05.2019; №73 від 20.05.2019; №72 від 17.05.2019; №71 від 16.05.2019; №66 від 13.05.2019;
- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Головного управління Державної податкової служби у Київській області від 05.02.2020 № 10577 про відповідність платника податків на додану вартість критеріям ризиковості платника;
- зобов`язати Головне управління Державної податкової служби у Київській області виключити з бази переліку ризикованих платників Товариство з обмеженою відповідальністю "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС".
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відмовляючи у реєстрації податкової накладної, контролюючий орган в оспорюваному рішенні не зазначив конкретних обставин, які б виключали можливість реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. Разом з тим позивач стверджує, що складена ним податкова накладна не відповідає визначеним у законі критеріям оцінки ризиків, у зв`язку з чим підстави для зупинення її реєстрації були відсутні. Одночасно з цим позивач звертає увагу суду, що отримавши повідомлення про зупинення реєстрації податкової накладної, контролюючому органу було направлено вичерпні пояснення та документи, що підтверджують реальність фінансово-господарських операцій, за наслідками яких було складено відповідну податкову накладну.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 17.03.2020 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання на 16 квітня 2020 року.
16 квітня 2020 року представник позивача через службу діловодства суду надав суду клопотання про здійснення подальшого розгляду справи без участі позивача в порядку письмового провадження.
17 квітня 2020 року представником відповідача через службу діловодства суду було подано відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити у задоволенні позовних вимог. Свою позицію обґрунтував тим, що відповідно до АІС Податковий блок позивачем подано повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 86 від 17.05.2019 року ; №85 від 17.05.2019 року, №84 від 06.05.2019 року; №83 від 06.05.2019 року; №82 від 22.05.2019 року; №81 від 22.05.2019 року, №80 від 21.05.2019 року; №79 від 21.05.2019 року; №75 від 21.05.2019 року; №74 від 21.05.2019 року; №73 від 20.05.2019 року; №72 від 17.05.2019 року; №71 від 16.05.2019 року; №66 від 13.05.2019 року, реєстрацію яких зупинено. Розглянувши зазначені ПН Комісією прийняті рішення від 14.11.2019 року №1330045/33519583, №130044/33519583; від 21.11.2019 року №1335361/33519583, №1335362/33519583; від 18.11.2019 року № 1332392/33519583, №1332391/33519583, №1332388/33519583; №1332389/33519583, №1332390/33519583; від 14.11.2019 року № 1330043/33519583, 1330042/33519583; від 11.11.2019 року №1327079/33519583, №1327080/33519583; від 04.06.2019 року № 1182748/33519583 про відмову у реєстрації ПН в ЄРПН із зазначенням причин такої відмови, а саме: ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків. Таким чином, на думку відповідача, обсяг поданих позивачем документів не відповідає вичерпному переліку, а їх зміст не дозволяє однозначно з`ясувати фактичні обставини здійснення фінансово-господарської операції. Крім того, позивач оскаржуючи рішення Комісії Головного управління Державної податкової служби у Київській області від 05.02.2020 № 10577 про виключення його з бази переліку ризикових платників податків ГУ ДПС, не надав жодного доказу на виявлення та спростування податкової інформації, яка міститься у контролюючого органу та стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризикованість здійснення господарської діяльності, зазначеної в поданих для реєстрації ПН/РК. Представник відповідача наголошує, що внесення позивача до переліку підприємств з ознаками ризиковості не створює жодних правових наслідків для підприємства, не створює перешкод для діяльності підприємства як суб`єкта господарювання, оскільки позивач має право підтверджуючими документами довести реальність здійснювання фінансово-господарських операцій у своїй діяльності та у разі надання повного обсягу документів по даним операціям, одержати позитивне рішення про реєстрацію ПН/РК.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
Товариство з обмеженою відповідальністю АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС зареєстроване в якості юридичної особи 30.05.2005 (номер запису: 1 353 102 0000 000834 від 30.05.2005) за адресою: 09100, Київська область, м.Біла Церква, вул.Ярослава Мудрого, буд. 70 кв. 7 (34), що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та наявною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань інформацією за кодом в ЄДРПОУ 33519583 станом на день розгляду справи (а.с. 16).
Основним видом економічної діяльності позивача за колом КВЕД 46.61 є: оптова торгівля сільськогосподарськими машинами й устаткуванням.
З 15.06.2005 позивач є платником ПДВ відповідно до копії Свідоцтва №14173285 від 15.06.2005 про реєстрацію платника податку на додану вартість (а.с. 21).
21 жовтня 2015 року між ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" (далі - постачальник) та ТОВ Сумиагроснаб" (далі - покупець) укладено договір купівлі-продажу №41 (далі - договір) (а.с. 31-32).
Відповідно до підпункту 1.1 пункту 1 вказаного договору постачальник зобов`язується на умовах та порядку, визначеним цим договором поставити та передати у власність покупцю товар (запасні частини до сільськогосподарської техніки), а покупець приймає і сплачує його вартість. Кількість, асортимент та ціна товару зазначається у випаткових накладних, які підписуються уповноваженими представниками сторін та є невід`ємною частиною цього договору (п. 1.3 договору).
Також, за умовами договору, датою поставки товару вважається дата виписки товарної накладної. Строк поставки товару - протягом п`яти днів з моменту підписання договору (з правом дострокової поставки) (п.п. 2.1, 2.2. договору).
Доставка товару здійснюється покупцем за власний рахунок (п. 2.7 договору).
Розрахунок покупцем за товар здійснюється у національній валюті України - гривні, у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника (п. 3.1 договору).
У п.7.1 договору сторони визначили, що договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до 31.12.2015 року. Якщо жодна із сторін за 30 днів до закінчення строку дії даного договору не повідомила іншу сторону в письмовій формі про припинення дії договору, строк його дії автоматично пролонговується на кожен наступний рік.
На виконання умов договору ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРІС" поставив покупцеві ТОВ "Сумиагроснаб" товар, а саме - КРП 022300 вал, відповідно до видаткової накладної №РН-0000072 від 17.05.2019 року та виставив покупцеві рахунок-фактуру № СФ-0000091 від 17.05.2019 року на оплату запасних частин до сільськогосподарської техніки КРП 022300 вал в зборі у кількості 1000 шт. на загальну суму 2966,67 грн., у тому числі ПДВ - 3560,00 грн. (а.с. 33, 34).
Доставка товару була здійснена ПП "НІЧНИЙ ЕКСПРЕС", що підтверджується копією товарно-транспортної накладної № 51415581.00087 від 17.05.2019 року (а.с. 38).
Відповідно до вищевказаної рахунку-фактури, 20.05.2019 року ТОВ Сумиагроснаб здійснило оплату за товар в сумі 3560,00 грн. у безготівковій формі, що підтверджується випискою по рахунку позивача станом на 20.05.2019 року (а.с. 35).
01 квітня 2016 року між ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" (далі - постачальник) та ТОВ ТД ОПТАГРО" (далі - покупець) укладено договір купівлі-продажу №47/1, відповідно до п.п. 1.1 п. 1 якого постачальник зобов`язується на умовах та порядку, визначеним цим договором поставити та передати у власність покупцю товар (запасні частини до сільськогосподарської техніки), а покупець приймає і сплачує його вартість. Кількість, асортимент та ціна товару зазначається у видаткових накладних, які підписуються уповноваженими представниками сторін та є невід`ємною частиною цього договору (п. 1.3 договору). Датою поставки товару вважається дата виписки товарної накладної. Строк поставки товару - протягом п`яти днів з моменту підписання договору (з правом дострокової поставки) (п.п. 2.1, 2.2. договору). Доставка товару здійснюється покупцем за власний рахунок (п. 2.7 договору). Договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до 31.12.2016 року. Якщо жодна із сторін за 30 днів до закінчення строку дії даного договору не повідомила іншу сторону в письмовій формі про припинення дії договору, строк його дії автоматично пролонговується на кожен наступний рік (а.с. 39-40).
На виконання умов договору ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРІС" поставив покупцеві ТОВ ТД ОПТАГРО" товар, а саме - КРП 000001 ніж ротора у кількості 45 шт., КРП000002 втулка у кількості 45 шт., КРП 000013 прапорець у кількості 10 шт., відповідно до видаткової накладної №РН-0000071 від 17.05.2019 та виставив покупцеві рахунок-фактуру № СФ-0000089 від 17.05.2019 на оплату зазначеного товару на загальну суму 7112,40 грн., у тому числі з ПДВ - 8534,88 грн. (а.с. 41, 42).
Доставка товару була здійснена ТОВ "Транспортна компанія "САТ", що підтверджується копією товарно-транспортної накладної № 001004226 від 17.05.2020 року (а.с. 46).
Відповідно до вищевказаної рахунку-фактури, 17.05.2020 року ТОВ ТД ОПТАГРО" здійснило оплату товару у безготівковій формі, що підтверджується випискою по рахунку позивача станом на 17.05.2019 року (а.с. 43).
26 квітня 2016 року між ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" (далі - постачальник) та ДП ДГ "ПОЛИВАНІВКА" (далі - покупець) укладено договір купівлі-продажу №50/01 (далі - договір). За умовами якого, постачальник зобов`язується на умовах та порядку, визначеним цим договором поставити та передати у власність покупцю товар (запасні частини до сільськогосподарської техніки), а покупець приймає і сплачує його вартість. Кількість, асортимент та ціна товару зазначається у видаткових накладних, які підписуються уповноваженими представниками сторін та є невід`ємною частиною цього договору (п. 1.3 договору). Розрахунок покупцем за товар здійснюється у національній валюті України - гривні, у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника (п. 3.1 договору). Доставка товару здійснюється покупцем за власний рахунок. Договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до 31.12.2016 року. Якщо жодна із сторін за 30 днів до закінчення строку дії даного договору не повідомила іншу сторону в письмовій формі про припинення дії договору, строк його дії автоматично пролонговується на кожен наступний рік (п.7.1 договору) (а.с. 47-49).
На виконання умов договору ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРІС" поставив покупцеві ДП ДГ "ПОЛИВАНІВКА" товар, а саме - С41.510.760.13 карданний вал у кількості 1 шт., КРП 002200 вставка у кількості 1 шт., КРП 003300 вставка у кількості 1 шт., КРП 003400 обичайка у кількості 1 шт., КРП 043000 шків редуктора у кількості 1 шт., КРП 000001 ніж ротора у кількості 45 шт., КРП 000002 втулка у кількості 45 шт., КРП 000021 болт в зборі у кількості 45 шт., КРП 000029 пласт.прот. у кількості 5 шт., КРП 160000 ланцюг у кількості 1 шт. відповідно до видаткової накладної №РН-0000059 від 07.05.2019 та ніж КПІ-2,4 04530 (травян) у кількості 1 шт., КЗНМ 08 010 палець у кількості 7 шт., КПИ 04820 коромисло в зборі у кількості 1 шт., КПИ 04 570 редуктор у кількості 1 шт., КПИ 02 160 лопасть у кількості 6 шт., КПИ 02 054 ексцентрік у кількості 2 шт., КПИ 02 053 пл. протипоріжуча у кількості 1 шт., КПИ 02 130 підбарабання у кількості 1 шт., КПИ 02 730 люк в зборі у кількості 1 шт., КПИ 01 360 контрпривід у кількості 1 шт., КПИ 01 262А вал у кількості 1 шт., КПИ 000 80 карданний вал у кількості 1 шт., КПИ 02 191 ніж барабана у кількості 6 шт., КПИ 04 091 вал мотовила у кількості 1 шт., КПИ 04 016 вал шнека у кількості 1 шт., БМ 16*1,5*35 болт у кількості 48 шт., КУФ 03 444 шайба ножа у кількості 48 шт., КУФ 03 493 шайба стопорна у кількості 48 шт. відповідно до видаткової накладної №РН-0000060 від 07.05.2019, та виставив покупцеві рахунки-фактури № СФ-0000028 від 28.02.2019 року на оплату зазначеного товару на загальну суму 17596,65 грн., у тому числі з ПДВ - 21115,98 грн. та № СФ-0000029 від 28.02.2019 року на оплату товару на загальну суму 42092,60 грн., у тому числі з ПДВ - 50511,12 грн. (а.с. 50, 51, 52, 53).
07 травня 2014 року між ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" (далі - постачальник) та ТОВ "АГРОСЕРВІС-ІНВЕСТ" (далі - покупець) укладено договір купівлі-продажу №19 (далі - договір), за умовами якого постачальник зобов`язується на умовах та порядку, визначеним цим договором поставити та передати у власність покупцю товар (запасні частини до сільськогосподарської техніки), а покупець приймає і сплачує його вартість. Кількість, асортимент та ціна товару зазначається у видаткових накладних, які підписуються уповноваженими представниками сторін та є невід`ємною частиною цього договору (п. 1.3 договору). Доставка товару здійснюється покупцем за власний рахунок (п. 2.7 договору). Розрахунок покупцем за товар здійснюється у національній валюті України - гривні, у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника (п. 3.1 договору). Договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до 31.12.2014 року. Якщо жодна із сторін за 30 днів до закінчення строку дії даного договору не повідомила іншу сторону в письмовій формі про припинення дії договору, строк його дії автоматично пролонговується на кожен наступний рік (а.с. 54-55).
На виконання умов договору ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРІС" поставив покупцеві ТОВ "АГРОСЕРВІС-ІНВЕСТ" товар, а саме - КПИ 02 053 пл.противоріжуча у кількості 2 шт., КПИ 34 530 ніж у кількості 1 шт., відповідно до видаткової накладної №РН-0000083 від 22.05.2019, та виставив покупцеві рахунок-фактуру № СФ-0000101 від 22.05.2019 року на оплату зазначеного товару на загальну суму 3152,52 грн., у тому числі з ПДВ - 3783,02 грн. (а.с. 56, 57).
Відповідно до вищевказаної рахунка-фактури №СФ-0000101 від 22.05.2019 ТОВ "АГРОСЕРВІС-ІНВЕСТ" здійснило оплату у безготівковій формі у розмірі 3199,00 грн., що підтверджується випискою по рахунку позивача станом на 22.05.2019 року (а.с. 58).
Доставка товару була здійснена ТОВ "Транспортна компанія "САТ", що підтверджується копією товарно-транспортною накладною № 001004380 від 22.05.2020 (а.с. 60).
14 лютого 2014 року між ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" (далі - постачальник) та ТОВ Науково-виробнича фірма "Агроінтер" (далі - покупець) укладено договір купівлі-продажу №8, за умовами якого постачальник зобов`язується на умовах та порядку, визначеним цим договором поставити та передати у власність покупцю товар (запасні частини до сільськогосподарської техніки), а покупець приймає і сплачує його вартість. Кількість, асортимент та ціна товару зазначається у видаткових накладних, які підписуються уповноваженими представниками сторін та є невід`ємною частиною цього договору (п. 1.3 договору). Доставка товару здійснюється покупцем за власний рахунок (п. 2.7 договору). Розрахунок покупцем за товар здійснюється у національній валюті України - гривні, у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника (п. 3.1 договору). Договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до 31.12.2014 року. Якщо жодна із сторін за 30 днів до закінчення строку дії даного договору не повідомила іншу сторону в письмовій формі про припинення дії договору, строк його дії автоматично пролонговується на кожен наступний рік (а.с. 61-62).
На виконання умов договору ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРІС" поставив покупцеві ТОВ НВФ "Агроінтер" товар, а саме - КРП 000001 ніж ротора у кількості 40 шт. та КРП 000001 ніж ротора, відповідно до видаткових накладних №РН-0000080 від 21.05.2019 року, №РН-0000082 від 22.05.2019, та виставив покупцеві рахунки-фактури №№ СФ-0000099, СФ-0000094 від 21.05.2019 року на оплату зазначеного товару на суму 4420,00 грн., у тому числі з ПДВ - 5304,00 грн. та на суму 2210,00 грн., у тому числі з ПДВ - 2652,00 грн. відповідно (а.с.63, 64, 65, 66).
Відповідно до вищевказаних рахунків-фактур ТОВ Науково-виробнича фірма "Агроінтер" здійснило оплату товару у безготівковій формі у повному обсязі, що підтверджується випискою по рахунку позивача станом на 21.05.2019 року (а.с. 67-68).
25 квітня 2014 року між ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" (далі - постачальник) та Приватним підприємством "Економні Технології" (далі - покупець) укладено договір купівлі-продажу №15, за умовами якого постачальник зобов`язується на умовах та в порядку, визначеним цим договором поставити та передати у власність покупцю товар (запасні частини до сільськогосподарської техніки), а покупець приймає і сплачує його вартість. Кількість, асортимент та ціна товару зазначається у видаткових накладних, які підписуються уповноваженими представниками сторін та є невід`ємною частиною цього договору (п. 1.3 договору). Доставка товару здійснюється покупцем за власний рахунок (п. 2.7 договору). Розрахунок покупцем за товар здійснюється у національній валюті України - гривні, у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника (п. 3.1 договору). Договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до 31.12.2014 року. Якщо жодна із сторін за 30 днів до закінчення строку дії даного договору не повідомила іншу сторону в письмовій формі про припинення дії договору, строк його дії автоматично пролонговується на кожен наступний рік (а.с. 73-74).
На виконання умов договору ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРІС" поставив покупцеві ПП "Економні Технології" товар, а саме - КИС 02 03 120 ролік в зборі у кількості 5 шт., КПИ 01 360 контрпривід у кількості 1 шт., КПИ 02 051 чистік у кількості 1 шт., КПИ 02 053 пл.противоріжуча у кількості 1 шт., КПИ 02 054 єксцентрік у кількості 2 шт., КПИ 02 130 підбарабання у кількості 1 шт., відповідно до видаткової накладної №РН-0000081 від 21.05.2019 року та виставив покупцеві рахунок-фактуру № СФ-0000092 від 20.05.2019 року на оплату зазначеного товару на суму 6012,11 грн., у тому числі з ПДВ - 7214,53 грн. (а.с.75, 76).
Відповідно до вищевказаних рахунків-фактур ТОВ "Економні Технології " 04.07.2019 здійснило оплату у безготівковій формі у повному обсязі, що підтверджується випискою по рахунку позивача за період з 01.07.2019 року по 05.07.2019 року (а.с. 77).
26 квітня 2016 року між ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" (далі - постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "БІЛОЦЕРКІВАГРО" (далі - покупець) укладено договір купівлі-продажу №49, за умовами якого постачальник зобов`язується на умовах та порядку, визначеним цим договором поставити та передати у власність покупцю товар (запасні частини до сільськогосподарської техніки), а покупець приймає і сплачує його вартість. Кількість, асортимент та ціна товару зазначається у видаткових накладних, які підписуються уповноваженими представниками сторін та є невід`ємною частиною цього договору (п. 1.3 договору). Доставка товару здійснюється покупцем за власний рахунок (п. 2.7 договору). Розрахунок покупцем за товар здійснюється у національній валюті України - гривні, у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника (п. 3.1 договору). Договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до 31.12.2016 року. Якщо жодна із сторін за 30 днів до закінчення строку дії даного договору не повідомила іншу сторону в письмовій формі про припинення дії договору, строк його дії автоматично пролонговується на кожен наступний рік (а.с. 80-82).
На виконання умов договору ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРІС" поставив покупцеві ТОВ "БІЛОЦЕРКІВАГРО" товар, а саме - КПИ 01 042 напівмуфта у кількості 1 шт., КПИ 01 043 напівмуфта у кількості 1 шт., КПИ 04048 ступиця у кількості 1 шт., КПИ 04 450 водило у кількості 1 шт., відповідно до видаткової накладної №РН-0000076 від 21 травня 2019 року та виставив покупцеві рахунок-фактуру № СФ-0000090 від 17.05.2019 року на оплату зазначеного товару на суму 1475,00 грн., у тому числі з ПДВ - 1770,00 грн. (а.с.83, 84).
Відповідно до вищевказаних рахунків-фактур ТОВ "БІЛОЦЕРКІВАГРО" 21.05.2019 здійснило оплату у безготівковій формі у повному обсязі, що підтверджується випискою по рахунку позивача за 21.05.2019 року (а.с. 85).
12 березня 2019 року між ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" (далі - постачальник) та ДП "ДГ АФ "Надія" ІСГПС НААНУ (далі - покупець) укладено договір купівлі-продажу №4, за умовами якого постачальник зобов`язується на умовах та порядку, визначеним цим договором поставити та передати у власність покупцю товар (запасні частини до сільськогосподарської техніки), а покупець приймає і сплачує його вартість. Кількість, асортимент та ціна товару зазначається у видаткових накладних, які підписуються уповноваженими представниками сторін та є невід`ємною частиною цього договору (п. 1.3 договору). Доставка товару здійснюється покупцем за власний рахунок (п. 2.7 договору). Розрахунок покупцем за товар здійснюється у національній валюті України - гривні, у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника (п. 3.1 договору). Договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до 31.12.2019 року. Якщо жодна із сторін за 30 днів до закінчення строку дії даного договору не повідомила іншу сторону в письмовій формі про припинення дії договору, строк його дії автоматично пролонговується на кожен наступний рік (а.с. 88-89).
На виконання умов договору ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРІС" поставив покупцеві ДП "ДГ АФ "Надія" ІСГПС НААНУ товар, а саме - КПИ 01 042 напівмуфта у кількості 1 шт., КПИ 01 043 напівмуфта у кількості 1 шт., КПИ 04048 ступиця у кількості 1 шт., КПИ 04 450 водило у кількості 1 шт., відповідно до видаткової накладної №РН-0000075 від 21.05.2019 року та виставив покупцеві рахунок-фактуру № СФ-0000096 від 21.05.2019 року на оплату зазначеного товару на суму 1625,00 грн., у тому числі з ПДВ - 1950,00 грн. (а.с.90, 91).
Відповідно до вищевказаної рахунка-фактури ДП "ДГ АФ "Надія" ІСГПС НААНУ 22.05.2019 здійснило оплату у безготівковій формі у повному обсязі, що підтверджується випискою по рахунку позивача за 22.05. 2019 року (а.с. 92).
Доставка товару була здійснена ТОВ "Ночной експресс", що підтверджується копією товарно-транспортної накладної № 31315584 від 21.05.2019 року (а.с. 95).
21 липня 2015 року між ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" (далі - постачальник) та фізичною-особою підприємством ОСОБА_1 (далі - покупець) укладено договір купівлі-продажу №38, за умовами якого постачальник зобов`язується на умовах та порядку, визначеним цим договором поставити та передати у власність покупцю товар (запасні частини до сільськогосподарської техніки), а покупець приймає і сплачує його вартість. Кількість, асортимент та ціна товару зазначається у видаткових накладних, які підписуються уповноваженими представниками сторін та є невід`ємною частиною цього договору (п. 1.3 договору). Доставка товару здійснюється покупцем за власний рахунок (п. 2.7 договору). Розрахунок покупцем за товар здійснюється у національній валюті України - гривні, у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника (п. 3.1 договору). У п.7.1 договору сторони визначили, що договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до 31.12.2015 року. Якщо жодна із сторін за 30 днів до закінчення строку дії даного договору не повідомила іншу сторону в письмовій формі про припинення дії договору, строк його дії автоматично пролонговується на кожен наступний рік (а.с. 96-97).
На виконання умов договору ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРІС" поставив покупцеві ФОП ОСОБА_1 товар, а саме - КРП 000800 блок зірочок у кількості 1 шт., КРП 002700 шток у кількості 1 шт., КРП 070001 кронштейн у кількості 6 шт., КРП 070002 кронштейн у кількості 6 шт., КПИ 01 242 корпус у кількості 2 шт., КПИ 01 661 п/муфта у кількості 4 шт., відповідно до видаткової накладної №РН-0000074 від 20.05.2019 року та виставив покупцеві рахунок-фактуру № СФ-0000088 від 16.05.2019 року на оплату зазначеного товару на суму 3967,82 грн., у тому числі з ПДВ - 4761,38 грн. (а.с.98, 99).
Відповідно до вищевказаної рахунка-фактури ФОП ОСОБА_1 20.05.2019 здійснило оплату у безготівковій формі у повному обсязі, що підтверджується випискою по рахунку позивача за 20.05.2019 року (а.с. 100).
08 травня 2019 року між ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" (далі - постачальник) та ПАТ "Жорнище" (далі - покупець) укладено договір купівлі-продажу №5, за умовами якого постачальник зобов`язується на умовах та порядку, визначеним цим договором поставити та передати у власність покупцю товар (запасні частини до сільськогосподарської техніки), а покупець приймає і сплачує його вартість. Кількість, асортимент та ціна товару зазначається у видаткових накладних, які підписуються уповноваженими представниками сторін та є невід`ємною частиною цього договору (п. 1.3 договору). Доставка товару здійснюється покупцем за власний рахунок (п. 2.7 договору). Розрахунок покупцем за товар здійснюється у національній валюті України - гривні, у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника (п. 3.1 договору). Договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до 31.12.2019 року. Якщо жодна із сторін за 30 днів до закінчення строку дії даного договору не повідомила іншу сторону в письмовій формі про припинення дії договору, строк його дії автоматично пролонговується на кожен наступний рік (а.с. 103-104).
На виконання умов договору ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРІС" поставив покупцеві ПАТ "Жорнище" товар, а саме - КПИ 02 130 підбарабання у кількості 1 шт., КПИ 04 178 болт у кількості 1 шт., відповідно до видаткової накладної №РН-0000073 від 20.05.2019 року та виставив покупцеві рахунок-фактуру № СФ-0000077 від 08.05.2019 року на оплату зазначеного товару на суму 1054,17 грн., у тому числі з ПДВ - 1265,00 грн. (а.с.105, 106).
Відповідно до вищевказаної рахунка-фактури, ПАТ "Жорнище", 17.05.2019 року, здійснило оплату у безготівковій формі у повному обсязі, що підтверджується випискою по рахунку позивача за 17.05.2019 року (а.с. 107).
09 листопада 2016 року між ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" (далі - постачальник) та ПСП "Комишанське" (далі - покупець) укладено договір купівлі-продажу №53, за умовами якого постачальник зобов`язується на умовах та порядку, визначеним цим договором поставити та передати у власність покупцю товар (запасні частини до сільськогосподарської техніки), а покупець приймає і сплачує його вартість. Кількість, асортимент та ціна товару зазначається у видаткових накладних, які підписуються уповноваженими представниками сторін та є невід`ємною частиною цього договору (п. 1.3 договору). Доставка товару здійснюється покупцем за власний рахунок (п. 2.7 договору). Розрахунок покупцем за товар здійснюється у національній валюті України - гривні, у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника (п. 3.1 договору). У п.7.1 договору сторони визначили, що договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до 31.12.2017 року. Якщо жодна із сторін за 30 днів до закінчення строку дії даного договору не повідомила іншу сторону в письмовій формі про припинення дії договору, строк його дії автоматично пролонговується на кожен наступний рік (а.с. 110-112).
На виконання умов договору ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРІС" поставив покупцеві ПСП "Комишанське" товар, а саме - КПИ 04 050 шків натяжний в зборі у кількості 2 шт., Н 027 105 корпус в зборі у кількості 4 шт., КПИ 04 016 вал шнека у кількості 2 шт., КПИ 04 091 вал мотовила у кількості 2 шт., В (С) 1800 ремінь у кількості 10 шт., 1580208 підшипник у кількості 10 шт., 180305 підшипник у кількості 10 шт., 11507 підпипник у кількості 20 шт., КПИ 01 014 зірочка у кількості 3 шт., КПИ 01 039 зірочка у кількості 3 шт., КПИ 01047 зірочка у кількості 3 шт., КПИ 01042 напівмуфта у кількості 2 шт., КПИ 01 380 муфта у кількості 4 шт., КПИ 04 990 муфта у кількості 2 шт., 105 017 13 007 зірочка у кількості 4 шт., 105 017 14 007 зірочка у кількості 4 шт., КПИ 04 270 муфта мотовила у кількості 2 шт., КПИ 04 990 муфта шнека у кількості 2 шт., КПИ 01 110 вал шліцевий з втулкою у кількості 2 шт., відповідно до видаткової накладної №РН-0000069 від 16.05.2019 року та виставив покупцеві рахунок-фактуру № СФ-0000075 від 06.05.2019 року на оплату зазначеного товару на суму 56095,55 грн., у тому числі з ПДВ - 67314,66 грн. (а.с.113, 114).
Відповідно до вищевказаної рахунка-фактури, ПСП "Комишанське", 16.05.2019 року, здійснило оплату у безготівковій формі у повному обсязі, що підтверджується випискою по рахунку позивача за 16.05.2019 року (а.с. 115).
Доставка товару була здійснена ТОВ "Ночной експресс", що підтверджується копією товарно-транспортної накладної № 51415579 від 15.05.2019 року (а.с. 118).
07 травня 2014 року між ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" (далі - постачальник) та ТОВ "Агросервіс - Інвест" (далі - покупець) укладено договір купівлі-продажу №19, за умовами якого постачальник зобов`язується на умовах та порядку, визначеним цим договором поставити та передати у власність покупцю товар (запасні частини до сільськогосподарської техніки), а покупець приймає і сплачує його вартість. Кількість, асортимент та ціна товару зазначається у видаткових накладних, які підписуються уповноваженими представниками сторін та є невід`ємною частиною цього договору (п. 1.3 договору). Доставка товару здійснюється покупцем за власний рахунок (п. 2.7 договору). Розрахунок покупцем за товар здійснюється у національній валюті України - гривні, у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника (п. 3.1 договору). У п.7.1 договору сторони визначили, що договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до 31.12.2014 року. Якщо жодна із сторін за 30 днів до закінчення строку дії даного договору не повідомила іншу сторону в письмовій формі про припинення дії договору, строк його дії автоматично пролонговується на кожен наступний рік (а.с. 119-120).
На виконання умов договору ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРІС" поставив покупцеві ТОВ "Агросервіс-Інвест" товар, а саме - КИС 0204402 прижим ножа у кількості 5 шт., КИН 0204404 пл. терля у кількості 15 шт., КРП 000001 ніж ротора у кількості 20 шт., КРП 000002 втулка у кількості 20 шт., відповідно до видаткової накладної №РН-0000065 від 13.05.2019 року та виставив покупцеві рахунок-фактуру № СФ-0000082 від 13.05.2019 року на оплату зазначеного товару на суму 4332,50 грн., у тому числі з ПДВ - 5199,00 грн. (а.с.121, 123).
Відповідно до вищевказаної рахунка-фактури, ТОВ "Агросервіс-Інвест" 14.05.2019 року здійснило оплату за товар у безготівковій формі у повному обсязі, що підтверджується випискою по рахунку позивача за 14.05.2019 року (а.с. 126).
Основним постачальником ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" було ПП "АВТОТЕМА" відповідно до договору поставки за №1 від 03.01.2019 року. На підставі якого позивачем були придбані запасні частини до сільськогосподарської техніки, що підтверджується рахунками на оплату товару, видатковими накладними, податковими накладними та виписками по рахунку позивача (а.с. 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139).
17 травня 2019 року на виконання вимог пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України позивачем було видано податкову накладну № 86 від 17.05.2019 на суму 2966,67 грн., у тому числі з ПДВ - 3560,00 грн., яку 12 червня 2019 року було подано для реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України (а.с. 36).
12 червня 2019 року позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9124146039, відповідно до якої податкову накладну від 17 травня 2019 року № 86 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам п.п.1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН . ( а.с. 37)
17 травня 2019 року, на виконання вимог пункту 201.10 статті 201 ПК України, позивачем було видано податкову накладну № 85 від 17.05.2019 на суму 7112,40 грн., у тому числі з ПДВ - 8534,88 грн., яку 12 червня 2019 року було подано для реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України (а.с. 44).
12 червня 2019 року позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9124140371, відповідно до якої податкову накладну від 17 травня 2019 року № 85 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам п.п.1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (а.с. 45).
06 травня 2019 року, на виконання вимог пункту 201.10 статті 201 ПК України, позивачем було видано податкову накладну № 83 від 06.05.2019 року на суму, у тому числі з ПДВ, - 21115,98 грн., яку було подано для реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України. Однак, позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, відповідно до якої податкову накладну від 06 травня 2019 року № 83 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам п.п.1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН .
06 травня 2019 року, на виконання вимог пункту 201.10 статті 201 ПК України, позивачем було видано податкову накладну № 84 від 06.05.2019 року на суму, у тому числі з ПДВ, - 50511,12 грн., яку було подано для реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України. Однак, позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, відповідно до якої податкову накладну від 06 травня 2019 року № 84 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам п.п.1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН .
22 травня 2019 року, на виконання вимог пункту 201.10 статті 201 ПК України, позивачем було видано податкову накладну № 82 від 22.05.2019 на суму 3367,52 грн., у тому числі з ПДВ, - 3969,02 грн., яку 12 червня 2019 року було подано для реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України.
12 червня 2019 року позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, відповідно до якої податкову накладну від 22 травня 2019 року № 82 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам п.п.1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН .
22 травня 2019 року, на виконання вимог пункту 201.10 статті 201 ПК України, позивачем було видано податкову накладну № 81 від 22.05.2019 на суму 2210,00 грн., у тому числі з ПДВ - 2652,00 грн., яку 12 червня 2019 року було подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України (а.с. 69).
12 червня 2019 року позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9124155429, відповідно до якої податкову накладну від 22 травня 2019 року № 81 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам п.п.1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (а.с. 72).
21 травня 2019 року, на виконання вимог пункту 201.10 статті 201 ПК України, позивачем було видано податкову накладну № 79 від 21.05.2019 на суму 4420,00 грн., у тому числі з ПДВ - 5304,00 грн., яку 12 червня 2019 року було подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України (а.с. 70).
12 червня 2019 року позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9124153628, відповідно до якої податкову накладну від 21 травня 2019 року № 79 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам п.п.1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (а.с. 71).
21 травня 2019 року, на виконання вимог пункту 201.10 статті 201 ПК України, позивачем було видано податкову накладну № 80 від 21.05.2019 на суму 6012,11 грн., у тому числі з ПДВ - 7214,53 грн., яку 12 червня 2019 року було подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України (а.с. 78).
12 червня 2019 року позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9124126669, відповідно до якої податкову накладну від 21 травня 2019 року № 80 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам п.п.1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (а.с. 79).
21 травня 2019 року, на виконання вимог пункту 201.10 статті 201 ПК України, позивачем було видано податкову накладну № 75 від 21.05.2019 на суму 1475,00 грн., у тому числі з ПДВ - 1770,00 грн., яку 12 червня 2019 року було подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України (а.с. 86).
12 червня 2019 року позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9124095443, відповідно до якої податкову накладну від 21 травня 2019 року № 75 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам п.п.1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (а.с. 87).
21 травня 2019 року, на виконання вимог пункту 201.10 статті 201 ПК України, позивачем було видано податкову накладну № 74 від 21.05.2019 на суму 1625,00 грн., у тому числі з ПДВ - 1950,00 грн., яку 12 червня 2019 року було подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України (а.с. 93).
12 червня 2019 року позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9124112081, відповідно до якої податкову накладну від 21 травня 2019 року № 74 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам п.п.1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платникаподатку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (а.с. 94).
20 травня 2019 року, на виконання вимог пункту 201.10 статті 201 ПК України, позивачем було видано податкову накладну № 73 від 20.05.2019 на суму 3967,82 грн., у тому числі з ПДВ - 4761,38 грн., яку 12 червня 2019 року було подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України (а.с. 101).
12 червня 2019 року позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9124132865, відповідно до якої податкову накладну від 20 травня 2019 року № 73 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам п.п.1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (а.с. 102).
17 травня 2019 року, на виконання вимог пункту 201.10 статті 201 ПК України, позивачем було видано податкову накладну № 72 від 17.05.2019 на суму 1054,17 грн., у тому числі з ПДВ - 1265,00 грн., яку 12 червня 2019 року було подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України (а.с. 108).
12 червня 2019 року позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9124145540, відповідно до якої податкову накладну від 17 травня 2019 року № 72 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам п.п.1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (а.с. 109).
16 травня 2019 року, на виконання вимог пункту 201.10 статті 201 ПК України, позивачем було видано податкову накладну № 71 від 16.05.2019 на суму 56095,55 грн., у тому числі з ПДВ - 67314,66 грн., яку 12 червня 2019 року було подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України (а.с. 116).
12 червня 2019 року позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9124145213, відповідно до якої податкову накладну від 16 травня 2019 року № 71 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам п.п.1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платникаподатку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (а.с. 117).
13 травня 2019 року, на виконання вимог пункту 201.10 статті 201 ПК України, позивачем було видано податкову накладну № 66 від 13.05.2019 на суму 4332,50 грн., у тому числі з ПДВ - 5199,00 грн., яку 22 травня 2019 року було подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України (а.с. 124).
22 травня 2019 року позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9105798397, відповідно до якої податкову накладну від 13 травня 2019 року № 66 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам п.п.1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (а.с. 125).
Позивачем були надіслані пояснення та копії документів на підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, що не оспорюється сторонами.
За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДФС у Київській області прийнято рішення від 04.06.2019, 11.11.2019, 14.11.2019, 18.11.2019, 21.11.2019 про відмову у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 144-145, 149-150, 153-154, 158-159, 163-164, 168-169, 173-174, 178-179, 183-184, 190-191, 195-196, 200-201, 205-206, 208).
В якості підстави прийняття таких рішень зазначено про ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.
Не погоджуючись з рішеннями відповідача, ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" оскаржив їх у адміністративному порядку, проте за наслідком розгляду скарг, Комісія, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, залишила скарги без задоволення та рішення комісій ГУ ДПС у Київській області без змін (а.с. 140, 146, 151, 156, 161, 166, 171, 176, 181, 186-187, 192, 197, 202, 207).
Крім того, на підставі п.8 Критеріїв ризиковості платника податку, Комісією з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відносно позивача було прийнято рішення №10577 від 05 лютого 2020 року про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. На підставі якого позивача було включено бо бази переліку ризикових платників (а.с. 209).
Позивач вважає такі дії відповідачів протиправними, у зв`язку з чим звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Згідно з ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до вимог п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Відповідно до вимог п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року №117, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.
Згідно з вимогами п. 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 177), податкові накладні/розрахунки коригування, що подаються на реєстрацію в Реєстрі до проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються відповідно до таких ознак: 1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування; 2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку; 3) одночасно значення показників D та P, розрахованих у наведеному у цьому підпункті, мають такі розміри: D > 0,03, P < P м х 1,4, де: D - розрахункова величина, яка дорівнює S/T; S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами; T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування; P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування; P м - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування. Значення показника D за останні 12 календарних місяців обраховується ДФС станом на перше число календарного місяця та кожного 10 числа стає доступним платнику податку в електронному кабінеті.
Згідно з вимогами п. 4 Порядку № 177 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак, визначених у пункті 3 цього Порядку, такі податкова накладна/розрахунок коригування не підлягають моніторингу та підлягають реєстрації в Реєстрі.
Як убачається з п. 5 Порядку № 177, податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.
Згідно з вимогами п.п. 6 та 7 Порядку № 177 визначено, що у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Отже, підставами для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є наступна відповідність:
1) платника податку - критеріям ризиковості платника податку;
2) податкової накладної/розрахунку коригування - критеріям ризиковості здійснення операції.
Суд зазначає, що положення пунктів 6 та 7 Порядку № 177 є чіткими і не припускають неоднозначне (множинне) трактування обов`язків контролюючих органів.
Разом з тим, реєстрацію поданих позивачем податкових накладних зупинено (як зазначено в квитанціях) у зв`язку з тим, що ПН/РК відповідає вимогам п.п. 1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку .
Тобто, відповідачем застосовано формулювання, яке пунктами 6 та 7 Порядку не передбачено.
Указане свідчить про те, що контролюючим органом реєстрацію податкових накладних зупинено з підстав, які не передбачені законодавством.
Згідно з вимогами п. 10 Порядку № 117 критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.
Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
На виконання пункту 10 Порядку № 117 Державна фіскальна служба України 21 березня 2018 року наказом № 144 затвердила Порядок формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків (далі - Порядок формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків).
Порядком формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків передбачено, що усі платники податків, що подають на реєстрацію податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Реєстр), перевіряються ДФС на відповідність критеріям ризиковості, які затверджено Державною фіскальною службою України та погоджено з Міністерством фінансів України (далі Критерії).
Керівники комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія), забезпечують розгляд питань на засіданні Комісії щодо внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків згідно з п. 1.6 Критеріїв.
Засідання Комісії щодо розгляду питань про внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків проводиться згідно з порядком, передбаченим постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних , та оформлюється протоколом.
До протоколу засідання Комісій обов`язково додаються: перелік платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості, згідно з п. 1.6 Критеріїв; матеріали, на підставі яких платників податків віднесено до такого переліку; інша інформація, що розглядається Комісією .
За результатами засідання Комісії та протокольно прийнятого рішення (внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків) голова Комісії забезпечує негайне внесення інформації щодо включення/виключення зазначених платників до/із переліку платників податків в режимі Журнал ризикових платників податків розділу Робота Комісії регіонального рівня підсистеми Аналітична система ІТС Податковий блок як платників з ознаками ризиковості.
У Листі Державної фіскальної служби України від 21 березня 2018 р. № 959/99-99-07-18 Критерії ризиковості платника податку , зокрема, зазначено: 1.Платник податків відповідає критеріям ризиковості, якщо: … 1.6. комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме: платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим); дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації; платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ); платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років; платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України; платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс); наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.
Головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 - 1.6 цих Критеріїв.
Ризиковість платника податку може бути встановлено у разі виконання хоча б одного з критеріїв, визначених у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв.
Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.
Якщо платник податків, якого внесено до переліку ризикових суб`єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв, такого платника податків виключають з переліку ризикових суб`єктів господарювання в день отримання/виявлення такої інформації.
У разі якщо платник податків, внесений до переліку ризикових суб`єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у пункті 1.6 цих Критеріїв, платника виключають з переліку ризикових суб`єктів господарювання за рішенням комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС.
Суд наголошує, що відповідачем не було надано ані самого протоколу засідання Комісії, ані переліку платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості, згідно з пп. 1.6 п. 1 Критеріїв; ні матеріалів, на підставі яких платника податків віднесено до такого переліку; ані іншої інформації, що розглядається Комісією, яка, відповідно до Порядку формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків, обов`язково додається до протоколу засідання Комісій.
Крім того, в квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних не зазначено за якою саме підставою позивача із указаних в пп. 1.6 п. 1 Критеріїв віднесено до ризикових платників.
Водночас, враховуючи відсутність державної реєстрації вказаний лист від 21.03.2018 № 959/99-99-07-18 не може вважатись актом управління довгострокового та неодноразового застосування, який встановлює, змінює або припиняє загальні правила регулювання однотипних відносин щодо широкого кола осіб, а тому має виключно інформативно-рекомендаційний характер.
При розгляді справи суд враховує висновки, викладені у постанові Верховного Суду від 02.04.2019 у справі № 822/1878/18, зокрема що листи міністерств, інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами у розумінні статті 117 Конституції України, а відтак не є джерелом права відповідно до статті 7 КАС України. Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Крім того, акти, що затверджують критерії ризиковості здійснення операцій мають на меті встановити норми права, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян, а відтак підлягають обов`язковій реєстрації у порядку, визначеному діючим законодавством.
Відповідно до вимог п. 12 та 13 Порядку № 117 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складання податкової накладної/розрахунку коригування;
2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД/послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;
3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Згідно з вимогами п. 14 Порядку № 117 перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Слід зазначити, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
Вживання податковим органом загального посилання на певний пункт Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту чи абзаців підпункту (за умови їх наявності, як у розглядуваному випадку), є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.
При цьому, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Аналогічна правова позиція була неодноразово висловлена Верховним Судом, зокрема, у постанові від 04.12.2018 у справі № 821/1173/17 (№ К/9901/62719/18).
Як убачається з п. 15 Порядку № 117, письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).
Пунктом 16 Порядку № 117 визначено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв`язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України Про електронний цифровий підпис , ;Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Згідно з вимогами п.п. 18-20 Порядку № 117 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.
Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).
Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Відповідно до вимог п. 21 Порядку № 117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Як убачається з п.22 Порядку № 117, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 2 підлягає реєстрації в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена. Відповідне рішення набирає чинності після реєстрації його в такому Реєстрі.
Відповідно до пункту 23 Порядку №117, таке рішення приймається комісією регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку.
Як вказано у спірних рішеннях, підставою для відмови податковим органом позивачу у реєстрації податкових накладних є ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентарізаційні описи), у тому числі рахунки-факиури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні. Розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.
Форма рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначена Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117 (додаток 2 до вказаного Порядку).
Форма такого рішення передбачає, що в разі відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних через ненадання платником податку копій документів, документи, які не надано (з тих, що визначені вказаною формою рішення), мають бути підкреслені.
Проте, в порушення наведених вимог законодавства рішення Комісії ГУ ДПС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, якими ТОВ АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС відмовлено у реєстрації податкових накладних містить лише загальний перелік документів, передбачений формою такого рішення (додаток 2 до вказаного Порядку), і підкреслення документів, які, на думку контролюючого органу, позивачем не надано, не містять.
Суд наголошує, що будь-яке рішення чи дії суб`єкта владних повноважень мають бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, повинні містити конкретні об`єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено.
Крім того, суд звертає увагу на те, що в силу приписів ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Відповідно до частини третьої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень суд перевіряє чи прийнято такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
У даному випадку судом встановлено, що рішення суб`єкта владних повноважень не містить чіткого визначення підстав та мотивів для прийняття рішень про відмову в реєстрації податкових накладних, що свідчать про їх необґрунтованість і протиправність.
Відповідно до частини другої статті 77 КАС, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Такий підхід узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини. Так, у пункті 110 рішення від 23 липня 2002 року у справі Компанія Вестберґа таксі Актіеболаґ та Вуліч проти Швеції Суд визначив, що …адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління .
Під час розгляду справи відповідачі, як суб`єкти владних повноважень, не надали суду доказів, які спростовували б твердження позивача, не навели мотивів прийняття вищевказаних оспорюваних рішень, якими ТОВ АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС відмовлено у реєстрації податкових накладних. Тобто, не навели жодної конкретної інформації щодо причин, підстав та обґрунтувань відмови у реєстрації податкових накладних.
У той же час сукупність первинних документів, наданих до матеріалів справи, свідчать про реальність проведення позивачем господарських операцій.
Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.
Оспорюванні рішення таким вимогам не відповідають.
Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
Крім того, на час виникнення спірних правовідносин положеннями вищезазначеного Порядку не було визначено конкретних критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Критерії ризиковості здійснення операцій були визначені листом Державної фіскальної служби № 959/99-99-07-18 від 21.03.2018, який містить виключно рекомендаційний характер. Оскільки листи Міністерств, інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами у розумінні ст. 117 Конституції України, а відтак не є джерелом права відповідно до ст. 7 КАС України. Платником податків у свою чергу надано до податкового органу первинні документи на підтвердження реальності господарських операцій.
Таким чином, суд дійшов висновку про обґрунтованість та необхідність задоволення позовних вимог ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" про скасування оспорюваних рішень Комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Київській області.
Щодо позовних вимог в частині зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних вищевказані податкові накладні, суд зазначає наступне.
Відповідно до вимог п. 201.1, 201.10 ст. 201 ПК України реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов`язків платника податків.
У той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в ЄРПН є іншим.
Згідно із підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 ПК, податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій: а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Аналогічні положення закріплено в пункті 28 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117.
При цьому, згідно з нормами п.п. 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);
неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДПС України рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Отже, реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС України.
Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи і не спростовано відповідачами, надані позивачем документи підтверджували реальність здійснення господарських операцій по поданих податкових накладних. Документи складені з дотриманням вимог законодавства і були достатніми для реєстрації податкових накладнихв Єдиному реєстрі податкових накладних.
Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 13 січня 2011 р. в справі Чуйкіна проти України (CASE OF CHUYKINA v. UKRAINE, заява № 28924/04) констатував: 50. Суд нагадує, що процесуальні гарантії, викладені у статті 6 Конвенції, забезпечують кожному право звертатися до суду з позовом щодо своїх цивільних прав та обов`язків. Таким чином стаття 6 Конвенції втілює право на суд , в якому право на доступ до суду, тобто право ініціювати в судах провадження з цивільних питань становить один з його аспектів (рішення від 21 лютого 1975 року у справі Голдер проти Сполученого Королівства (Golder v. theUnitedKingdom, пп. 2836, Series A № 18). Крім того, порушення судового провадження саме по собі не задовольняє усіх вимог пункту 1 статті 6 Конвенції. Ціль Конвенції гарантувати права, які є практичними та ефективними, а не теоретичними або ілюзорними. Право на доступ до суду включає в себе не лише право ініціювати провадження, а й право отримати "вирішення" спору судом. Воно було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави дозволяла особі подати до суду цивільний позов без гарантії того, що справу буде вирішено остаточним рішенням в судовому провадженні. Для пункту 1 статті 6 Конвенції було б неможливо детально описувати процесуальні гарантії, які надаються сторонам у судовому процесі провадженні, яке є справедливим, публічним та швидким, не гарантувавши сторонам того, що їхні цивільні спори будуть остаточно вирішені (рішення у справах Мултіплекс проти Хорватії (Multiplex v. Croatia), заява № 58112/00, п. 45, від 10 липня 2003 року, та Кутіч проти Хорватії (Kutic v. Croatia), заява № 48778/99, п. 25, ECHR 2002-II) .
З метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та з метою дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати вищевказані податкові накладні позивача в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Водночас, позовні вимоги ТОВ "АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" про визнання протиправним та скасування Рішення Комісії ГУ ДПС у Київській області з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН № 10577 від 05.02.2020 про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, та зобов`язання ГУ ДПС у Київській області виключити з бази переліку ризикових платників ТОВ "Агро-Альянс-Сервіс" не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затверджений постановою Порядком № 117.
Відповідно до п. 1 Порядку № 117, цей Порядок визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - комісії контролюючих органів), а також права та обов`язки її членів.
Комісії контролюючих органів також приймають рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, а комісія центрального рівня розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.
Пунктами 17, 23 Порядку № 117 визначено, що під час засідання секретарем комісії контролюючого органу ведеться протокол, в якому фіксуються прийняті рішення та надані доручення.
Протокол підписується головою комісії контролюючого органу (у разі його відсутності - заступником), заступником голови комісії, секретарем комісії та членами комісії, які брали участь у засіданні.
Протокол засідання комісії контролюючого органу повинен містити перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядалися на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті такою комісією рішення.
Системний аналіз вищенаведених норм права свідчить про те, що контролюючий орган здійснює моніторинг податкових накладних/розрахунків коригування шляхом аналізу наявної податкової інформації, що міститься в інформаційних ресурсах ДФС з метою виявлення ризиків порушення норм податкового законодавства.
Здійснюючи моніторинг, контролюючий орган виявляє ризик порушення норм податкового законодавства, який проявляється у ймовірності складання та надання податкової накладної з порушенням ПК України та неможливості здійснення операцій з постачання товарів/послуг дані про які зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування та/або ймовірності уникнення платником податку виконання свого податкового обов`язку.
Дії контролюючого органу щодо внесення до електронної бази даних інформації, незалежно від джерела її отримання (чи то отриманої внаслідок проведення податкової перевірки, чи то за результатами засідання Комісії ГУ ДФС), є службовою діяльністю працівників податкового органу на виконання своїх професійних обов`язків в порядку передбаченому ПК України та нормативно-правових актів, прийнятих на виконання вимог цього Кодексу. Способом здійснення таких дій є, зокрема, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів. Інформація, зібрана відповідно до норм ПК України, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами контролюючих органів.
Обов`язковою ознакою дій/бездіяльності/рішень суб`єкта владних повноважень, які можуть бути оскаржені до суду, є те, що вони безпосередньо породжують певні правові наслідки для суб`єктів відповідних правовідносин і мають обов`язковий характер.
Дії контролюючого органу щодо внесення до Інтегрованої системи результатів засідання Комісії (за результатами, якої не приймалось рішення про відмову у реєстрації податкової накладної) рівно як і протокол Комісії не породжують правових наслідків для платників податків та не порушують їхні права, оскільки розміщена в цій системі інформація є службовою та використовується податковими органами для обробки зібраної інформації в автоматичному режимі (використовуються для виконання покладених на контролюючі органи, функцій та завдань) з метою здійснення відповідних прав та обов`язків.
Наведена правова позиція викладена Верховним Судом у постановах від 20.11.2019 р. у справі № 480/4006/18 та від 03.03.2020 р. у справі № 240/3665/19.
Верховний Суд зауважив, що на користь цієї позиції свідчить аналіз положень пп. 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 ПК України, в редакції, яка вже не діяла на час спірних правовідносин, проте чітко визначала, що саме рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Після внесення змін до п. 201.16 ст. 201 ПК України Законом № 2245-VIII законодавець виключив зазначену норму з Кодексу, надавши повноваження Кабінету Міністрів України визначати порядок та підстави реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Кабінет Міністрів України від 21 лютого 2018 року постановою №117 затвердив Порядок розгляду скарг на рішення комісій регіонального рівня, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації: "Аналіз положень цього Порядку свідчить про те, що платник податків має оскаржити в адміністративному або судовому порядку саме рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з дня набрання таким рішенням чинності".
Віднесення Комісією контролюючого органу Товариства до переліку платників податків які відповідають критеріям ризиковості є передумовою зупинення податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
В подальшому відповідність критеріям ризиковості має бути спростовано платником податків шляхом подання на вимогу податкового органу переліку документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, і лише ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування або ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку або надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства є підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування.
Отже, законодавством передбачено певний порядок виконання податковими органами своїх функцій щодо податкового контролю, що в правовідносинах, які розглядаються, визначений у формі перевірки наданих платником податків пояснень та документів щодо проведених ним операцій. А тому, саме рішення контролюючого органу про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН призведе до певних негативних правових наслідків для платника податків, та, вважаючи рішення контролюючого органу неправомірним, особа може звернутись до суду за захистом прав, (свобод) та інтересів від порушень з боку суб`єкта владних повноважень, і в межах цього спору підставами позову, серед іншого, можуть бути доводи щодо неправомірності дій контролюючого органу по віднесенню платника податків до переліку таких платників податків які відповідають критеріям ризиковості.
Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом в постанові від 27.08.2019 р. у справі № 540/2077/18.
В контексті вищевикладеного, враховуючи правові висновки Верховного Суду, суд дійшов до висновку, що використання контролюючим органом податкової інформації наявної в інформаційних системах ДПС або внесення інформації в такі бази за результатами її опрацювання у певних спосіб здійснення податкового контролю, зокрема, віднесення Товариства до платників, які відповідають критеріям ризиковості, є одним із заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на відповідача функцій та завдань, безпосередньо рішення Комісії по віднесенню платника податків до переліку таких платників які відповідають критеріям ризиковості без прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань не порушує права та інтереси позивача.
В даному випадку негативні наслідки для позивача можуть нести рішення відповідача про відмову у реєстрації ПН у ЄРПН, протиправність яких була встановлена під час розгляду даної справи. Тобто, порушені права позивача були відновленні належним чином.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог в частині визнання протиправним та скасування Рішення Комісії ГУ ДПС у Київській області з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН № 10577 від 05.02.2020 про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку та зобов`язання ГУ ДПС у Київській області виключити з бази переліку ризикових платників ТОВ "Агро-Альянс-Сервіс".
Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу, що і було зроблено позивачем.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, чого останнім зроблено не було.
Наведене узгоджується з практикою Європейського Суду з прав людини. Так, у пункті 110 рішення від 23.07.2002 року у справі "Компанія "Вестберґа таксі Актіеболаґ" та Вуліч проти Швеції" суд визначив, що "... адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі і поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління".
Згідно статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Надавши оцінку усім доказам в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову в частині визнання рішень ГУ ДПС у Київській області про відмову у реєстрації податкових накладних та зобов`язання ДПС України зареєструвати їх у Єдиному реєстрі податкових накладених, а в задоволенні решти позовних вимог, - відмовити.
Відповідно до частини 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
При зверненні до суду позивачем було сплачено судовий збір у сумі 31 530,00 грн. згідно з квитанцією №0.0.1637255893.1 від 03 березня 2020 року.
Враховуючи часткове задоволення позову, суд, присуджує позивачеві 29428,00 грн. понесених витрат з оплати судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Київській області.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 205, 242-246, 250, 255 КАС України, суд
в и р і ш и в:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС", - задовольнити частково.
Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Державної податкової служби у Київській області від 04.06.2019 № 1182748/33519583 про відмову у реєстрації податкової накладної №66 від 13.05.2019 року; від 11.11.2019 № 1327080/33519583 про відмову у реєстрації податкової накладної №71 від 16.05.2019 року;
11.11.2019 № 1327079/33519583 про відмову у реєстрації податкової накладної №72 від 17.05.2019 року; від 14.11.2019 року №1330045/33519583 про відмову у реєстрації податкової накладної №86 від 17.05.2019 року; від 14.11.2019 року №130044/33519583 про відмову у реєстрації податкової накладної №85 від 17.05.2019 року; від 14.11.2019 року № 1330043/33519583 про відмову у реєстрації податкової накладної №74 від 21.05.2019 року;
14.11.2019 № 1330042/33519583 про відмову у реєстрації податкової накладної №73 від 20.05.2019 року; від 18.11.2019 № 1332388/33519583 про відмову у реєстрації податкової накладної №80 від 21.05.2019 року; від 18.11.2019 № 1332389/33519583 про відмову у реєстрації податкової накладної №79 від 21.05.2019 року; від 18.11.2019 № 1332390/33519583 про відмову у реєстрації податкової накладної №75 від 21.05.2019 року;
18.11.2019 № 1332391/33519583 про відмову у реєстрації податкової накладної №81 від 22.05.2019 року; від 18.11.2019 № 1332392/33519583 про відмову у реєстрації податкової накладної №82 від 22.05.2019 року; від 21.11.2019 №1335361/33519583 про відмову у реєстрації податкової накладної №84 від 06.05.2019 року; від 21.11.2019 №1335362/33519583 про відмову у реєстрації податкової накладної №83 від 06.05.2019 року.
Зобов`язати Державну податкову службу України (місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" № 86 від 17.05.2019 року; №85 від 17.05.2019 року, №84 від 06.05.2019 року; №83 від 06.05.2019 року; №82 від 22.05.2019 року; №81 від 22.05.2019 року; №80 від 21.05.2019 року; №79 від 21.05.2019 року; №75 від 21.05.2019 року; №74 від 21.05.2019 року; №73 від 20.05.2019 року; №72 від 17.05.2019 року; №71 від 16.05.2019 року; №66 від 13.05.2019 року.
В задоволенні решти позовних вимог, - відмовити.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО-АЛЬЯНС-СЕРВІС" (адреса : 09100, Київська область, м.Біла Церква, вул.Ярослава Мудрого, буд. 70 кв. 7 (34), код ЄДРПОУ 33519583) судовий збір у розмірі 29428,00 грн. (двадцять дев`ять тисяч чотириста двадцять вісім гривень 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Київській області (місцезнаходження: 03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5-А, код ЄДРПОУ - 43141377).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Я.В. Горобцова
Горобцова Я.В.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2021 |
Оприлюднено | 06.01.2021 |
Номер документу | 94020217 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Безименна Наталія Вікторівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Безименна Наталія Вікторівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Безименна Наталія Вікторівна
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Горобцова Я.В.