РУЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Ружинський районний суд Житомирської області

Справа № 291/600/19

1-кс/291/4/21

Україна

Ружинський районний суд Житомирської області

У Х В А Л А

Іменем України

13 січня 2021 року

Слідчий суддя Ружинського районного суду Житомирської області Митюк О.В.,

за участю секретаря судового засідання Гладишко Н.А.,

слідчого Недашківського В.В.,

прокурора Сидоренка О.М.,

підозрюваного ОСОБА_1 ,

розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Ружинського ВП Бердичівського ВП ГУНП в Житомирській області майора поліції Недашківського В.В. по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019061340000034 від 23 квітня 2019, про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Ружин

Житомирської області, громадянина України, освіта вища, одруженого, на утриманні має

одну неповнолітню дитину, працюючого завідувачем сектору освіти Ружинської районної

державної адміністрації, зареєстрованого по

АДРЕСА_1 проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

раніше не судимого, не депутата,

який підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 364 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий СВ Ружинського ВП Бердичівського ВП ГУНП в Житомирській області майор поліції Недашківський В.В. звернувся до слідчого судді з клопотанням про застосування до підозрюваного ОСОБА_1 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання з покладенням на підозрюваного обов`язків: прибувати до слідчого за викликом; повідомляти слідчого, прокурора, чи суд про зміну свого місця проживання; не відлучатися за межі Ружинського району Жтитомирської області, без дозволу слідчого, прокурора, або суду, залежно від стадії кримінального провадження.

В обґрунтовування клопотання слідчий зазначає, що в провадженні СВ Ружинського ВП перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019061340000034 від 23 квітня 2019 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 364 КК України, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_1 .

Оскільки, є підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_1 вчинив злочин, який відповідно до Кримінального Кодексу України карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, із штрафом від двохсот п`ятдесяти до семисот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А також відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового слідства встановлено наявність ризиків, передбачених у п. 1,2,3,4 ч. 1 ст. 177 КПК України, і в обґрунтування застосування запобіжного заходу щодо ОСОБА_1 покладається необхідність запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, знищення або спотворення документів, що мають значення для кримінального провадження, незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Слідчий та прокурор підтримали клопотання з наведених в клопотанні підстав.

Підозрюваний ОСОБА_1 заперечував щодо задоволення клопотання, так як вважає, що це є обмеженням його прав на вільне пересування.

Заслухавши в судовому засіданні думку учасників кримінального провадження, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання слід задовольнити з наступних підстав.

ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється в тому, що 15.05.2014 розпорядженням голови Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області №15К ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу освіти Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області та йому присвоєно 12 ранг державного службовця (6 категорія посад).

Відповідно до Положення про відділ освіти Ружинської райдержадміністрації, затвердженого 20.11.2013 розпорядженням голови Ружинської районної державної адміністрації, безпосереднє керівництво відділом здійснюється його начальником. Начальник віддділу освіти несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці у відділі, представляє інтереси відділу у взаємовідносинах з підприємствами, розпоряджається коштами у межах затвердженого головою райдержадміністрації кошторису відділу.

Відповідно до посадової інструкції начальника Відділу освіти Ружинської районної державної адміністрації, затвердженої заступником голови Ружинської районної державної адміністрації ОСОБА_2 (без дати), з якою ОСОБА_1 належним чином ознайомлений, останній повинен знати, зокрема: Конституцію України, Закон України Про державну службу , законодавство у сфері запобігання корупції, практику застосування чинного законодавства. Крім того, начальник відділу освіти несе відповідальність згідно з чинним законодавством за: рівень реалізації освітніх програм, заходів, управлінських рішень згідно вимог чинного законодавства.

Таким чином, ОСОБА_1 здійснював організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, тобто був службовою особою, відповідно до ч. 3 ст.18 КК України та примітки ст.364 КК України.

18.04.2019 відділом освіти Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів за №UA-2018-04-18-000453-a на закупівлю за предметом: Код ДК 021:2015- 03410000-7 Деревина (дрова паливні) , очікуваною вартістю 2078100 грн., а саме: 795 метрів кубічних дров паливних твердої породи, 2035 метрів кубічних - середньої породи та 795 метрів кубічних - м`якої породи.

07.06.2019 відділом освіти Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області у відповідності до вимог п.4 ч.2 на веб-порталі

Уповноваженого органу з питань закупівель оприлюднено оголошення за №UA-2018-06-07-001608-a про проведення переговорної процедури з відкритих торгів на закупівлю деревини (дров паливних) у вищевказаній кількості та очікуваною вартістю, так як раніше двічі відмінено торги через відсутність достатньої кількості учасників.

Згідно протоколу № 4 від 06.06.2018 переговорів тендерного комітету Відділу освіти Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області та представника учасника Дочірнього підприємства Коростишівський лісгосп АПК Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства Житомироблагроліс Житомирської обласної ради (далі - ДП Коростишівський лісгосп АПК ) щодо проведення закупівлі деревини (дрова паливні) за кодом ДК 021:2015-03410000-7, членами тендерного комітету Відділу освіти Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області вирішено погодити закупівлю товару за переговорною процедурою на підставі п.4 ч.2 ст.35 Закону України Про публічні закупівлі , взяти до подальшого розгляду пропозицію ДП Коростишівський лісгосп АПК щодо поставки відділу освіти дров паливних у вищевказаних об`ємах за ціною 2077704 грн.

Відповідно до протоколу №23 від 07.06.2018 засідання тендерного комітету Відділу освіти Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області переможцем Переговорної процедури закупівлі обрано ДП Коростишівський лісгосп АПК та прийнято рішення про намір укласти договір з вказаним суб`єктом господарювання на закупівлю вищевказаного товару згідно тендерної пропозиції ДП Коростишівський лісгосп АПК .

Відділом освіти Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області 07.06.2018 на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель оприлюднено повідомлення про намір укласти договір під час застосування вищевказаної переговорної процедури з ДП Коростишівський лісгосп АПК щодо закупівлі деревини (дров паливних). Відповідно до змісту оголошення, розмір бюджетного призначення становив 2077100,00 грн.

20.06.2019 на виконання вищевказаного рішення тендерного комітету від 07.06.2018, Відділом освіти Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області, в особі начальника ОСОБА_1 з однієї сторони, та ДП Коростишівський лісгосп АПК в особі директора ОСОБА_3 , з другої сторони, в приміщені Відділу освіти Ружинської райдержадміністрації за адресою: Житомирська область, смт.Ружин, вул. Київська, 36, укладено договір №99, за умовами якого ДП Коростишівський лісгосп АПК зобов`язався з дати укладання договору протягом 2018 року поставити Відділу освіти Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області лісопродукцію, а останній зобов`язався прийняти і оплатити товар, який постачається згідно з умовами цього договору.

Пунктом 1.2. вказаного договору визначено найменування та кількість товару, що підлягає поставці (деревина (дрова паливні)), а саме: тверда порода (дрова паливі 1 групи (дуб, береза, граб, ясен, берест, клен, акація, черешня, груша, в`яз), довжина 2 м) кількістю 795 м. куб, ціна за одиницю 732,00грн з ПДВ, всього на суму 581940,00грн; середня порода (дрова паливні 2 групи (сосна, вільха), довжина 2 м) кількістю 2035 м.куб, ціна за одиницю 540,00грн з ПДВ, всього на суму 1098900,00грн; м`яка порода (дрова паливні 3 групи (осика, липа, тополя, ялина, верба, черемха), довжина 2 м) кількістю 795 м.куб, ціна за одиницю 499,20грн з ПДВ, всього на суму 396864,00грн. Сума, визначена в договорі становить 2077704,00 грн .

Вимогами п.2 ч.4 ст.36 Закону України Про публічні закупівлі від 25.12.2015 №922 та пунктом 3.4 вищевказаного договору передбачено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадку зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

Під час виконання повноважень начальника Відділу освіти Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області, 20.06.2018, перебуваючи в приміщенні Відділу освіти Ружинської райдержадміністрації за адресою: Житомирська область, смт Ружин, вул. Київська, 36, ОСОБА_1 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, усвідомлюючи незаконний характер своїх дій, з корисливих мотивів, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди ДП Коростишівський лісгосп АПК , достовірно знаючи, що коливання цін на дрова паливні на ринку не відбулись впродовж 20.06.2018, в порушення вимог п.2 ч.4 ст.36 Закону України Про публічні закупівлі від імені Відділу освіти Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області уклав з ДП Коростишівський лісгосп АПК , в особі директора ОСОБА_3 , додаткову угоду №1 до договору №99 від 20.06.2018, якою завищено вартість придбаних Відділом освіти Ружинської райдержадміністрації паливних дрів та зменшено об`єми їх постачання у кількості 181,70 м.куб на загальну суму 105678 грн.

На підставі додаткової угоди №1 від 20.06.2018 до договору поставки №99 від 20.06.2018, якою безпідставно завищено вартість придбаної деревини (дрів паливних), відділом освіти Ружинської РДА впродовж серпня-грудня 2018 року незаконно, надміру перераховано на користь ДП Коростишівський лісгосп АПК гроші в сумі 105678,00 грн., якими підприємство розпорядилось на власний розсуд.

В результаті умисних дій ОСОБА_1 заподіяно істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам, яка в 119 раз перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Таким чином, ОСОБА_1 підозрюється у зловживанні службовим становищем, тобто умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для юридичної особи, використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України.

05 січня 2021 року ОСОБА_1 було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 364 КК України.

Підтвердженням надання підозрюваному копії клопотання та матеріалів, що обґрунтовують клопотання являється його підпис в розписці про отримання вказаних документів.

Підозра у вчиненні вказаного кримінального правопорушення підтверджується матеріалами кримінального провадження.

Слідчим суддею також береться до уваги, наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України та необхідність забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного.

В судовому засіданні було встановлено та вбачається з матеріалів справи, що підозрюваний ОСОБА_1 підозрюється у вчинені злочину який відповідно до Кримінального Кодексу України карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, із штрафом від двохсот п`ятдесяти до семисот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, та є нетяжким злочином.

З урахуванням вищевикладених обставин і їх сукупності, слідчий суддя вважає, що для забезпечення виконання процесуальних обов`язків підозрюваного наявні достатні підстави для застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання.

Необхідність застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання полягає у запобіганні спробам переховуватися від органів досудового розслідування або суду, необхідність запобігання спробам незаконно впливати на свідків та перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а саме знищити сховати або спотворити документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, та продовжити кримінальне правопорушення у якому підозрюється.

А тому з вказаних підстав клопотання слід задовольнити, й застосувати до ОСОБА_1 запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, який є найбільш м`яким запобіжним заходом, з покладенням на останнього обов`язків, передбачених ст.194 КПК України.

Керуючись ст.ст.177-179,193,194,196 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Застосувати до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.

Покласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя смт. Ружин Житомирської області , обов`язки:

1. Прибувати до слідчого СВ Ружинського ВП Бердичівського ВП ГУНП в Житомирській області за першим викликом;

2. Не відлучатися за межі Ружинського району Житомирської області без дозволу слідчого, прокурора або суду, залежно від стадії кримінального провадження;

3. Повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання.

Попередити підозрюваного, що в разі невиконання покладених на нього обов`язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого СВ Ружинського ВП Бердичівського ВП ГУНПв Житомирській області Недашківського В.В.

Ухвала щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення

Ознайомити та вручити підозрюваному ОСОБА_1 копію ухвали про обрання запобіжного заходу в виді особистого зобов`язання.

Ухвала оскарженню не підлягає, але на неї може бути подано заперечення під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя О. В. Митюк.

Дата ухвалення рішення 13.01.2021
Зареєстровано 14.01.2021
Оприлюднено 14.01.2021

Судовий реєстр по справі 291/600/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 21.01.2021 Ружинський районний суд Житомирської області Кримінальне
Ухвала від 21.01.2021 Ружинський районний суд Житомирської області Кримінальне
Ухвала від 19.01.2021 Ружинський районний суд Житомирської області Кримінальне
Ухвала від 13.01.2021 Ружинський районний суд Житомирської області Кримінальне
Ухвала від 12.01.2021 Ружинський районний суд Житомирської області Кримінальне
Ухвала від 12.01.2021 Ружинський районний суд Житомирської області Кримінальне
Ухвала від 20.10.2020 Ружинський районний суд Житомирської області Кримінальне
Ухвала від 20.10.2020 Ружинський районний суд Житомирської області Кримінальне
Ухвала від 13.10.2020 Ружинський районний суд Житомирської області Кримінальне
Ухвала від 10.04.2020 Ружинський районний суд Житомирської області Кримінальне
Ухвала від 08.04.2020 Ружинський районний суд Житомирської області Кримінальне
Ухвала від 20.01.2020 Ружинський районний суд Житомирської області Кримінальне
Ухвала від 20.01.2020 Ружинський районний суд Житомирської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону