Справа № 624/897/20
провадження № 2/624/38/21
У Х В А Л А
про відкриття провадження у цивільній справі
13 січня 2021 року смт. Кегичівка
Суддя Кегичівського районного суду Харківської області Крапівка Т.В., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1 , проживаючої за адресою: с. Мажарка, Кегичівського району, Харківської області
до Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства Мажарка , місцезнаходження за адресою: с. Мажарка, Кегичівського району, Харківської області,
третя особа: сектор державної реєстрації Кегичівської районної державної адміністрації, місцезнаходження за адресою: вул. Волошина, буд. 50, смт. Кегичівка, Кегичівського району, Харківської області,
про витребування земельної ділянки та скасування державної реєстрації договору оренди землі, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернулась до суду з позовом до Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства Мажарка , третя особа сектор державної реєстрації Кегичівської районної державної адміністрації про витребування земельної ділянки та скасування державної реєстрації договору оренди землі, посилаючись на те, що позивач є власницею земельної ділянки кадастровий номер 6323182500:02:000:0015 загальною площею 3,1241 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ХР №059013 та знаходиться на території Мажарської сільської ради, Кегичівського району, Харківської області. 24.04.2007 між позивачем та відповідачем ПОСП Мажарка був укладений договір оренди землі на 10 років. На даний час позивачу стало відомо, згідно інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, про реєстрацію договору оренди укладеного 23.10.2014 між позивачем та ПОСП Мажарка строком на 10 років. Згідно з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно 29.10.2014 зареєстровано право оренди згідно з зазначеним договором оренди землі від 23.10.2014, індексний номер 16811492. Позивач зазначає, що цей договір нею не підписувався, що підтверджується висновком судово-почеркознавчої експертизи в справі №624/924/19. Дії керівника ПОСП Мажарка позивач вважає незаконними та такими, що порушують її право власності на земельну ділянку. Зазначає, що оскільки вона договір оренди не підписувала, відповідно істотних умов договору не погоджувала, а отже такий договір є неукладеним. При цьому за наявності для того підстав позивач не позбавлена права заявити вимогу про усунення перешкод у користування належним їй майном, зокрема шляхом пред`явлення вимоги про повернення земельної ділянки або скасування запису про державну реєстрацію речового права. У зв`язку з зазначеним позивач просить зобов`язати ПОСП Мажарка повернути її земельну ділянку та скасувати державну реєстрацію договору оренди б/н від 23.10.2014.
Разом з позовом позивач заявила клопотання про витребування матеріалів справи №624/924/19 Кегичівського районного суду для огляду та залучити висновок судово-почеркознавчої експертизи, щодо встановлення факту не підписання ОСОБА_1 договору оренди б/н виданого 23.10.2014.
Ухвалою Кегичівського районного суду Харківської області від 09.12.2020 позовна заява залишена без руху, позивачу надано строк для усунення недоліків.
12.01.2021 до суду надійшло клопотання представника позивача - адвоката Лобач Н.І. на виконання вимог ухвали суду без руху. В клопотанні представник позивача також просила витребувати матеріали справи №624/924/19 для огляду та залучення по справі №624/897/20 для розгляду.
Ознайомившись з клопотанням приходжу до висновку про усунення стороною позивача недоліків позовної заяви.
З урахуванням клопотання представника позивача, позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України.
Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Тому суддя приймає справу до розгляду та відкриває провадження у справі.
При цьому суддя враховує положення ч.ч. 3-4 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження, та з огляду на викладене вважає, що дана справа підпадає під ознаки малозначної справи та не віднесена до категорії справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження. Обставини справи, що згідно частини третьої статті 274 ЦПК України, мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку, тому суд приходить до висновку про те, що справа підлягає подальшому розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, оскільки відповідно до положень ч. 6 ст. 19 ЦПК України даний спір є малозначним.
З метою недопущення порушення прав відповідача з огляду на предмет та ціну позову, суд вважає необхідним на підставі ч. 5 ст. 279 ЦПК України розгляд справи проводити в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Вивчивши клопотання про витребування доказів, суд вважає, його таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подано в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні повинно бути зазначено, який доказ витребується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Задоволення клопотання про витребування судом доказів є можливим за умови, якщо особа, яка його заявляє, доведе, що є складнощі в їх отриманні, підстави, за яких заявник вважає, що докази знаходяться в іншої особи, належність доказів та допустимість засобів доказування.
З метою об`єктивного вирішення спору у контексті з правовими приписами ст.ст. 10, 213 ЦПК України, суд приходить до висновку про доцільність задоволення клопотання позивача про витребування доказів, оскільки достовірно встановлено, що без вищевказаної інформації неможливо провести слухання справи, а позивач не має можливості надати вищевказані докази по справі.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 83, 84, 175, 177, 187, 274, 277, 279 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства Мажарка , третя особа: сектор державної реєстрації Кегичівської районної державної адміністрації про витребування земельної ділянки та скасування державної реєстрації договору оренди землі .
Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Призначити судове засідання на 02 лютого 2021 року об 11-30 годині в приміщенні Кегичівського районного суду Харківської області за адресою: смт. Кегичівка, Харківської області, вул. Миру, 26.
В судове засідання викликати сторони.
Витребувати з канцелярії Кегичівського районного суду Харківської області цивільну справу №624/924/19 для огляду в судовому засіданні.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи .
Визначити третій особі п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання своїх пояснень на позовну заяву.
Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до ч. 5 ст.279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http:// court.gov.ua/fair/sud2017/ .
Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати сторонам .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Т.В. Крапівка
Суд | Кегичівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2021 |
Оприлюднено | 14.01.2021 |
Номер документу | 94120546 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кегичівський районний суд Харківської області
Крапівка Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні