ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення клопотання без розгляду
справа№380/12003/20
14 січня 2021 року Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Лунь З.І. розглянув у письмовому провадженні клопотання представника позивача про призначення судового засідання в режимі відеоконференції в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Галицька основа до Виконавчого комітету Ужгородської міської ради в особі Управління державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, Дочірнього підприємства Сі Пі Ем Білдінг Юкрейн , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю Поділля-Транс про визнання протиправним та скасування реєстрації повідомлення про початок підготовчих робіт.
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю Галицька основа (місцезнаходження: 79017, м.Львів, вул. Водогінна, 2, код ЄДРПОУ 33419843) звернулося до суду з позовом до Виконавчого комітету Ужгородської міської ради в особі Управління державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради (місцезнаходження: 88000, Закарпатська область, м.Ужгород, пл.Поштова, 3, код ЄДРПОУ 04053699), в якому просить суд визнати протиправним та скасувати реєстрацію повідомлення про початок підготовчих робіт серії ЗК№020201009392 від 09.10.2020 зареєстрованого Виконавчим комітетом Ужгородської міської ради в особі Управління державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради.
12.01.2021 до суду від представника позивача надійшла заява про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, проведення відеоконференції просить доручити:
-Господарський суд м. Києва (01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44- в);
-Господарський суд Київської області (01032, м. Київ-32, вул. Симона Петлюри, 16/108);
-Київський апеляційний суд (03110, м. Київ вулиця Солом`янська, 2А);
-Печерський районний суд м. Києва (01601, м. Київ, вулиця Володимирська, 15);
-Шевченківський районний суд м. Києва (03057, м. Київ, вул. Дегтярівська, 31-А);
-Солом`янський районний суд м. Києва (03113, м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1);
-Дарницький районний суд м. Києва (02068, м. Київ, вул. О.Кошиця, 5- А);
-Дніпровський районний суд м. Києва (02105, м. Київ, вул. Сергієнка, 3; вул. Кошиця, 5):
-Деснянський районний суд м. Києва (02225, м.Київ, проспект Володимира Маяковського, 5-В);
-Голосіївський районний суд м. Києва (03127, м. Київ, вул. Полковника Потєхіна, 14-а);
-Святошинський районний суд м. Києва (І приміщення: 03148, м. Київ, вул.Якуба Коласа,27-А; II приміщення 01032, м. Київ, вул.Жилянська, 142);
-Оболонський районний суд м. Києва (адреса: 04212, м. Київ, вул. Тимошенка, 2-Є).
Частиною 3 ст.166 КАС України передбачено, що заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Відповідно до положень ст.119 КАС України суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню адміністративного судочинства.
Згідно п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
На підставі викладених норм процесуального законодавства суд вважає за необхідне провести розгляд окремого процесуального питання, а саме, заяви позивача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції - в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч.1 ст.195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи (ч. 2 ст. 195 КАС України).
23.04.2020 Державною судовою адміністрацією України видано наказ № 196, яким затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок № 196).
Відповідно до п.4 розділу І вказаного Порядку передбачено, що обов`язки щодо здійснення організаційних заходів, пов`язаних із функціонуванням системи відеоконференції в суді покладаються на керівника апарату відповідного суду.
Ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. (п. 5 розділу І Порядку № 196)
Порядок подання заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції визначений у розділі ІІІ Порядку № 196.
Так, відповідно до п. 1 розділу ІІІ Порядку № 196 для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі відеоконференцзв`язку (далі - Система) та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Відповідно до п. 3 розділу ІІІ Порядку № 196 учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. У заяві учасник справи обов`язково зазначає:
- назву суду
- номер судової справи;
- дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції;
- своє прізвище, ім`я та по-батькові;
- свій статус в судовій справі;
- електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі;
- назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua);
- номер телефону для зв`язку із судом;
- відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи. (п. 4 розділу ІІІ Порядку № 196)
Натомість, як встановлено судом, заява позивача, яка надійшла до суду 12.01.2021 , не відповідає вимогам Порядку № 196, оскільки не містить, зокрема: електронну адресу, яка використана заявником для реєстрації в Системі; назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua); відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Відповідно до приписів ч. 2 ст. 167 КАС України якщо недоліки заяви (клопотання, заперечення) не дають можливості її розглянути, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
З огляду на викладене та враховуючи, що заява позивача про проведення розгляду справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не відповідає вимогам Порядку № 196, і ці недоліки не дають можливості розглянути її по суті, суд, керуючись ст. 167 КАС України, вважає за необхідне повернути її заявнику без розгляду.
Керуючись статтями 3, 152, 154, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та окремо не оскаржується.
Оскарження ухвали суду окремо від рішення суду не допускається.
Заперечення на ухвалу суду включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Лунь З.І.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2021 |
Оприлюднено | 18.01.2021 |
Номер документу | 94163970 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Лунь Зоряна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні