КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/1220/18
Провадження № 1-кс/552/108/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.01.2021 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , заступника начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання заступника начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 погоджене прокурором ОСОБА_4 про накладення арешту на майно,-
ВСТАНОВИВ:
Заступник начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням погодженим прокурором ОСОБА_4 про накладення арешту на майно.
Клопотання обґрунтовує тим що, слідчим управлінням Головного управління ДФС у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018170000000006 від 29.01.2018 за ч. 3 ст. 212; ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України, в межах якого, серед іншого, установлено, що службові особи ПП «Алісвіт» (код 41443891), ПП «Арторг» (код 41510318), ПП «Авторєалнет» (код 37073839) та ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ), які підконтрольні ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , шляхом документального відображення неіснуючих господарських операцій з купівлі-продажу товарів сприяли підприємствам реального сектору економіки в ухиленні від сплати податків на суму понад 7,5 млн. грн., що є особливо великим розміром.
Діяльність вказаних суб`єктів господарювання пов`язана із виготовленням садових меблів, профнастилу, елементів покрівлі, димоходів, віконних відливів, водостічних систем, тощо з матеріалів (металопрокат, труби, трикотажні полотна, та інші), що імпортовані підконтрольними організатору СГД з-за кордону, а також матеріалів, які придбані на внутрішньому ринку України у контрагентів-постачальників. При цьому, частина придбаних матеріалів не відображається у бухгалтерському та податковому обліках підприємств, що дозволяє використовувати їх для виготовлення необлікованих товарно-матеріальних цінностей, які в подальшому реалізовуються за готівку. Виготовлені необліковані вироби організатором із залученням підконтрольних йому осіб реалізовуються за готівку без відображення по облікам через належний йому інтернет-магазин «Vitan» ( ІНФОРМАЦІЯ_1 та через роздрібну торгівельну мережу.
Податковий кредит з податку на додану вартість ПП «Алісвіт», ПП «Арторг», ПП «Авторєалнет» та ФОП ОСОБА_5 , сформований за рахунок проведення операцій з придбання матеріалів (імпортних операцій та операцій на внутрішньому ринку України), використовується для подальшого незаконного формування податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору економіки, серед яких ТОВ «Транспортно-Виробнича Компанія» (код 40478588), ТОВ «Завод Бурового Обладнання» (код 36875541), ТОВ «Арматурний Завод «Адмірал» (код 31158157), ТОВ «Мереф`янський Ремонтний Завод» (код 42491800) та інші.
Після перерахування указаними підприємствами реального сектору економіки безготівкових коштів на рахунки ПП «Алісвіт», ПП «Арторг», ПП «Авторєалнет» та ФОП ОСОБА_5 за товарно-матеріальні цінності, нібито отримані від останніх, ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інші причетні до вчинення правопорушення особи здійснюють їх конвертацію з безготівкових у готівкові та, в подальшому, повертають такі кошти «СГДвигодонабувачам» за винятком винагороди, попередньо визначеної у відповідному відсотковому співвідношенні від загальної суми. Також, в адреси «СГДвигодонабувачів» надаються необхідні документи по неіснуючим фінансово-господарським операціям.
В рамках вказаного кримінального провадження, установлено, що після перерахування «СГДвигодонабувачами» безготівкових коштів на рахунки підконтрольних ОСОБА_7 та ОСОБА_6 підприємств-платників ПДВ: ПП «Алісвіт», ПП «Арторг», ФОП ОСОБА_5 , ПП «Авторєалнет», останні використовують готівкові кошти, отриманні від продажу товарів за готівку через інтернет-магазин «Vitan» та через роздрібну торгівельну мережу із використанням підконтрольних підприємств, які не є платниками ПДВ: ТОВ «Ві-трейд» (код 37600672), ФОП ОСОБА_6 (код НОМЕР_2 ), ФОП ОСОБА_8 (код НОМЕР_3 ), ФОП ОСОБА_9 (код НОМЕР_4 ) та ФОП ОСОБА_10 (код НОМЕР_5 ) для повернення незаконно проконвертованих коштів за винятком винагороди, попередньо визначеної у відповідному відсотковому співвідношенні від загальної суми.
Крім цього, з метою збільшення об`ємів незаконного формування податкового кредиту з ПДВ для реального сектору економіки підконтрольними підприємствами документально відображено неіснуючі фінансово-господарські взаємовідносини. Так, ПП «Арторг» сформовано податковий кредит з ПДВ від «Представництва «Матрапак ГМБХ» (код 26620326) на суму 706 513 грн. ПДВ за рахунок відображення по податковому та бухгалтерському обліках придбання розчиннику складного органічного «Solvent special» та від ТОВ «Світова нафтова корпорація» (код 41970175) на суму 418 121 грн. ПДВ за рахунок відображення по податковому та бухгалтерському обліках придбання розчиннику складного органічного «Solvent special», а також бензину і дизельного пального. ФОП ОСОБА_5 сформовано податковий кредит з ПДВ від «Представництва «Матрапак ГМБХ» на суму 235 208 грн. ПДВ за рахунок відображення по податковому та бухгалтерському обліках придбання розчиннику складного органічного «Solvent special» та від ТОВ «Світова нафтова корпорація» на суму 115 423 грн. ПДВ за рахунок відображення по податковому та бухгалтерському обліках придбання розчиннику складного органічного « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Організатором злочинної діяльності з пособництва в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах є ОСОБА_6 , який фактично здійснює загальне керівництво протиправною схемою, являється засновником і посадовою особою ПП «Алісвіт», засновником ПП «Авторєалнет», засновником і директором ТОВ «Ві-трейд», є фізичною особою-підприємцем (ФОП ОСОБА_6 ). У своїй злочинній діяльності надає вказівки іншим співучасникам щодо виготовлення бухгалтерських документів по неіснуючим фінансово-господарським взаємовідносинам, щодо перерахування грошових коштів на рахунки підконтрольних підприємств, щодо видачі готівкових коштів та передачі їх суб`єктам господарювання «замовникам «конвертації».
18.01.2021 на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Полтави від 23.12.2020 проведено обшук офісних приміщень, які використовуються ОСОБА_6 та його співучасниками у злочинній діяльності та знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , під час якого, серед іншого, виявлено та вилучено мобільний телефон «SAMSUNG DUOS» жовтого кольору, мобільний телефон «ODDO» сріблястого кольору, мобільний телефон «LEAGOO» жовтого кольору, грошові кошти в сумі 1000 (одна тисяча) доларів США та 406 545 (чотириста шість тисяч п`ятсот сорок п`ять) грн.
Вказані грошові кошти виявлено в робочому кабінеті касира, відсортовані в стопки різними сумами. До деяких стопок прикріплені аркуші паперу з написами суми та призначенням, а саме: «гр. 5000,0», «Марнерун 5600,0 ОСОБА_11 », «Андреев 4000,0», « ОСОБА_12 топливо 3315,0», «Шаповал 2400», «Понрупсенко 2520,0», «Григор. 1760,0», «Киевстар 22300», «Сахно командир. 9500,0», «Гр. 1300,0», «заправка баллонов 2400,0 ОСОБА_13 », «Светловодск 11300,0 Відомість на виплату грошей № 57 за 18.01.2021 з вказанням прізвищ працівників».
Указане свідчить про те, що грошові кошти не були обліковані в установленому законом порядку та призначались для розрахунку з особами без відображення по обліках підконтрольних підприємств.
Мобільні телефони, які вилучено під час проведення обшуку, використовувались співробітниками фінансового відділу у злочинній діяльності для зв`язку з організатором протиправної діяльності ОСОБА_6 та іншими особами. Зокрема, на мобільних телефонах встановлені месенджери «Viber» і «WhatsApp», в яких міститься переписка співробітників фінансового відділу зі ОСОБА_6 та іншими особами щодо обміну первинними бухгалтерськими документами, конвертації грошових коштів у готівку, отримання та видачі готівкових коштів.
Також під час досудового розслідуванням здобуто інші матеріали, якими підтверджено обставини здійснення ОСОБА_6 та іншими співучасниками пособництва в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах підприємствам реального сектору економіки, конвертації грошових коштів з безготівкових у готівкові, проведення реалізації виробленої продукції за готівку без відображення таких операцій в бухгалтерському та податковому обліках, використання, при цьому офісних приміщень за адресою: АДРЕСА_1 .
Указані мобільні телефони та грошові кошти не входили до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, а тому, згідно ч. 7 ст. 236 КПК України, вони є тимчасово вилученим майном.
У зв`язку з цим, наявні достатні підстави вважати, що незастосування заборони користування та розпорядження цими мобільними телефонами та грошовими коштами призведе до їх приховування, зникнення, втрати.
Крім того, вилучені мобільні телефони необхідні для проведення комп`ютерно-технічних експертиз задля віднайдення на них іншої інформації, в тому числі видаленої, яка може мати значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.
В судовому засіданні заступник начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 клопотання підтримав та просив суд задовольнити.
Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
У п.1 ч.2 ст.170 КПК України зазначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
У випадку, передбаченому п.1 ч.2 ст.170 КПК України арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України.
Дана норма закону не обмежує можливість накладення арешту на майно фізичних чи юридичних осіб, які не мають правового статусу підозрюваного, обвинуваченого чи засудженого.
Арешт може бути накладений у встановленому КПК України порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду, визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставини, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.
З оглядуна змістст.98КПК Українита враховуючивище вказане,вилучені мобільнітелефони тагрошові кошти,під часобшуку офіснихприміщень,які використовуються ОСОБА_6 та йогоспівучасниками узлочинній діяльностіза адресою: АДРЕСА_1 визнано речовимидоказами укримінальному провадженніта можутьбути використані як доказ їх використання в протиправній діяльності підконтрольних суб`єктів господарювання, а тому є достатні підстави вважати про наявність ризику їх невідкладного приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати чи знищення, з метою перешкоджання установленню істини у провадженні.
Згідно ч. 9 ст. 100 КПК України, питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішується судом під час ухвалення судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження. Такі докази і документи повинні зберігатися до набрання рішенням законної сили.
Таким чином, з метою всебічного, повного й неупередженого досудового розслідування, встановлення всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а також з метою запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, перетворення, передачі, відчуження речових доказів, виникла необхідність у накладенні арешту на мобільні телефони та грошові кошти, вилучені під час обшуку офісних приміщень, які використовуються ОСОБА_6 та його співучасниками у злочинній діяльності за адресою: АДРЕСА_1 та відповідають критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України, та є підставою, згідно ч.3 ст.170 КПК України, для накладення арешту.
Тому подане клопотання, вважаю, обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Керуючисьст. 170КПК України, -
УХВАЛИВ :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на майно, вилучене 18.01.2021 року під час проведення обшуку офісних приміщень, які використовуються ОСОБА_6 та його співучасниками у злочинній діяльності за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- мобільний телефон «SAMSUNG DUOS» жовтого кольору;
- мобільний телефон «ODDO» сріблястого кольору;
- мобільний телефон «LEAGOO» жовтого кольору;
- грошові кошти в сумі 1000 (одна тисяча) доларів США та 406 545 (чотириста шість тисяч п`ятсот сорок п`ять) грн.
Арештоване майно мобільний телефон «SAMSUNG DUOS» жовтого кольору, мобільний телефон «ODDO» сріблястого кольору, мобільний телефон «LEAGOO» жовтого зберігати у матеріалах кримінального провадження, грошові кошти в сумі 1000 (одна тисяча) доларів США та 406 545 (чотириста шість тисяч п`ятсот сорок п`ять) грн. передати до управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності ГУ ДФС у Полтавській для зарахування на відповідні депозитні рахунки.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів до Полтавського апеляційного суду з моменту її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2021 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94346495 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні