Справа № 288/134/21
Провадження № 1-кс/288/31/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про накладення арешту на тимчасово вилучене майно
25 січня 2021 року . смт. Попільня
Слідчий суддя Попільнянського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , заучастю секретарясудових засідань ОСОБА_2 ,прокурорів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,слідчого ОСОБА_5 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув смт.Попільня Житомирськоїобласті клопотання прокурора Коростишівської місцевої прокуратури - ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12021060270000015, від 24.01.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України, про арешт майна та додані до клопотання матеріали,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Коростишівськоїмісцевої прокуратури звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на тимчасово вилучене майно.
На обґрунтування клопотання прокурор Коростишівськоїмісцевої прокуратури зазначає, що у провадженні СВ Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали кримінального провадження № 12021060270000015 від 24.01.2021 за ч. 1 ст. 121 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 23.01.2021 близько 21 години 30 хвилин, на території земельної ділянки прилеглої до кафе « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що по АДРЕСА_1 , між ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , на ґрунті раптово-виниклих неприязних відносин, виник конфлікт, в ході якого у ОСОБА_6 виник умисел на спричинення тілесних ушкоджень ОСОБА_7 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_6 , дістав ножа з кишені та правою рукою наніс один удар ОСОБА_7 в область черевної порожнини. Внаслідок нанесеного удару ОСОБА_7 отримав тілесні ушкодження у вигляді проникаючого ножового поранення черевної порожнини з пошкодженням V сегменту печінки, що відноситься до категорії тяжкого тілесного ушкодження за критерієм небезпеки для життя.
Дії ОСОБА_6 кваліфіковано за ч. 1 ст. 121 КК України.
У ході досудового розслідування 24.01.2021 в період часу із 09 год. 00 хв. по 09 год. 38 хв. проведено огляд місця події приміщення палати КНП «Попільнянська лікарня» за адресою: смт. Попільня, вул. Київська, 40, Попільнянського району Житомирської області було виявлено кофту смугасту біло-чорного кольору та футболку зеленого кольору, які мають пошкодження у вигляді лінійного розриву та на них наявна речовина бурого кольору. Вказані речі вилучено та упаковано до окремих паперових конвертів відповідно до правил пакування речових доказів.
Окрім того, проведеним 24.01.2021 в період часу із 10 год. 05 хв. по 11 год. 00 хв. оглядом місця події за адресою: АДРЕСА_2 було оглянуто автомобіль марки »ВАЗ» моделі «2101», д.н.з. НОМЕР_1 , та належить ОСОБА_8 , зареєстрованому: АДРЕСА_3 , під час проведення якого виявлено та вилучено куртку синього кольору, яку упаковано до поліпропіленового пакету чорного кольору відповідно до правил пакування речових доказів, а також мобільний телефон торгівельної марки «NOKIA», який упаковано до паперового конверту відповідно до правил пакування речових доказів.
Вилучене слідчими під час зазначених оглядів місця події майно має статус тимчасово вилученого майна.
Підставою для накладення арешту на тимчасово вилучене майно є сукупність розумних підозр вважати, що вона є доказом кримінального правопорушення.
Метою накладення арешту на тимчасове вилучене майно є необхідність збереження речових доказів.
В обґрунтування необхідності накладення арешту на майно постановою слідчого від 24.01.2021 кофту смугасту біло-чорного кольору та футболку зеленого кольору, які мають пошкодження у вигляді лінійного розриву та на них наявна речовина бурого кольору, а також куртку синього кольору та мобільний телефон торгівельної марки «NOKIA» визнано речовими доказами.
Тимчасове вилучене майно зберігається у Попільнянському ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області за адресою: смт. Попільня, вул. Фомічова, 6, Житомирської області.
В обґрунтування викладеного, враховуючи те, що на тимчасово вилучене майно кофту смугасту біло-чорного кольору та футболку зеленого кольору, які мають пошкодження у вигляді лінійного розриву та на них наявна речовина бурого кольору, а також куртку синього кольору та мобільний телефон торгівельної марки «NOKIA», існують ризики їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання. В свою чергу, накладення арешту на тимчасове вилучене майно виконає завдання запобігання вказаних ризиків.
На підставі викладеного прокурор, просить клопотання задовольнити та накласти арешт на тимчасове вилучене майно кофту смугасту біло-чорного кольору та футболку зеленого кольору, які мають пошкодження у вигляді лінійного розриву та на них наявна речовина бурого кольору, а також куртку синього кольору та мобільний телефон торгівельної марки «NOKIA», які вилучено в ході проведених 24.01.2021 оглядів місця події та належать потерпілому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючому за адресою: АДРЕСА_4 , з метою збереження речових доказів.
Вилучене майно зберігати в Попільнянському ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області за адресою: смт. Попільня, вул. Фомічова, 6, Житомирської області.
Слідчий суддя, заслухавши думку прокурорів, слідчого які просили клопотання задовольнити, дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення клопотання по суті, приходить до наступного висновку.
Згідно із частиною першою статті 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Пунктом першимчастини другоїстатті 170КПК Українивстановлено,що у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна.
Завданням накладення арешту на зазначене майно є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Вказане завдання неможливо досягнути за допомогою інших заходів забезпечення кримінального провадження передбачених статтею 131 КПК України. Відповідно до положень статті 170 КПК України слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.
Підставою арешту майна є наявність ухвали слідчого судді чи суду за наявності сукупності підстав чи розумних підозр вважати, що майно є предметом, доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, набуте злочинним шляхом, є доходом від вчиненого злочину або отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину.
Метою накладення арешту на вказане майно є необхідність збереження речових доказів, які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, що в подальшому будуть використані як доказ факту і обставин, що встановлюються під час кримінального провадження для забезпечення змагальності сторін у кримінальному провадженні та повноти досудового розслідування.
При вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу),а також 3) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 4) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Судом встановлено, що СВ Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12021060270000015 від 24.01.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
В ході досудового розслідування 24.01.2021 в період часу із 09 год. 00 хв. по 09 год. 38 хв. проведено огляд місця події приміщення палати КНП «Попільнянська лікарня» за адресою: смт. Попільня, вул. Київська, 40, Попільнянського району Житомирської області було виявлено кофту смугасту біло-чорного кольору та футболку зеленого кольору, які мають пошкодження у вигляді лінійного розриву та на них наявна речовина бурого кольору. Вказані речі вилучено та упаковано до окремих паперових конвертів відповідно до правил пакування речових доказів.
Окрім того, проведеним 24.01.2021 в період часу із 10 год. 05 хв. по 11 год. 00 хв. оглядом місця події за адресою: смт. Попільня, вул. Фомічова, 6 Житомирської області було оглянуто автомобіль марки »ВАЗ» моделі «2101», д.н.з. НОМЕР_1 , та належить ОСОБА_8 , зареєстрованому: АДРЕСА_3 , під час проведення якого виявлено та вилучено куртку синього кольору, яку упаковано до поліпропіленового пакету чорного кольору відповідно до правил пакування речових доказів, а також мобільний телефон торгівельної марки «NOKIA», який упаковано до паперового конверту відповідно до правил пакування речових доказів.
Згідно зчастиною 7 статті 237 КПК Українивилучені в ході огляду речі вважаються тимчасово вилученим майном.
Згідно частини другої статті 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до частини третьої статті 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у98цього Кодексу.
Статтею 98 КПК України визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.
Відповідно до постанови начальника СВ Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області від 24 січня 2021 року, кофту смугасту біло-чорного кольору та футболку зеленого кольору, куртку синього кольору, а також мобільний телефон торгівельної марки «NOKIA», визнано речовими доказами та зберігаються в кімнаті зберігання речових доказів Попільнянськоко ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області за адресою: смт. Попільня, вул. Фомічова, 6, Житомирської області.
Також вивчені матеріали показали, що потреби досудового розслідування виправдовують втручання у право власності на особисту річ; факти, що можуть бути встановлені під час проведення слідчих дій відносно вказаного автомобіля не можуть бути встановлені іншим шляхом і не застосування цих заходів забезпечення кримінального провадження не дають змоги досягти дієвості цього кримінального провадження (ч.3ст.132 КПК України).
Обмеження права власності у даному випадку співмірно завданням кримінального провадження.
Частиною 2статті 170 КПК Українипередбачено, що слідчий суддя або суд накладає арешт на майно увигляді речей, якщоєдостатні підставивважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним упункті 1частини 2 статті 167 КПК України.
Внесене прокурором клопотання відповідає вимогам статті 234 КПК України. Матеріали клопотання, а саме: - витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань №12021060270000015 від 24.01.2021; - постанова начальника СВ Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області від 24.01.2021 про визнання речовими доказами; - протокол огляду від 24.01.2021; - протокол огляду місця події від 24.01.2021; - постанова начальника СВ Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області від 24.01.2021 про провадження досудового розслідування декількома слідчими, містять достатні дані про здійснення СВ Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області, досудового розслідування вищевказаного кримінального провадження.
За викладенихобставин,враховуючи правовеобґрунтування клопотання,яке відповідаєположенням статей170-173 КПК України, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання прокурора про накладення арешту на майно підлягає задоволенню з метою збереження речових доказів, задля забезпечення дієвості та об`єктивності розслідування у вказаному кримінальному провадженні. При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.
Керуючись ст. ст. 131-132, 167, 170, 171, 172-173, 237, 371-372 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Коростишівської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно - задовольнити.
Накласти арешт на тимчасове вилучене майно кофту смугасту біло-чорного кольору та футболку зеленого кольору, які мають пошкодження у вигляді лінійного розриву та на них наявна речовина бурого кольору, а також куртку синього кольору та мобільний телефон торгівельної марки «NOKIA», які вилучено в ході проведених 24.01.2021 оглядів місця події та належать потерпілому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючому за адресою: АДРЕСА_4 , з метою збереження речових доказів.
Вилучене майно зберігати в Попільнянському ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області за адресою: смт. Попільня, вул. Фомічова, 6, Житомирської області.
Копію ухвали направити зацікавленим особам.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим СВ Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області.
Ухвала може бути переглянута слідчим суддею за письмовим клопотанням володільця майна про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя Попільнянського
районного суду ОСОБА_1
Суд | Попільнянський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2021 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94359084 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Попільнянський районний суд Житомирської області
Зайченко Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні