Справа № 953/12832/20
н/п 1-кп/953/313/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" січня 2021 р. Київський районний суд м. Харкова у складі суду:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали кримінального провадження № 120142204900004984 від 27.10.2014 року відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Євпаторія, громадянина України, розлученого, раніше судимого, не працюючого, без місця реєстрації та постійного місця проживання на території Харківської області
з кваліфікацією кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.15, ч.2 ст. 185, ч.2 ст. 185 КК України
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Київського районного суду м. Харкова перебуває дане кримінальне провадження відносно ОСОБА_4 .
Прокурор заявив клопотання про продовження строку тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_4 до 60 днів, посилаючись на те, що той обвинувачується у вчиненні нетяжкого злочину, ухилявся від слідства, був оголошений у розшук, ризики, передбачені п.п. 1,3,5 ч. 1 ст. 177 КПК України продовжують існувати. З урахуванням неможливості запобігання вищенаведеним ризикам, підстав для застосування більш м`яких запобіжних заходів не вбачає, а враховуючи особу обвинуваченого, його соціальний стан, коло зв`язків просить продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Також, прокурор заявила повторно клопотання про привід свідка ОСОБА_5 , який не з*явився до суду, при цьому повідомлявся належним чином, однак не надав відомостей про неможливість явки до суду.
Обвинувачений просив розглянути справу у відсутності свідків, які не з*являються, зазначивши, що має у власності житло в Харківській області.
Суд, заслухавши учасників судового розгляду, перевіривши матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до вимог ст. 331 КПК України суд зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За наслідками розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.
Суд під час розгляду даного питання вважає встановленим існування ризиків, передбачених п.п. 1,5 ч.1 ст. 177 КПК України, а саме можливість запобігання спробі обвинуваченого переховуватися від суду; вчинити інше кримінальне правопорушення, враховуючи особу обвинуваченого та ухилення його від слідства. З приводу ризику, передбаченого п.3 ч.1 ст. 177 КПК України щодо незаконного впливу на потерпілих та свідків суд вважає його недоведеним.
При цьому, судом вивчені надані дані по особі обвинуваченого, а саме що ОСОБА_4 офіційно не працює, не має офіційних джерел отримання прибутку, розлучений, тобто не має стійких соціальних зв`язків, раніше судимий за скоєння корисливих та умисних злочинів, переховувався від органів досудового розслідування, не зареєстрований на території України, з його слів має всіх родичів у іншій державі, в Україні знаходиться тимчасово. Також, судом перевірена інформація щодо наявності власності у обвинуваченого в Харківській області, яка підтвердилась.
Судом вивчалась можливість застосування відносно ОСОБА_4 більшм`якого запобіжногозаходу длязапобігання вищезазначенихризиків. Однак, враховуючи існування зазначених судом ризиків, та з метою їх запобігання, з метою забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, оцінюючи сукупність обставин: тяжкість покарання, що загрожує йому в разі визнання винуватим у кримінальному правопорушення, у вчиненні яких він обвинувачуються, враховуючи, що ОСОБА_6 інкриміновано декілька злочинів, а також дані по особистості, а тому суд приходить до висновку, що застосування більш м`яких запобіжних заходів є неможливим і продовжує ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Суд зазначає, що при вирішенні питання міри запобіжного заходу суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права обвинуваченого, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів, забезпечення яких вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства. Суворість передбаченого покарання є суттєвим елементом при оцінюванні ризиків переховування або повторного вчинення злочинів (рішення по справі «Ілійков проти Болгарії»).
Таким чином, приймаючи доуваги практику Європейського суду з прав людини, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, суд приходить до висновку, що застосування більш м`яких запобіжних заходів, крім тримання під вартою, не забезпечить належної процесуальної поведінки обвинуваченого, а тому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_4 суд залишає без зміни та продовжує строк тримання під вартою на наступні 60 днів, з визначенням застави в розмірі 10 розмірівпрожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто в сумі 22700 грн. (2270 грн. х 10 = 22700 гр.).
Згідно ст. 139 КПК України якщо свідок, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, до нього може бути застосоване привід або грошове стягнення у розмірі: від 0,5 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 140 КПК України привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час. Рішення про здійснення приводу приймається під час судового провадження - судом за клопотанням сторони кримінального провадження, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, або з власної ініціативи.
З приводу клопотання прокурора про привід свідка ОСОБА_5 , суд враховує, що даний свідок не з*явився до суду без поважних причин і не надав суду докази про неможливість явки у визначений час, а тому суд вважає за необхідне, з врахуванням строків розгляду справи застосувати до цього свідка заходи реагування у вигляді приводу, задовольнивши клопотання прокурора.
Керуючись ст.ст. 139,140, 177, 178,182, 183, 331, 369 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора задовольнити.
Застосувати привід до свідка: - ОСОБА_7 - АДРЕСА_1
Доставити свідка в судове засідання до Київського районного суду м. Харкова 18.02.2021 року о 11-30 годині, попередивши про відповідальність за неявку до суду та можливі заходи у разі невиконання вимог суду.
Відкласти судове засідання на 18.02.2021 року о 11-30 годині.
Виконання приводу покласти на начальника Районного управління поліції. Контроль за виконанням покласти на прокурора, який приймає участь в судовому засіданні.
Зобов`язати Районне управління поліції, за умови неможливості здійснення приводу, повідомити суд про причини невиконання та про застосовані заходи, спрямовані на його виконання в строк до 11-30 год. 18.02.2021 року.
Попередити свідка про наслідки зловживання правами та застосування згідно вимог ст. 139 КПК України про можливість накладення на свідків грошового стягнення.
Міру запобіжного заходу відносно обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , залишити без змін у вигляді тримання під вартою, продовживши строк цього запобіжного заходу до 60 днів, тобто до 25 березня 2021 року.
Визначити ОСОБА_4 заставу в сумі22700 гр. (двадцять дві тисячі грн. сімсот) грн., яку необхідно внести на депозитний рахунок ТУ ДСА України у Харківській області (Отримувач коштів (одержувач): ТУ ДСА України у Харківській області; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 26281249; Банк отримувача (одержувача): ДКСУ м. Київ; Код банку отримувача (МФО одержувача): 820172; Рахунок отримувача (Р/р): ua208201720355299002000006674;призначення платежу застава; справа № 953/3622/20, н/п 1-кс/953/2059/20) до сплину терміну тримання під вартою.
При внесенні визначеної суми застави, ОСОБА_4 з-під варти звільнити.
У разі внесення застави, покласти на ОСОБА_4 наступні обов`язки: 1) прибувати до суду за першою вимогою; 2) не відлучатисяізнаселеного пункту, в якому він проживає, без дозволу суду; 3) повідомляти суд про зміну свого місця проживання або перебування; 4)утримуватися від спілкування з потерпілим, свідками у даному кримінальному провадженні;5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свого паспорту (паспортів) для виїзду за кордон, інших документів, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Відповідно до вимог ст. 182 КПК України роз`яснити, що в разі невиконання покладених на нього обов`язків, застава буде звернена в дохід держави та зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
Роз`яснити заставодавцю, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненнізлочину, максимальне покарання за яке передбачене законом у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років, та попередити його про обов`язки із забезпечення належної поведінки підозрюваного, обвинуваченого та його явки за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, а також про наслідки не виконання цих обов`язків.
Покласти на заставодавця наступні обов`язки: забезпечувати належну поведінку підозрюваного; забезпечувати явку, належно повідомленого підозрюваного, обвинуваченого, до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду; повідомлення слідчого, прокурора, слідчого суддю, та суд про причини неявки підозрюваного, обвинуваченого.
Зобов`язати заставодавця забезпечити виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків щодо повідомлення суд про зміну свого місця проживання або перебування, обов`язку не відлучатисяізнаселеного пункту, в якому він проживає, без дозволу суду.
Попередити заставодавця, що в разі невиконання покладених на нього та Голуба застава буде звернена в дохід держави та зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
Копію ухвали вручити учасникам судового процесу та направити уповноваженій службовій особі місця ув`язнення.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного суду через Київський районний суд м. Харкова протягом 7 днів з дня її проголошення, а особою, яка перебуває під вартою, в той же строк з моменту вручення їй копії ухвали.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 94364115 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Губська Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні