25.01.2021 Справа № 363/3134/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2021 року м. Вишгород
Вишгородський районний суд Київської області в складі головуючого судді Баличевої М.Б., за участі секретаря Рибка І.Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вишгорода цивільну справу за заявою Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області, заінтересована особа ОСОБА_1 про визнання спадщини відумерлою, -
ВСТАНОВИВ:
Представник Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області звернувся до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою вказавши, що 2015 році помер ОСОБА_2 , який перед смертю проживав за адресою: АДРЕСА_1 . У власності померлого залишилась 1/3 частка житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 . Відповідно до довідки виданої виконавчим комітетом Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області від 04.09.2019 року, на оформлення спадщини представника померлого ОСОБА_2 до Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області ніхто не звертався, а також відсутня будь - яка інформація щодо складання заповіту на зазначену спадщину ОСОБА_2 . Протягом шести місяців з часу відкриття спадщини і після спливу цього строку заяв на оформлення спадщини після померлого до Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області не надходило. З часу відкриття спадщини після ОСОБА_2 минуло більш ніж один рік. Відповідно до нотаріально посвідченого договору дарування від 21.03.2018 року житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2 , гр. ОСОБА_1 є власником 2/3 частки будинку з надвірними будівлями (загальна площа 35,9 кв.м., житлова площа 15,8 кв.м.). Житловий будинок знаходиться на земельній ділянці площею 0,38 га, яка призначалась для будівництва та обслуговування будинку, а також для ведення особистого селянського господарства. Рішення про передачу земельної ділянки у власність не приймалось та державні акти на право власності на земельні ділянки відсутні. На підставі викладеного, представник Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області звернувся до суду із вказаною заявою та просить визнати спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 і складається з 1/3 частки житлового будинку з надвірними будівлями, розташованих за адресою: АДРЕСА_2 , відумерлою; передати зазначене майно у власність Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області.
Представник заявника у судове засідання не з`явився, подав до суду заяву, в якій на заявлених вимогах наполягав та просив розглянути справу без його участі.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву в якій просив проводити розгляд справи без його участі та не заперечував проти задоволення заяви Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за звернення особи, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках.
Відповідно до ст.12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Судом встановлено, що у 2015 році помер ОСОБА_2 .
За життя ОСОБА_2 володів 1/3 часткою житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 .
Вказана 1/3 частка житлового будинку, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 належна померлому ОСОБА_2 на підставі витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно Вишгородського бюро технічної інвентаризації від 26.11.2007 року, номер витягу 16795813, який було видано на підставі рішення Вишгородського районного суду Київської області від 02.10.2007 року.
Спадкоємців у померлого ОСОБА_2 за законом чи заповітом немає, що підтверджується листом Вишгородської районної державної нотаріальної контори від 15.12.2020 року № 1222/01-16.
Відповідно до довідки виданої виконавчим комітетом Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області від 04.09.2019 року, на оформлення спадщини представника померлого ОСОБА_2 до Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області ніхто не звертався, а також відсутня будь - яка інформація щодо складання заповіту на зазначену спадщину ОСОБА_2 .
Відповідно до нотаріально посвідченого договору дарування від 21.03.2018 року житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2 , гр. ОСОБА_1 є власником 2/3 частки будинку з надвірними будівлями (загальна площа 35,9 кв.м., житлова площа 15,8 кв.м.).
Житловий будинок знаходиться на земельній ділянці площею 0,38 га, яка призначалась для будівництва та обслуговування будинку, а також для ведення особистого селянського господарства. Рішення про передачу земельної ділянки у власність не приймалось та державні акти на право власності на земельні ділянки відсутні.
Відповідно до ч. 2 ст.1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи.
Відповідно до ч. 1 ст.1277 Цивільного кодексу України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно за його місцезнаходженням.
Згідно з ч.ч. 2, 3 ст.1277 ЦК України заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно за його місцезнаходженням.
Пунктом в) частини п`ятої статті 83 ЗК України, територіальні громади набувають землю у комунальну власність у разі прийняття спадщини або переходу в їхню власність земельних ділянок, визнаних судом відумерлою спадщиною.
Відповідно до ст. 338 ЦПК України суд встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.
За встановлених обставин суд дійшов висновку, що спадщина на 1/3 частки житлового будинку з надвірними будівлями, розташованих за адресою: АДРЕСА_2 , яка належала ОСОБА_2 , ніким не прийнята і має бути визнана відумерлою з передачею відповідній територіальній громаді, а саме Литвинівській сільській раді Вишгородського району Київської області.
Керуючись ст.ст. 263-265, 337-338 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київська область - задовольнити.
Визнати відумерлою спадщину, що відкрилася після смерті у 2015 році ОСОБА_2 , до складу якої входить 1/3 частки житлового будинку з надвірними будівлями, розташованих за адресою: АДРЕСА_2 та передати її територіальній громаді Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області.
Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення через Вишгородський районний суд Київської області.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя М.Б. Баличева
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2021 |
Номер документу | 94388631 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Баличева М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні