ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
27 січня 2021 року Справа № 916/1836/20 м.Одеса
Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді М.А. Мишкіної,
суддів О.Ю. Аленіна, Л.В. Лавриненко
Розглянувши матеріали апеляційної скарги Приватного підприємства ІВОНА-ПЛЮС
на рішення Господарського суду Одеської області від 18 листопада 2020 року
у справі №916/1836/20
за позовом першого заступника керівника Іллічівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Державне підприємство Морський торговельний порт Чорноморськ
до Приватного підприємства ІВОНА-ПЛЮС
про стягнення, розірвання договору оренди, зобов`язання повернути державне нерухоме майно
встановив:
Рішенням Господарського суду Одеської області від 18.11.2020р. (повне рішення складено 30.11.2020р.) задоволено позов першого заступника керівника Іллічівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях до Приватного підприємства ІВОНА-ПЛЮС :
- стягнуто з ПП ІВОНА-ПЛЮС до Державного бюджету України 127029,30грн. боргу та 7685,44грн. пені;
- розірвано договір оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 01.10.2019р., укладений між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях та ПП ІВОНА-ПЛЮС ;
- зобов`язано ПП ІВОНА-ПЛЮС повернути державне нерухоме майно, яке є предметом договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 01.10.2019р. Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях за актом приймання-передавання;
- стягнуто з ПП ІВОНА-ПЛЮС на користь прокуратури Одеської області 34095,07грн. судового збору. 19.01.2021р. безпосередньо до Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Приватного підприємства «ІВОНА-ПЛЮС» на рішення від 18.11.2020р. (надіслана поштою 11.01.2021р.), в якій скаржник просить суд скасувати оскаржене рішення повністю та залишити позовну заяву без розгляду.
Також в апеляційній скарзі міститься заява про поновлення пропущеного процесуального строку на подання апеляційної скарги.
Статтею 258 ГПК України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Ухвалою суду апеляційної інстанції від 20.01.2021р. витребувано від Господарського суду Одеської області матеріали справи №916/1836/20; відкладено вирішення питання щодо можливості відкриття, повернення, залишення без руху або відмови у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Приватного підприємства ІВОНА-ПЛЮС на рішення Господарського суду Одеської області від 18 листопада 2020 року у справі №916/1836/20 до надходження матеріалів даної справи з господарського суду Одеської області.
25.01.2021р. матеріали справи №916/1836/20 надійшли до ПІвденно-західного апеляційного господарського суду.
Відповідно до ст.258 ГПК України апеляційна скарга подається у письмовій формі. В апеляційній скарзі мають бути зазначені: 1) найменування суду, до якого подається скарга; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); 4) рішення або ухвала, що оскаржується; 5) у чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо); 6) нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції; 7) клопотання особи, яка подала скаргу; 8) дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується; 9) перелік документів та інших матеріалів, що додаються. До апеляційної скарги додаються: 1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень; 2) докази сплати судового збору; 3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі ; 4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності. Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.
Надсилання копії апеляційної скарги сторонам у справі врегульовано положеннями ст.259 ГПК України
Відповідно до ст.259 ГПК України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів , які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Згідно ч.1 ст. 41 ГПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.
Проте скаржником в додатки до апеляційної скарги не надано доказів надсилання її копії учасникам справи.
Отже скаржником не дотримано порядок надсилання апеляційної скарги сторонам, встановлений нормами ст.259 ГПК України.
Відповідно до ч.2 ст.123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Порядок і розмір сплати судового збору в Україні встановлено ЗУ Про судовий збір .
Відповідно до ч.1 ст.4 ЗУ Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01.01.2020р. встановлений ЗУ Про державний бюджет України на 2020 рік та становив 2102грн.
Перший заступник керівника Іллічівської прокуратури 24.06.2020р. звернувся до суду з позовом, предметом якого були вимоги про:
- стягнення з відповідача 127029,30грн. боргу та 7685,44грн. пені;
- розірвання договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 01.10.2019р., укладеного між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях та ПП ІВОНА-ПЛЮС ;
- зобов`язання ПП ІВОНА-ПЛЮС повернути державне нерухоме майно, яке є предметом договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 01.10.2019р. Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях за актом приймання-передавання (вартість майна в договорі оренди від 01.10.2019р. визначена як 1992738грн);
Згідно із п.п.1 п.2 ч.2 ст.4 ЗУ Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із п.п.1 п.2 ч.2 ст.4 ЗУ Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п.п.2 п.2 ч.2 ст.4 ЗУ Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із ч.3 ст.6 ЗУ Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно правової позиції, яка викладена у постанові Верховного суду від 09.04.2019р. у справі №916/368/18 судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна у позадоговірних зобов`язаннях (у тому числі в зв`язку з вимогами, заснованими на приписах частини п`ятої статті 216, статті 1212 Цивільного кодексу України тощо), - як рухомих речей, так і нерухомості, - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.
Отже при зверненні до суду з позовом з урахуванням вищезазначених норм ЗУ Про судовий збір підлягав сплаті судовий збір у розмірі 34095,07грн.,
Відповідно до п.п.4 п.2 ч.2 ст.4 ЗУ Про судовий збір судовий збір справляється - за подання апеляційної скарги на рішення суду - 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, при поданні апеляційної скарги на рішення Господарського суду Одеської області від 18.11.2020р. має бути сплачений судовий збір у сумі 51142,61грн. (34095,07*1,5%)*150)/100) = 51142,61).
Проте скаржником до апеляційної скарги не додано доказів сплати судового збору в порушення вимог п.2 ч.3 ст.258 ГПК України.
Згідно із ч.2 ст.260 ГПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Згідно із ч.6 ст.260 ГПК України питання про залишення апеляційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги. Питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Оскільки скаржником не дотримано вимог п.2 ч.3 ст.258 ГПК України, апеляційна скарга відповідно до ст.ст.174, 260 ГПК України підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.174, 234, 258, 260 ГПК України, колегія суддів -
у х в а л и л а:
1. Апеляційну скаргу Приватного підприємства ІВОНА-ПЛЮС (вх.№383/21 від 19.11.2021р.) на рішення Господарського суду Одеської області від 18.11.2020р. у справі №916/1836/20 залишити без руху.
2. Встановити Приватному підприємству ІВОНА-ПЛЮС строк 7 днів з дня вручення копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом надання Південно-західному апеляційному господарському:
- доказів надсилання (з описом вкладення) копії апеляційної скарги з додатками учасникам справи;
- доказів сплати судового збору у розмірі 51142,61грн.
3. Роз`яснити скаржнику, що у разі невиконання вимог даної ухвали у строк, встановлений судом, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання згідно ст.235 ГПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя М.А. Мишкіна
Суддя О.Ю. Аленін
Суддя Л.В. Лавриненко
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2021 |
Оприлюднено | 28.01.2021 |
Номер документу | 94415187 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Мишкіна М.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні