Справа № 522/18562/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2021 року Овідіопольський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Кириченко П.Л.,
при секретарі Осадченко С.В.,
розглянувши в судовому засіданні, в залі суду, в смт.Овідіополь, Одеської області клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Мажеру Інни Олександрівни про призначення судової оціночної експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дачі особистою приватною власністю та поділ майна подружжя,-
ВСТАНОВИВ:
21 листопада 2018 року до суду надійшла вищевказана позовна заява.
В ході розгляду справи представник позивача та позивач надали клопотання про призначення судової товарознавчої експертизи для проведення оцінки гаражу, проведення якої вони просили доручити Одеському науково дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.
Представник відповідача проти задоволення клопотання заперечував з підстав викладених в запереченні.
Дослідивши обґрунтування заявленого клопотання, матеріали справи, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
За змістом ч. 1 ст.103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов для з`ясування обставин справи, що мають істотне значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо та сторонами не надані відповідні висновки експерта із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Предметом спору є спільне майно подружжя до якого позивач відносить Гараж № НОМЕР_1 , в кооперативі автолюбителів Приморський , за адресою: м. Одеса, вул. Генерала Швигіна 10, який є неподільною річчю, домовленості між співвласниками щодо поділу цього майна відсутня. Відповідно до ч. 1 ст. 71 СК майно, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. Неподільна речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними. Оскільки гараж в натурі поділити не можливо, то при присудженні його відповідачу з покладенням на нього обов`язку компенсувати мені 1/2 частку гаражу грішми, необхідно визначити ринкову вартість на сьогоднішній день цієї квартири. Для цього необхідно призначити оціночну експертизу.
Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.
Однією з основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод таке конституційне право повинно бути забезпечене судовими процедурами, які повинні бути справедливими.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.1997 року № 8, судова експертиза як один із засобів доказування сприяє всебічному, повному й об`єктивному дослідженню обставин справи, по встановленню законних та обґрунтованих рішень.
Враховуючи, що суд не є фахівцем в галузі науки, щодо визначення ринкової вартості гаражу та не може кваліфіковано провести відповідну оцінку гаражу, при цьому рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим, прийнятим на підставі оцінки доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, суд вважає за необхідне призначити по справі судову оціночну експертизу.
Відповідно до частини четвертої та п`ятої статті 103 ЦПК України питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.
Відповідно до ч.1 ст.104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються на дослідження та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Відповідно ст.109 ЦПК України разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
На підставі пункту 5 частині 1статті 252 ЦПК України, суд вважає доцільним зупинити провадження у справі.
Відповідно до пункту 9 частини 1статті 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Керуючись ст.ст.103,104,109,252,253 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача про призначення судово оціночної експертизи - задовольнити.
Призначити по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дачі особистою приватною власністю та поділ майна подружжя судову оціночну експертизу, проведення якої доручити експертам Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (вулиця Успенська, 83/85, Одеса, Одеська область, 65011).
На вирішення експерта поставити таке питання:
Яка дійсна (реальна) ринкова вартість гаражу № НОМЕР_1 , в кооперативі автолюбителів Приморський , за адресою: м. Одеса, вул. Генерала Швигіна 10, на час проведення експертизи?
Судову експертизу необхідно провести з виходом за місцем знаходженням гаражу № НОМЕР_1 , в кооперативі автолюбителів Приморський , за адресою: м. Одеса, вул. Генерала Швигіна 10, забезпечивши доступ експертів у вказаний об`єкт за участю сторін по справі, представників.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .
Попередити сторони про наслідки ухилення від участі в експертизі, передбачені ст.109ЦПК України.
Роз`яснити, що у разі ухилення учасника справи від участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу не можливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність відповідно до ст.ст.384,385 КК України.
Копію ухвали направити на виконання до Одеський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України (вулиця Успенська, 83/85, Одеса, Одеська область, 65011) та сторонам.
Провадження по справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції в 15-денний строк з дня її проголошення.
Суддя: Кириченко П.Л.
Суд | Овідіопольський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2021 |
Оприлюднено | 29.01.2021 |
Номер документу | 94467388 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Овідіопольський районний суд Одеської області
Кириченко П. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні