гСправа № 375/2149/19 Провадження № 2/358/122/21
УХВАЛА
про призначення судової земельно-технічної експертизи
29 січня 2021 року м. Богуслав
Богуславський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Тітова М.Б.
за участю:
секретаря судового засідання Зеленько О.Д.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Богуславі матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Рокитнянська селищна рада Київської області про встановлення земельного сервітуту, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_3 звернулася до суду із з даним позовом, в якому просить встановити їй постійний земельний сервітут на обмежене безоплатне право користування частиною земельної ділянки, з кадастровим номером: 3223755100:01:021:0058, що належить ОСОБА_2 на праві власності, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , зокрема на право проходу та проїзду позивачки та осіб які допомагають обробляти її земельну ділянку, для оранки землі, висаджування та посіву городніх культур та для збору врожаю, його вивезення з земельної ділянки та прибирання самої земельної ділянки.
Свої вимоги позивачка обґрунтовує тим, що їй належить земельна ділянка площею - 0,15 га, з цільовим призначенням: для будівництва та обслуговування житлового будинку, а також земельна ділянка площею - 0,03 га., з цільовим призначенням: для ведення особистого селянського господарства, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 . При цьому, володіючи вказаними земельними ділянками позивачка позбавлена можливості проходу та проїзду до належної їй на праві користування земельної ділянки, що виключає можливість користуватися нею, оскільки земельна ділянка площею - 0,03 га. яка використовується для вирощування городніх культур, розміщена таким чином, що з усіх боків межує із земельними ділянками, які належать іншим особам.
Під час судового розгляду справи представник позивачки ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про призначення по справі судової земельно-технічної експертизи для вирішення питань: чи має ОСОБА_3 вільний доступ до земельної ділянки площею 0,1139 га позначеної на Кадастровому плані, яка перебуває у її користуванні та знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; які можливі варіанти встановлення земельного сервітуту для ОСОБА_3 відносно зазначеної земельної ділянки з урахуванням її потреби сезонного обробітку земельної ділянки з виконання робіт, зазначених у Позовній заяві; у разі визначення варіантів земельного сервітуту визначити площу та межу сервітутної земельної ділянки, необхідної для забезпечення зазначеного виду сервітуту.
Проведення експертизи представник позивачки просить доручити Товариству з обмеженою відповідальністю Науково-дослідна лабораторія судових експертиз (04053, м. Київ, провулок Киянівський, 3-7, корпус 1. офіс 213 ).
Відповідач ОСОБА_2 висловив заперечення проти призначення судової земельно-технічної експертизи, а також зазначив, що у разі призначення судом експертизи він не заперечує проти доручення проведення експертизи експертній установі, яку запропонувала сторона позивача.
Вирішуючи клопотання представника позивача суд враховує наступні положення Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.ч. 1, 3, 4 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
3. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
4. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Оскільки без проведення відповідної експертизи не можливо буде правильно вирішити справу, суд вважає за необхідне призначити по справі судову земельно-технічну експертизу для вирішення питань щодо можливості встановлення земельного сервітуту стосовно земельної ділянки площею 0,1139 га позначеної на Кадастровому плані, яка перебуває у користуванні ОСОБА_3 та знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Зважаючи на те, що сторони дійшли взаємної згоди щодо обрання експертної установи, суд вважає за необхідне проведення експертизи доручити експертам Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-дослідна лабораторія судових експертиз (04053, м. Київ, провулок Киянівський, 3-7, корпус 1. офіс 213 ).
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
З урахуванням вищевикладеного та керуючись ст.ст. 103, 252 ч.1 п.5 ЦПК України, суд-
У Х В А Л И В:
Призначити по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Рокитнянська селищна рада Київської області про встановлення земельного сервітуту, судову земельно-технічну експертизу, проведення якої доручити експертам Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-дослідна лабораторія судових експертиз (04053, м. Київ, провулок Киянівський, 3-7, корпус 1. офіс 213 ), попередивши їх про кримінальну відповідальність по ст.ст. 384, 385 КК України.
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
Чи має ОСОБА_3 вільний доступ до земельної ділянки площею 0,1139 га позначеної на Кадастровому плані, яка перебуває у її користуванні та знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ?
Які можливі варіанти встановлення земельного сервітуту для ОСОБА_3 відносно зазначеної земельної ділянки з урахуванням її потреби сезонного обробітку земельної ділянки з виконання робіт, зазначених у Позовній заяві?
У разі визначення варіантів земельного сервітуту визначити площу та межу сервітутної земельної ділянки, необхідної для забезпечення зазначеного виду сервітуту.
Проведення експертизи провести за участю сторін.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивачку ОСОБА_3 .
Експертам надати матеріали цивільної справи №375/2149/19.
На час проведення експертизи провадження по справі зупинити.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
2) на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий: суддя М. Б. Тітов
Суд | Богуславський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2021 |
Оприлюднено | 29.01.2021 |
Номер документу | 94481676 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Богуславський районний суд Київської області
Тітов М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні