ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
02.02.2021 Справа № 917/1595/20
Суддя Паламарчук В.В., розглянувши заяву №б/н від 25.01.2021р. Товариства з обмеженою відповідальністю Темп -88 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції (вхід. №1162 від 01.02.2021р.) по справі №917/1595/20
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Темп-88", 61145, Харківська область, м. Харків, вул. Космічна, б.21, оф. 802
до Фізичної особи-підприємця Раджабова Олександра Петровича, АДРЕСА_1
про стягнення 4 343 612,11 грн. заборгованості
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду від 14.01.2021 року було відкладено розгляд справи на 04.02.2021р. об 10:00 год., зал № 12., явка учасників справи в судове засідання визнана не обов`язковою.
01.02.2021р. до суду від Товариства з обмеженою відповідальністю Темп -88 надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Дослідивши дану заяву, суд зазначає наступне.
За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом.
Разом з тим, відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції" до повного забезпечення функціонування системи відеоконференцзв`язку в усіх судах України учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції, лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.
Враховуючи вищезазначені положення чинного законодавства, винесення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь.
При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, в зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Крім того, судом враховано обмежені технічні можливості господарського суду Полтавської області щодо забезпечення проведення судових засідань в режимі відеоконференції, оскільки на даний час в суді наявні лише три зали судового засідання, обладнані технічними засобами для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, зі щільним графіком проведення судових засідань, оскільки ухвали про проведення судових засідань в режимі відеоконференції, надходять з усіх регіонів України.
Суд зазначає, що вимогами чинного законодавства не передбачено можливості зміни дати та часу призначеного судового засідання у зв`язку поданням учасником справи клопотання про її участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
В свою чергу, суд звертає увагу представника позивача на ту обставину, що пунктом 2 ухвали господарського суду Полтавської області від 14.01.2021 року визнано явку представників сторін - не обов`язковою.
До того ж, заявник не позбавлений права подати до суду докази, письмові пояснення та клопотання в електронному вигляді на електронну адресу суду, факсом або дистанційними засобами зв`язку.
Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону України Про судоустрій та статус суддів учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ГПК України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за пять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, та те що заява ТОВ Темп-88 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції (вхід. №1162 від 01.02.2021р.) надійшла до суду 01.02.2021р. з пропущенням строків встановлених ч.2 ст.197 ГПК України , суд приходить до висновку про відмову у задоволенні вказаної заяви.
Керуючись ст. ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд-
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви №б/н від 25.01.2021р. Товариства з обмеженою відповідальністю Темп-88 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції (вхід. №1162 від 01.02.2021) - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена (ст.ст. 235, 255 ГПК України).
Суддя В.В. Паламарчук
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2021 |
Оприлюднено | 02.02.2021 |
Номер документу | 94552376 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Паламарчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні