Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

УХВАЛА

"28" січня 2021 р.Справа № 922/2741/20

Господарський суд Харківської області у складі: судді Усатого В.О., при секретарі судового засідання Мазуренко А.О.,

та за участю:

від кредитора ТОВ "Торгівельна компанія "Російський продукт" - Явтух О.Г. (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 1945 від 26.08.2015; довіреність від 14.12.2020, б/н),

розпорядника майна арбітражного керуючого Дубовика С.М. (свідоцтво № 694 від 18.04.2013),

розглянувши клопотання (вх. 28572 від 07.12.2020) арбітражного керуючого Дубовика С.М. про виплату грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна за період з 01.11.2020 по 30.11.2020 та клопотання (вх. 1014 від 18.01.20210), в частині сплати грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна за період з 01.11.2020 по 31.12.2020 у справі

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельна компанія "Російський продукт" до Приватного підприємста "Фостерс" про визнання банкрутом ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ТК "Російський продукт" звернулося до Господарського суду Харківської області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "Фостерс" на тій підставі, що боржником не погашено кредиторську заборгованість за договором поставки No 24/09-2 від 24.09.2018 на загальну суму 340 318,50 грн.

Ухвалою суду від 01.10.2020, зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "Фостерс", визнано грошові вимоги ТОВ "Торгівельна компанія "Російський продукт" в розмірі 340 318,50 грн основної заборгованості та на суму 21020,00 грн витрат зі сплати судового збору. Введено мораторій на задоволенні вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном ПП "Фостерс". Розпорядником майна ПП "Фостерс" призначено арбітражного керуючого Дубовика Сергія Миколайовича, якому встановлено основну грошову винагороду за виконання ним повноважень розпорядника майна в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Визначено дату проведення попереднього судового засідання на 03.12.2020.

09.11.2020 до суду від розпорядника майна надійшло клопотання про сплату основної грошової винагороди (вх. 26066), в якому арбітражний керуючий Дубовик С.М. просив суд здійснити йому сплату основної винагороди за виконання повноважень розпорядника майна ПП "Фостерс" за період з 01.10.2020 по 31.10.2020 в розмірі 15 000,00 грн з депозитного рахунку Господарського суду Харківської області за рахунок коштів, авансованих ТОВ "Торгівельна компанія "Російський продукт".

Ухвалою від 16.11.2020 задоволено клопотання розпорядника майна про сплату основної грошової винагороди (вх. 26066 від 09.11.2020). Ухвалено здійснити сплату основної грошової винагороди арбітражному керуючому Дубовику С.М. за виконання ним повноважень розпорядника майна ПП "Фостерс" за період з 01.10.2020 по 31.10.2020 у розмірі 15 000,00 грн з депозитного рахунку Господарського суду Харківської області за рахунок коштів, авансованих товариством з обмеженою відповідальністю "Торгівельна компанія "Російський продукт" згідно з платіжним дорученням № 769 від 31.08.2020.

В подальшому арбітражним керуючим Дубовиком С.М. було надано суду реєстр вимог кредиторів ПП "Фостерс", до якого включено вимоги ініціюючого кредитора); повідомлення про результати розгляду кредиторських вимог ініціюючого кредитора; інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта; результати проведення інвентаризації майна боржника.

В судовому засіданні 03.12.2020 ухвалено включити до реєстру вимог кредиторів ПП "Фостерс" вимоги ТОВ "Торгівельна компанія "Російський продукт" в розмірі 340 318,50 грн основної заборгованості (четверта черга) та 21 020,00 грн витрат зі сплати судового збору за подання до суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство (перша черга).

Зобов`язано розпорядника майна, крім іншого, у десятиденний строк з дня постановлення ухвали суду скласти та надати належним чином складений та підписаний реєстр вимог кредиторів; організувати та провести збори кредиторів, надати суду протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів з прийнятим рішенням про звернення до суду з клопотанням про введення наступної процедури щодо боржника та вирішити питання про призначення ліквідатора або керуючого санацією боржника. Призначено проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів на 24.12.2020. Розгляд справи відкладено на 28.01.2021.

До суду від арбітражного керуючого Дубовика С.М. надійшло клопотання (вх. 28572 від 07.12.2020), в якому заявник просить суд здійснити сплату основної грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна за період з 01.11.2020 по 30.11.2020 у розмірі 15 000 грн.

Крім того, 14.12.2020 до суду надійшов супровідним листом (вх. 29158/20) реєстр кредиторів, складений розпорядником майна.

Ухвалою господарського суду від 15.12.2020 призначено до розгляду клопотання (вх. 28572 від 07.12.2020) арбітражного керуючого Дубовика С.М. про виплату грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна у справі в судовому засіданні на 28.01.2021. Ухвалено розпоряднику майна виконати вимоги ухвали суду за результатами попереднього засідання, скликати та провести збори кредиторів, на яких, крім іншого, розглянути питання її звіту про виконану роботу за період розпорядження майном боржника та про нарахування грошової винагороди за період з 01.11.2020 по 30.11.2020.

18.01.2021 до суду від розпорядника майна надійшло клопотання (вх. 1014), в якому арбітражний керуючий Дубовик С.М. повідомляє, про те, що 24.12.2020 проведено збори кредиторів (докази повідомлення учасників справи про дату, час та місце проведення зборів кредиторів додані), на яких були присутні представник ініціюючого кредитора ТОВ "Торгівельна компанія "Російський продукт" та розпорядник майна ПП "Фостерс" Дубовик С.М. Відповідно до Протоколів зборів кредиторів № 1 від 24.12.2020, було вирішено до складу комітету кредиторів обрати одного кредитора ТОВ "Торгівельна компанія "Російський продукт", звернутися до Господарського суду Харківської області з клопотанням про припинення процедури розпорядження майном, визнання ПП "Фостерс" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Крім того, було розглянуто звіт розпорядника майна, роботу розпорядника майна визнано задовільною, вирішено нарахувати грошову винагороду арбітражному керуючому Дубовику С.М. за виконання повноважень розпорядника майна в період з 01.11.2020 по 30.11.2020 за рахунок коштів, авансованих кредитором на депозитний рахунок господарського суду. Крім того, розпорядником майна був наданий суду аналіз фінансово-господарського стану боржника. В клопотанні (вх. 1014), крім іншого, арбітражний керуючий Дубовик С.М. просить суд здійснити сплату частини основної грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна боржника за період з 01.11.2020 по 31.12.2020 в розмірі 30 000 грн з депозитного рахунку Господарського суду Харківської області за рахунок коштів, авансованих ТОВ "Торгівельна компанія "Російський продукт"; видати наказ про стягнення з ініціюючого кредитора частини основної винагороди арбітражному керуючому Дубовику С.М. за виконання повноважень розпорядника майна ПП "Фостерс" за період з 01.01.2021 по 14.01.2021 у розмірі 7200 грн.

В судовому засідання 28.01.2021 арбітражний керуючий Дубовик С.М. підтримав клопотання за вх. 1014 від 18.01.2021 в частині здійснення йому сплати грошової винагороди за виконання повноваження розпорядника майна боржника за період з 01.11.2020 по 31.12.2020 в розмірі 30 000 грн з депозитного рахунку Господарського суду Харківської області за рахунок коштів, авансованих ТОВ "Торгівельна компанія "Російський продукт". Крім того, просив суд клопотання (вх. 28572 від 07.12.2020) арбітражного керуючого Дубовика С.М. про виплату грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна за період з 01.11.2020 по 30.11.2020 залишити без розгляду.

Представник ініціюючого кредитора проти клопотання (вх. 1014 від 18.01.20210), в частині сплати грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна за період з 01.11.2020 по 31.12.2020 не заперечував.

Розглянувши справу, дослідивши вимоги арбітражного керуючого Дубовика С.М., викладені у вищезазначених клопотаннях, суд зазначає наступне.

Пунктом 1 статтею 2 Кодексу України з процедур банкрутства врегульовано, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Абзацем 1 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Згідно абз. 5 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.

Відповідно до абз. 6 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, арбітражним керуючим Дубовиком С.М., як розпорядником майна ПП "Фостерс", були виконані вимоги попередніх ухвал суду, арбітражний керуючий дотримувався обов`язків, покладених на нього Кодексом України з процедур банкрутства та судом.

Як встановлено та зазначено вище, судом ухвалою від 16.11.2020 встановлено оплату послуг арбітражному керуючому Дубовику С.М. у розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень за рахунок коштів, авансованих на депозитний рахунок господарського суду.

Судом встановлено, що, відповідно до платіжного доручення № 769 від 31.08.2020, ініціюючим кредитором ТОВ "Торгівельна компанія "Російський продукт" здійснено авансування винагороди арбітражному керуючому у розмірі 42 507,00 грн. Судом ухвалено 16.11.2020 здійснити виплату за період з 01.10.2020 по 31.10.2020 у розмірі 15 000 грн.

Отже, авансованих ініціюючим грошових коштів залишилось 42507 - 15000= =27 507,00 грн.

Зважаючи на те, що залишок коштів на депозитному рахунку Господарського суду Харківської області ініціюючим кредитором після виплат розпоряднику майна грошової винагороди за період з 01.10.2020 по 31.10.2020 складає 27 507,00 грн, суд дійшов висновку про часткове задоволення клопотання (вх. 1014 від 18.01.2021), в частині сплати грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна за період з 01.11.2020 по 31.12.2020 (в межах залишку коштів на Депозитному рахунку Господарського суду Харківської області, які авансовані за платіжним дорученням № 769 від 31.08.2020 ТОВ "ТК "Російський продукт").

Розглянувши клопотання (вх. 28572 від 07.12.2020) арбітражного керуючого Дубовика С.М. про виплату грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна за період з 01.11.2020 по 30.11.2020 суд зазначає наступне.

Виходячи з аналізу пункту 5 частини 1 статті 226 Господарського процесуального кодексу України, суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті заявив про залишення позову без розгляду.

З урахуванням того, що арбітражний керуючий Дубовик С.М. в судовому засіданні 28.01.2021 клопотання (вх. 28572 від 07.12.2020) просив залишити без розгляду, а також ним було подане інше клопотання (вх. 1014 від 18.01.2021) з вимогами про сплату грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна боржника, яке задоволено судом частково, відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства, суд дійшов висновку клопотання (вх. 28572 від 07.12.2020) арбітражного керуючого Дубовика С.М. про виплату грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна а період з 01.11.2020 по 30.11.2020 залишити без розгляду.

Щодо вимоги арбітражного керуючого про видачу судом наказу про стягнення з ініціюючого кредитора частини основної винагороди, викладеній арбітражним керуючим в клопотанні за вх. 1014 від 18.01.2021, суд зазначає, що виплата основної грошової винагороди арбітражному керуючому за виконання повноважень ліквідатора здійснюється в межах авансованих, ініціюючим кредитором коштів.

Відповідно до статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства у разі, якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

Отже, суд дійшов висновку про те, що вимога про стягнення частини винагороди, яка перевищує межу авансованих заявником на депозитний рахунок господарського суду коштів, з ініціюючого кредитора є передчасною, оскільки є ймовірність виявлення під час ліквідаційної процедури майна боржника, яке може бути реалізоване та за рахунок якого можуть бути здійснені такі виплати.

Враховуючи вищевикладене та, керуючись ст. ст. 2, 30 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 226, 232-235. 240 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання (вх. 28572 від 07.12.2020) арбітражного керуючого Дубовика С.М. про виплату грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна за період з 01.11.2020 по 30.11.2020 залишити без розгляду

Задовольнити клопотання (вх. 1014 від 18.01.20210), в частині сплати грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна за період з 01.11.2020 по 31.12.2020 частково.

Здійснити сплату основної грошової винагороди арбітражному керуючому Дубовику Сергію Миколайовичу (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 694 від 18.04.2013; 50076, м. Кривий Ріг, а/с 4042; РНОКПП НОМЕР_1 ) за виконання ним повноважень розпорядника майна приватного підприємства "Фостерс" за період з 01.11.2020 по 30.11.2020 у розмірі 27 507,00 грн з депозитного рахунку Господарського суду Харківської області за рахунок коштів, авансованих Товариством з обмеженою відповідальністю "Торгівельна компанія "Російський продукт" згідно з платіжним дорученням № 769 від 31.08.2020.