Справа № 202/6609/20
Провадження № 1-кс/202/628/2021
УХВАЛА
02 лютого 2021 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене заступником начальника відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, зареєстрованого 07.08.2019 року в ЄРДР за №42019040000000527 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України,
ВСТАНОВИВ:
02 лютого 2021 року старший слідчий в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , за погодженням з процесуальним керівником у кримінальному провадженні - заступником начальника відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді Індустріального районного суду м.Дніпропетровська з клопотанням про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, зареєстрованого 07.08.2019 року в ЄРДР за №42019040000000527 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, за фактом зловживання службовими ообами підприємств - забудовників та службовими особами органів державного нагляду в сфері містобудування, до 24 місяців.
Дане клопотання, згідно з протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду, було передано слідчому судді 02 лютого 2021 року.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Встановлено, що у провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019040000000527 від 07.08.2019 року за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
Відповідно до вимог частини 1 статті 295-1 КПК України, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Згідно з ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до частини 5 статті 294 КПК України клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу. Строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.
Відповідно до статті 113 КПК України процесуальні строки - це встановлені законом або відповідно до нього прокурором, слідчим суддею або судом проміжки часу, у межах яких учасники кримінального провадження зобов`язані (мають право) приймати процесуальні рішення чи вчиняти процесуальні дії.
Будь-яка процесуальна дія або сукупність дій під час кримінального провадження мають бути виконані без невиправданої затримки і в будь-якому разі не пізніше граничного строку, визначеного відповідним положенням цього Кодексу.
Тобто, слідчий або прокурор не пізніше п`яти днів до закінчення строку досудового розслідування мають право звернутися до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування.
Також, матеріали клопотання та додані документи свідчать про те, що на час звернення до суду жодній особі повідомлення про підозру не вручалося.
Положеннями ч. 2 ст. 295-1 КПК України визначено вимоги до клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру, а саме, у ньому має бути зазначено: 1) найменування (номер) кримінального провадження; 2) всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження; 3) обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше; 4) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій; 5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов`язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
В ході аналізу клопотання слідчого та доданих матеріалів, встановлено, що обґрунтовуючи необхідність продовження строку досудового розслідування формально посилається на те, що станом на цей час вирішується питання про призначення судової економічної експертизи, з урахуванням висновків вказаної експертизи буде встановлений обсяг документів, за якими необхідно буде додатково провести почеркознавчі та технічні експертизи, а також додатково допитати службових осіб управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради, нотаріусів та Державних реєстраторів за додатково виявленими обставинами після чого повідомити винним особам про підозру, проте матеріали клопотання не містять документального підтвердження зазначених у клопотанні підстав для продовження строку досудового розслідування.
Крім того, у клопотанні не зазначено про те, що саме перешкоджало органу досудового розслідування здійснити необхідні слідчі та процесуальні дії, про необхідність яких зазначає слідчий, порушуючи питання про продовження строків досудового розслідування.
Також, відповідно до змісту ч.2 ст.295-1 КПК України в клопотанні про продовження строку досудового розслідування слідчий, прокурор зобов`язані зазначити найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
Зокрема, слідчий звернувся до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування до двадцяти чотирьох місяців, при цьому не навів жодного обґрунтування необхідності саме такої тривалості.
Отже, відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 295-1 КПК України, слідчий суддя, встановивши, що клопотання подано без додержання вимог цієї статті, повертає його прокурору, слідчому, про що постановляє ухвалу.
З таких підстав, у зв`язку із тим, що слідчим не додержано вимог КПК України, через наявність недоліків в його клопотанні, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність його повернення слідчому.
Керуючись статями 219, 294, 295-1, 309 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене заступником начальника відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, зареєстрованого 07.08.2019 року в ЄРДР за №42019040000000527 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, повернути слідчому.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 94598732 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Ісаєва Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні