Ухвала
від 02.02.2021 по справі 308/966/21
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/966/21

1-кс/308/341/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 лютого 2021 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого у кримінальному провадженні №32021070000000001 заступника начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Закарпатській області капітана податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором про тимчасовий доступ до речей і документів, -

ВСТАНОВИВ:

Заступник начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФСу Закарпатськійобласті капітанподаткової міліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпастької області із клопотанням погоджене у кримінальному провадженні №32021070000000001, відомості про яке внесені 14 січня 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, з попередньою правовою кваліфікацією за ч.1 ст. 205-1 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів.

Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим управлінням ГУ ДФС у Закарпатській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32021070000000001, відомості про яке внесені 14 січня 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, з попередньою правовою кваліфікацією за ч.1 ст. 205-1 КК України.

У клопотанні вказано, що відповідно до витягу з ЄРДР, невстановлені особи внесли завідомо неправдиві відомості в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, та умисно подали їх державному реєстратору ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 для реєстрації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ).

Слідчий зазначає, що відповідно до матеріалів встановлено, що працівниками ІНФОРМАЦІЯ_3 з метою встановлення обставин фінансово-господарської діяльності товариства, обставин придбання, зберігання, транспортування та реалізації товарів цементу, підготовлено запит на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », про надання інформації та документального підтвердження обставин господарської діяльності товариства. З метою вручення листа про надання інформації, працівниками УПЕП ГУ ДФС у Закарпатській області здійснено виїзд за місцем реєстрації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юр. адреса: АДРЕСА_2 ), однак встановлено відсутність товариства по місцю реєстрації.

Слідчий вказує на те, що в подальшому з метою, встановлення обставини реєстрації товариства та здійснення фінансово-господарської діяльності, працівниками УПЕП ГУ ДФС у Закарпатській області здійснено виїзд по місцю реєстрації засновника та одночасно керівника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » гр. ОСОБА_4 , за адресою: АДРЕСА_3 .

Так, в ході отримання пояснення від гр. ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 встановлено, що останній за грошову винагороду в розмірі 150 доларів США, на прохання свого знайомого, погодився підписати реєстраційні документи необхідні для державної реєстрації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », та виступив в ролі засновника товариства та його керівника, хоча фактично не мав на меті займатися господарською діяльністю товариства, оскільки в нього відсутні навики здійснення господарської діяльності та ведення обліку підприємства та документи реєстратору не подавав.

Про обставини здійснення фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », зокрема придбання та реалізації товарів цементу та інших ТМЦ, гр. ОСОБА_4 нічого показати не зміг так як про вказані обставини йому стало відомо в ході надання ним пояснення. Жодних первинних документів фінансово-господарської діяльності, документів бухгалтерського та податкового обліку, а також документів, які свідчать про подання податкової звітності до контролюючих органів ОСОБА_4 не складав, не підписував та не додавав. Хто саме працює на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », які саме працівники та яку саме вони отримують заробітну плату, йому не відомо.

У клопотанні вказано, що підприємством для подачі податкової звітності через мережу Інтернет використовуються сервіси віртуальних приватних мереж (VPN) та мобільний інтернет, що унеможливлює встановлення місцезнаходження підприємства шляхом отримання інформації від інтернет - провайдера. Також на разі не вдалося встановити та допитати в якості свідків службових осіб підприємства діяльність якого розглядається як фіктивна.

У клопотанні вказано, що враховуючи суть порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 205-1 КК України, в ході досудового розслідування даного кримінального провадження виникла необхідність у залученні експерта для проведення судової почеркознавчої експертизи, з метою виявлення ознак підробки, або внесення завідомо неправдивих документів, що слугували підставою для надання та внесення завідомо неправдивих відомостей для проведення державної реєстрації юридичної особи, з метою здійснення незаконної фінансово-господарської діяльності та в подальшому приховування слідів скоєння кримінального правопорушення.

Крім цього, слідчий вказує і на те, що в ході досудового розслідування кримінального провадження у гр. ОСОБА_4 відібрано зразки почерку та підпису і тому для призначення відповідних судових експертиз виникла необхідність у вилученні оригіналів документів, які знаходяться у реєстраційній справі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

У клопотаннівказано,що враховуючивстановлені обставинита те,що відповіднодо листаотриманого з ІНФОРМАЦІЯ_5 ,реєстраційна справа ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_4 ).

Слідчий зазначає,що документи отримані в ході проведення тимчасового доступу можуть бути використані як об`єкти відповідних досліджень на предмет їх можливої підробки та як докази проти осіб, що здійснювали внесення в документи завідомо неправдивих відомостей з їх подальшим поданням для проведення державної реєстрації юридичної особи.

А тому,з метоюповного,всебічного таоб`єктивного проведеннядосудового розслідуванняу кримінальномупровадженні,встановлення осіб,які вносилизміни доустановчих тареєстраційних документів,осіб,яким надавалисьдоручення щодопредставництва інтересівтовариства врізних установах,отримання вільнихзразків почерку,підписів службовихосіб ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_2 » тайого представників,що необхіднідля проведенняпочеркознавчих експертиз,необхідно провеститимчасовий доступдо реєстраційноїсправи ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_2 » (кодЄДРПОУ НОМЕР_1 ,юр.адреса: АДРЕСА_2 ) у ІНФОРМАЦІЯ_6 , за адресою: АДРЕСА_4 . А тому,керуючись вимогамист.ст.39,40,131,132,159-164 КПК України,слідчий просить:надати заступникуначальника другоговідділу розслідуваннякримінальних провадженьслідчого управлінняГУ ДФСу Закарпатськійобласті ОСОБА_3 або зайого дорученнямпрацівникам ВОВЕЗУПЕП ГУДФС уЗакарпатській області тимчасового доступу до оригіналів документів реєстраційної справи з можливістю їх вилучення, у володільця ІНФОРМАЦІЯ_6 ,за адресою: АДРЕСА_4 ,а самереєстраційної справиТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »(кодЄДРПОУ НОМЕР_1 ):статуту,документів,які подавалисьдля реєстраціїюридичної особи,довіреності,документи провнесення зміндо установчихта реєстраційнихдокументів,рішення провнесення зміндо установчихта реєстраційнихдокументів юридичноїособи,реєстраційних картокта іншихдокументів щододержавної реєстраціївказаної юридичноїособи,заяв-замовленьна отриманнявитягу зЄдиного державногореєстру юридичнихосіб,фізичних осіб підприємцівта громадськихформувань щодоТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »(кодЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Слідчий в судове засіданні не з`явився, направив на адресу суду заяву в якій підтримав подане клопотання просить його задовольнити та розглянути у його відсутності.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_6 , у судове засідання не з`явився, хоча про час і місце розгляду клопотання був повідомлений своєчасно і належним чином, однак його неявка відповідно до вимог ч.4 ст.163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.

Дослідивши матеріали клопотання слідчий суддя приходить до наступних висновків:

Згідно ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження .Відповідно доп.5ч.2вказаної нормизаходами забезпеченнякримінального провадженняє: тимчасовий доступ до речей і документів .

Відповідно до ст. 132 КПК України, заходи забезпеченнякримінального провадженнязастосовуються напідставі ухвалислідчого суддіабо суду,за виняткомвипадків,передбачених цимКодексом. Клопотання прозастосування заходівзабезпечення кримінальногопровадження напідставі ухвалислідчого суддіподається: 1)до місцевогосуду,в межахтериторіальної юрисдикціїякого знаходитьсяорган досудовогорозслідування,якщо іншене передбаченопунктом 2цієї частини; 2)у кримінальнихпровадженнях щодокримінальних правопорушень,віднесених допідсудності Вищогоантикорупційного суду,-до Вищогоантикорупційного суду. Застосуваннязаходів забезпеченнякримінального провадженняне допускається,якщо слідчий,дізнавач,прокурор недоведе,що: 1)існує обґрунтованапідозра щодовчинення кримінальногоправопорушення такогоступеня тяжкості,що можебути підставоюдля застосуваннязаходів забезпеченнякримінального провадження; 2)потреби досудовогорозслідування виправдовуютьтакий ступіньвтручання управа ісвободи особи,про якийідеться вклопотанні слідчого,дізнавача,прокурора; 3)може бутивиконане завдання,для виконанняякого слідчий,дізнавач,прокурор звертаєтьсяіз клопотанням. Дляоцінки потребдосудового розслідуванняслідчий суддяабо судзобов`язанийврахувати можливістьбез застосованогозаходу забезпеченнякримінального провадженняотримати речіі документи,які можутьбути використаніпід чассудового розглядудля встановленняобставин укримінальному провадженні. Підчас розглядупитання прозастосування заходівзабезпечення кримінальногопровадження стороникримінального провадженняповинні податислідчому суддіабо судудокази обставин,на яківони посилаються. До клопотання слідчого, дізнавача, прокурора про застосування, зміну або скасування заходу забезпечення кримінального провадження додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Згідно ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу.Слідчий маєправо звернутисяіз зазначенимклопотанням запогодженням зпрокурором. Уклопотанні зазначаються: 1)короткий викладобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання; 2)правова кваліфікаціякримінального правопорушенняіз зазначеннямстатті (частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність; 3)речі ідокументи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати; 4)підстави вважати,що речіі документиперебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 5)значення речейі документівдля встановленняобставин укримінальному провадженні; 6)можливість використанняяк доказіввідомостей,що містятьсяв речахі документах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів,у випадкуподання клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Згідно положеньч.4ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбаченихчастиною другоюцієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Відповідно до ч.5 вказаної норми слідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

При розгляді клопотання встановлено що слідчим управлінням ГУ ДФС у Закарпатській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32021070000000001, відомості про яке внесені 14 січня 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, з попередньою правовою кваліфікацією за ч.1 ст. 205-1 КК України.

Так, відповідно до витягу з ЄРДР, невстановлені особи внесли завідомо неправдиві відомості в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, та умисно подали їх державному реєстратору ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 для реєстрації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ).

Як зазначеноу клопотанні,згідно листа ІНФОРМАЦІЯ_5 ,відповідно доякого реєстраційнасправа ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_4 ).

Разом із тим, згідно листа ІНФОРМАЦІЯ_6 від 22.01.2021 №05/16-16, копія якого міститься у матеріалах клопотання, тимчасовий доступ до документів з реєстраційної справи здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду в порядку визначеному КПК України.

Слідчий суддя вважає, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, а також, що за допомогою тимчасово доступу до зазначених документів, може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Окрім того, слідчим доведено і те, що необхідним є вилучення саме оригіналів запитуваних документів, оскільки вони є необхідними для проведення призначеної в рамках даного кримінального провадження почеркознавчої експертизи, згідно постанови слідчого від 21.01.2021.

Таким чином слідчий суддя вважає що є об`єктивна необхідність для даного кримінального провадження у наданні стороні кримінального провадження тимчасового доступу до оригіналів документів реєстраційної справи з можливістю їх вилучення, у володільця ІНФОРМАЦІЯ_6 , за адресою: АДРЕСА_4 , а саме реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ): статуту, документів, які подавались для реєстрації юридичної особи, довіреності, документи про внесення змін до установчих та реєстраційних документів, рішення про внесення змін до установчих та реєстраційних документів юридичної особи, реєстраційних карток та інших документів щодо державної реєстрації вказаної юридичної особи, заяв-замовлень на отримання витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Згідно прохальної частини клопотання, слідчий просить слідчого суддю: надати тимчасовий доступ до документів: заступнику начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Закарпатській області ОСОБА_3 або за його дорученням працівникам ВОВЕЗ УПЕП ГУ ДФС за територіальною юрисдикцією, визначеним відповідним дорученням, постановою, щодо проведення слідчих (розшукових) дій в порядку ст.ст. 36, 40, 41, ч. 6 ст. 218 КПК України.

З даного приводу слід вказати на те,що відповідно до положень ст.41 КПК України оперативні підрозділи органів Національної поліції, органів безпеки, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового і митного законодавства, органів Державної прикордонної служби України, органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України здійснюють слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії в кримінальному провадженні за письмовим дорученням слідчого, прокурора, а підрозділ детективів, оперативно-технічний підрозділ та підрозділ внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України - за письмовим дорученням детектива або прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Згідно п.3 ч.2 ст.40 КПК України слідчий уповноважений доручати проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій відповідним оперативним підрозділам.

Тому, вимога слідчого у вказаній частині задоволенню не підлягає.

З огляду на викладене, клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів підлягає задоволенню частково.

Керуючись статтями 131, 132, 159 164 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого у кримінальному провадженні №32021070000000001 заступника начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Закарпатській області капітана податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором про тимчасовий доступ до речей і документів, задовольнити частково.

Надати заступнику начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Закарпатській області ОСОБА_3 тимчасовий доступу до оригіналів документів реєстраційної справи з можливістю їх вилучення, у володільця ІНФОРМАЦІЯ_6 , за адресою: АДРЕСА_4 , а саме реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ): статуту, документів, які подавались для реєстрації юридичної особи, довіреності, документи про внесення змін до установчих та реєстраційних документів, рішення про внесення змін до установчих та реєстраційних документів юридичної особи, реєстраційних карток та інших документів щодо державної реєстрації вказаної юридичної особи, заяв-замовлень на отримання витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

В задоволені іншої частини клопотання відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення02.02.2021
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу94649030
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —308/966/21

Ухвала від 24.03.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 24.03.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 01.02.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 02.06.2021

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 02.03.2021

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 24.02.2021

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 05.02.2021

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 02.02.2021

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні