УХВАЛА
05 лютого 2021 року
м. Київ
Справа № 914/2353/20
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду:
Чумака Ю. Я.,
перевіривши матеріали касаційної скарги Акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія Україна"
на ухвалу Господарського суду Львівської області від 29.10.2020 та постанову Західного апеляційного господарського суду від 08.12.2020 у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фенікс "Авто-Люкс"
до 1. Акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія Україна", 2. Філія Акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія Україна" "Львівська регіональна Дирекція"
про визнання права оренди та користування нерухомим майном й стягнення збитків,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 29.10.2020 у справі №914/2353/20, яку залишено без змін постановою Західного апеляційного господарського суду від 08.12.2020, заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фенікс "Авто-Люкс" про забезпечення позову задоволено частково.
18.01.2021 до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга Акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія Україна" на ухвалу Господарського суду Львівської області від 29.10.2020 та постанову Західного апеляційного господарського суду від 08.12.2020 у справі № 914/2353/20, подана 30.12.2020.
Розглянувши матеріали касаційної скарги, суд вважає за необхідне залишити касаційну скаргу без руху з огляду на таке.
Приписами частини 3 статті 290 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що касаційна скарга підписується особою, яка подає скаргу, або її представником. До касаційної скарги, поданої представником, додається довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження.
Відповідно до частин 4, 9 статті 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
До касаційної скарги Акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія Україна", підписаної представником товариства адвокатом Новак А.А., не додано ордеру або іншого документа, що посвідчує повноваження представника звертатись до суду з відповідною касаційною скаргою, натомість у касаційній скарзі зазначено, що документи, які підтверджують повноваження представника, наявні в матеріалах справи.
Суд зазначає, що у суді касаційної інстанції немає матеріалів справи № 914/2353/20, оскільки касаційну скаргу надіслано безпосередньо до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, а питання про їх витребування вирішуватиметься судом у разі відкриття касаційного провадження у цій справі.
Отже, наразі суд позбавлений можливості перевірити доводи скаржника щодо наявності документів на підтвердження повноважень адвоката Новак А.А. представляти інтереси товариства у суді касаційної інстанції.
Враховуючи викладене, суд касаційної інстанції зазначає, що скаржнику необхідно усунути недоліки касаційної скарги та надати суду документ, що посвідчує повноваження особи, яка підписала касаційну скаргу, згідно з вимогами статті 60 Господарського процесуального кодексу України.
Ураховуючи викладене касаційна скарга, подана без додержання відповідних вимог чинного процесуального законодавства, підлягає залишенню без руху на підставі частини 2 статті 292 Господарського процесуального кодексу України.
Виходячи з положень частини 2 статті 292 та статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, така скарга залишається без руху, про що суддею-доповідачем постановляється відповідна ухвала із зазначенням строку на усунення скаржником недоліків касаційної скарги, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Згідно з частиною 4 статті 174 та частиною 2 статті 292 Господарського процесуального кодексу України, якщо скаржник не усунув недоліки касаційної скарги у строк, встановлений судом, така касаційна скарга вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із касаційною скаргою.
Керуючись статтями 174, 234, 235, 290, 292 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу Акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія Україна" на ухвалу Господарського суду Львівської області від 29.10.2020 та постанову Західного апеляційного господарського суду від 08.12.2020 у справі № 914/2353/20 залишити без руху та надати скаржнику строк для усунення недоліків до 22.02.2021 , але строк виконання цієї ухвали не може перевищувати десяти днів з дня вручення її скаржникові.
2 . У разі невиконання вимог Суду, касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю .Я. Чумак
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2021 |
Оприлюднено | 08.02.2021 |
Номер документу | 94656779 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Чумак Ю.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні