Справа № 639/7052/20
Провадження№1-кс/639/277/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 лютого 2021 рокум. Харків
Слідчий суддя Жовтневого райсуду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю: секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання слідчого слідчої групи Новобаварського ВП ГУ НП в Харківській області ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей та документів,-
в с т а н о в и в:
До Жовтневого районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого слідчої групи Новобаварського ВП ГУ НП в Харківській області ОСОБА_4 , яке погоджено з прокурором відділу обласної прокуратури ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів по кримінальному провадженню, внесеному 20.08.2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020220000001033 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Клопотання обґрунтоване тим, що Слідчою групою Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12020220000001033 від 20.08.2020 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України по факту заволодіння в період 2019 2020 років, коштами бюджету міста Харкова, районних бюджетів Харківської області, підприємств державної і комунальної власності шляхом зловживання службовими особами суб`єктів господарювання (юридичних осіб приватного права) своїм службовим становищем і фізичними особами підприємцями, вчиненим за попередньою змовою групою осіб шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей про обсяги і вартість поставлених матеріалів та виконаних робіт.
В ході досудового розслідування встановлено, що в період час з 24.09.2019 по 03.03.2020 між ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_2 ) в особі директора ОСОБА_5 укладено 39 договорів про проведення будівельних робіт, а саме проведення поточних ремонтів багатоквартирних житлових будинків м.Харкова на загальну суму 5 857 037.36 грн.
Також в період час з 16.04.2019 по 17.09.2020 між ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_3 ) в особі директора ОСОБА_5 укладено 77 договорів про проведення будівельних робіт, а саме проведення поточних ремонтів багатоквартирних житлових будинків м.Харкова на загальну суму 8 729 388.93 грн.
В ході досудового розслідування під час аналізу кошторисної документації та актів виконаних робі форми КБ2В та КБ3, до вищевказаних договорів, виявлені численні завищення цін на будівельні матеріали, вироби та конструкції використані під час проведення вищевказаних ремонтних робі, зокрема на цементно-піщану суміш [0,09], усереднена ціна якої становить приблизно 65 грн. за 30 кг. (2,16 грн. за 1 кг.), при тому, що ціна вказаної цементно-піщаної суміші в актах виконаних робіт ф.КБ2В зазначена 26-31 грн. за 1 кг (780-930 грн. за 30 кг). Окрім цього відповідно до видаткової накладної № МОА-066311 від 04.03.2020 постачальником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_4 ) видано ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » «суміш цементно-піщану ВЕЛЕС 25 кг [УКТЗЕД=3214]» по ціні 61,53 грн. за 1 шт. тобто за 25 кг. (2,46 грн. за 1 кг).
Так згідно податкових розрахунків сум доходів, нарахованих (сплачених) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку форми 1-ДФ за період 4 кв. 2019 р. та 1 кв. 2020 р., ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_2 ) виплатила ФОП « ОСОБА_6 » (РНОКПП НОМЕР_5 ) дохід в сумі 1609800 грн., а ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_3 ) за період 2,3,4 кв. 2019 р. та 1 кв. 2020 р. виплатила ФОП « ОСОБА_6 » (РНОКПП НОМЕР_5 ) дохід в сумі 2638626,89 грн.
Згідно виписок за рахунками ФОП « ОСОБА_6 » відкритих в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснило перерахунок грошових коштів за будівельні матеріали, послуги та обладнання.
Допитний в якості свідка ОСОБА_6 повідомив, що за які товари чи послуги ФОП « ОСОБА_6 » отримало прибуток від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у 2019-2020 роках він відповісти не може.
23.09.2020 ОСОБА_6 було вручено запит в порядку ст.93 КПК України, щодо надання вищевказаних документів.
06.10.2020 до СУ ГУНП в Харківській області надійшла відповідь ФОП « ОСОБА_6 », згідно якого у наданні вищевказаних документів було відмовлено посилаючись на ст.ст. 162,163 КПК України.
В ході досудового розслідування було встановлено, що ФОП « ОСОБА_6 » (РНОКПП НОМЕР_5 ), має рахунки у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (" ІНФОРМАЦІЯ_6 ") (код ЄРДПОУ НОМЕР_6 ), а саме: № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , № НОМЕР_10 , № НОМЕР_11 .
З метою здобуття доказів та документування факту привласнення бюджетних грошових коштів, встановлення осіб, які фактично здійснювали відкриття банківських рахунків від імені ФОП « ОСОБА_6 » (РНОКПП НОМЕР_5 ), та фактично здійснювали зняття готівкових грошових коштів, встановлення фактичних даних обставин вчинення кримінального правопорушення, виникає необхідність у відкритті банківської таємниці шляхом отримання тимчасового доступу до документів, які вказують на обсяги коштів на банківських рахунках ФОП « ОСОБА_6 » (РНОКПП НОМЕР_5 ), факти перерахування коштів з цих рахунків на рахунки інших підприємств та навпаки, фото-відео матеріалів під час кожного зняття грошових коштів, а також до копій документів, які знаходяться в справах з юридичного оформлення та відкриття банківських рахунків ФОП « ОСОБА_6 » (РНОКПП НОМЕР_5 ).
Враховуючи вищевикладене, а також те, що інформація про обсяги коштів на банківських рахунках ФОП « ОСОБА_6 » (РНОКПП НОМЕР_5 ), факти перерахування коштів з цих рахунків на рахунки інших підприємств та навпаки, фото-відео матеріалів під час кожного зняття грошових коштів, а також копії документів, які знаходяться в справах з юридичного оформлення та відкриття банківських рахунків ФОП « ОСОБА_6 » (РНОКПП НОМЕР_5 ), має суттєве значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, але дана інформація доступна лише банківській установі - у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », встановити її іншим шляхом неможливо, виникає необхідність у відкритті охоронюваної законом банківської таємниці шляхом отримання доступу до документів із вищезазначеною інформацією із наступним її вилученням у паперовому та електронному вигляді, так як вказана інформація може служити доказом у кримінальному провадженні та має бути долучена до матеріалів кримінального провадження.
Враховуючи те, що з матеріалів кримінального провадження вбачається достатньо підстав вважати, що документи із вищезазначеною інформацією, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та доступ до них можливо отримати лише у банківській установі у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (" ІНФОРМАЦІЯ_6 ") (код ЄРДПОУ НОМЕР_6 ), яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
В судовому засіданні прокурор просив клопотання задовольнити, посилаючись на зазначене вище.
Інші учасники процесу у судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши додані до клопотання матеріали, перевіривши доводи клопотання, приходжу до такого.
Згідно вимог п.1 ч.1 ст. 91 КПК України, у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення). За загальним правилом, визначеним в ч.1 ст. 92 КПК України, обов`язок доказування обставин, передбачених ст. 91 КПК України, покладається на слідчого, прокурора.
Згідно з вимогами ч.1 ст.92 КПК України обов`язок доказування обставин, що досліджуються у кримінальному провадженні покладено на слідчого та прокурора.
Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 162 КПК України, ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», зазначені документи містять охоронювану законом таємницю і є банківською таємницею, що передбачає особливий порядок тимчасового доступу і вилучення.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно п.18 Листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 05.04.2013 № 223-558/0/4-13, беручи до уваги зміст положень ч.1 ст.86, частин 2 та 3 ст. 93 КПК, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів, як вилучення речей чи документів (ч.1 ст.163 КПК) під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо:
1.) особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи;
2.) речі та документи згідно зі ст.162 КПК містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення. В інших випадках сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої главою 15 КПК.
Прокурором в судовому засіданні доведено, що існує підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться у клопотанні слідчогопро тимчасовий доступ до документів.
Прокурором також доведено наявність достатніх підстав вважати, що інформація, зазначена в мотивувальній частині клопотання, сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у звязку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; ці відомості можуть бути використані як докази.
Таким чином, слідчий суддя вважає, що наявні підстави, передбачені ст.132, ч. ч. 5, 6 ст.163 КПК України, вважати, що вказана інформація, доступ до якої просить надати слідчий, може знаходитись у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
З огляду на викладене, клопотання слідчого підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст.132,160,162,163 КПК України, слідчий суддя, -
п о с т а н о в и в :
Клопотання слідчого слідчої групи Новобаварського ВП ГУ НП в Харківській області ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей та документів -задовольнити.
Розкрити банківську таємницю та надати дозвіл слідчому слідчої групи Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_4 на тимчасовий доступ до відомостей, які становлять банківську таємницю, і перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (" ІНФОРМАЦІЯ_6 ") (код ЄРДПОУ НОМЕР_6 ) із правом вилучення такої інформації у паперовому (оригіналах документів) та електронному вигляді (про рух коштів), а саме наступних документів:
документів справи з юридичного оформлення та відкриття банківських рахунків ФОП « ОСОБА_6 » (РНОКПП НОМЕР_5 ), за № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , № НОМЕР_10 , № НОМЕР_11 , копій наданих установчих та реєстраційних документів, карток із зразками підписів, паспортів, чеків та інших документів на зняття готівки, усіх договорів з банком, що діяли з дати відкриття рахунків, платіжних доручень, заявок про зняття грошових коштів з рахунку, доручень (довіреностей) про зняття грошових коштів іншими особами;
документів (у електронному вигляді) про рух коштів по вищезазначеним рахункам із зазначенням контрагентів по кожній банківській операції, номерів їх рахунків, назв та кодів банків, номерів платіжних документів та призначення платежу по кожній операції, в період часу з моменту відкриття рахунків по теперішній час;
(у електронному вигляді) фото-відеоматеріалів під час кожного зняття грошових коштів із вищевказаних рахунків в період часу з моменту відкриття рахунків по теперішній час;
Строк дії ухвали один місяць.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2021 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94772267 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Чижиченко Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні