Ухвала
від 15.02.2021 по справі 295/14385/19
СЬОМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відмову у відкритті апеляційного провадження

Справа № 295/14385/19

15 лютого 2021 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

судді-доповідача: Драчук Т. О.

суддів: Полотнянка Ю.П. Ватаманюка Р.В.

перевіривши матеріали апеляційної скарги Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області на рішення Богунського районного суду м. Житомира від 01 грудня 2020 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до державного інспектора відділу контролю за використанням та охороною земель у Коростенському, Лугинському, Народицькому, Овруцькому, Олевському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Киреєва Сергія Олександровича, Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до рішення Богунського районного суду м. Житомира від 01 грудня 2020 року позов задоволено.

Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу.

Ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 25.01.2021 апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області на рішення Богунського районного суду м.Житомира від 01 грудня 2020 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державного інспектора відділу контролю за використанням та охороною земель у Коростенському, Лугинському, Народицькому, Овруцькому, Олевському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Киреєва Сергія Олександровича, Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення залишено без руху та запропоновано апелянту протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про усунення недоліків апеляційної скарги.

08.02.2021 на адресу суду надійшла заява про усунення недоліків апеляційної скарги.

Досліджуючи дану заяву, колегія суддів приходить до висновку про відмову у його задоволенні, з огляду на наступне.

Як вбачається з ухвали Сьомого апеляційного адміністративного суду від 25.01.2021 апеляційну скаргу залишали без руху, з трьох підстав, апеляційна скарга подана поза межами строку на апеляційне оскарження, апелянтом не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги, а також не надано підтвердження щодо повноважень особи, яка підписала апеляційну скаргу.

В свою чергу, разом з заявою про усунення недоліків апелянт надає лише апеляційну скаргу, яка підписана іншою особою (не особою, яка підписувала апеляційну скаргу вперше) та надано виписку щодо коштів на рахунку.

В свою чергу, жодних доказів в частині поновлення строку на апеляційне оскарження суду надано не було.

Ухвалу Сьомого апеляційного адміністративного суду від 25.01.2021 апелянтом отримано 25.01.2021, в повній мірі не виконана, достатніх заяв (клопотань) на виконання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху апелянтом не надано, ні через канцелярію суду, ні поштовим зв`язком, а саме в частині пояснень щодо пропуску строку на апеляційне оскарження рішення Богунського районного суду м. Житомира від 01.12.2020.

А отже, заява Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області задоволенню не підлягає.

Згідно з ч.3 ст.298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.299 КАС України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.

Крім того, в частині судового збору, колегія суддів зазначає, що статтею 129 Конституції України передбачено, що однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 у справі Креуз проти Польщі право на суд не є абсолютним, воно може обмежуватися державою різноманітними засобами, в тому числі фінансовими. Вимога сплатити судовий збір не обмежує право заявників на доступ до правосуддя.

Гарантією реалізації права на судовий захист в аспекті доступу до правосуддя є встановлення законом помірного судового збору для осіб, які звертаються до суду. Це відповідає Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо заходів, що полегшують доступ до правосуддя від 14.05.1981 № R (81) 7: В тій мірі, в якій судові витрати становлять явну перешкоду доступові до правосуддя, їх треба, якщо це можливо, скоротити або скасувати (підпункт 12 пункту D).

Отже, сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду є складовою доступу до правосуддя.

Разом з тим, як неодноразово зазначав Верховний Суд, - якщо особа діє як суб`єкт владних повноважень і фінансується з державного бюджету України, в тому числі в частині видатків на оплату судового збору, а тому держава, з метою забезпечення можливості здійснення якісного, ефективного та своєчасного захисту своїх прав та інтересів, повинна створити належні фінансові можливості і передбачити відповідні кошти на вказані цілі у кошторисах установ.

Крім того, згідно з ч.1, 3 ст.45 КАС України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається. Якщо подання скарги, заяви, клопотання визнається зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.

Відповідно до ст.129 Конституції України та ст.8 КАС України, однією із засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Як зазначив Європейський суд з прав людини у рішенні від 15 травня 2008 року "Надточій проти України" принцип рівності сторін - один із складників ширшої концепції справедливого судового розгляду - передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище у порівнянні з опонентом.

А тому, відсутність коштів на рахунку відповідача не може бути підставою для звільнення або відстрочення від сплати судового збору.

Також, колегія суддів звертає увагу, що подання нової апеляційної скарги за підписом іншої особи, не підтверджує повноваження особи, яка подала апеляційну скаргу вперше.

Враховуючи вказане вище та оскільки, станом на 15.02.2021 апелянт не навів належних та достатніх підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Богунського районного суду м. Житомира від 01.12.2020, то у відкритті апеляційного провадження у справі необхідно відмовити.

Керуючись ч.3 ст.298, п.4 ч.1 ст.299 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

1. Відмовити у задоволенні заяви Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області щодо усунення недоліків апеляційної скарги.

2. Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області на рішення Богунського районного суду м. Житомира від 01 грудня 2020 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до державного інспектора відділу контролю за використанням та охороною земель у Коростенському, Лугинському, Народицькому, Овруцькому, Олевському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Киреєва Сергія Олександровича, Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.

3. Копію ухвали про відмову у відкритті апеляційного провадження разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами надіслати скаржнику.

4. Копію ухвали про відмову у відкритті апеляційного провадження надіслати учасникам справи.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Суддя-доповідач Драчук Т. О. Судді Полотнянко Ю.П. Ватаманюк Р.В.

СудСьомий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.02.2021
Оприлюднено16.02.2021
Номер документу94872206
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —295/14385/19

Ухвала від 15.02.2021

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Драчук Т. О.

Ухвала від 25.01.2021

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Драчук Т. О.

Рішення від 01.12.2020

Адміністративне

Богунський районний суд м. Житомира

Кузнєцов Д. В.

Ухвала від 29.10.2020

Адміністративне

Богунський районний суд м. Житомира

Кузнєцов Д. В.

Ухвала від 20.08.2020

Адміністративне

Богунський районний суд м. Житомира

Кузнєцов Д. В.

Ухвала від 13.11.2019

Адміністративне

Богунський районний суд м. Житомира

Кузнєцов Д. В.

Ухвала від 27.09.2019

Адміністративне

Богунський районний суд м. Житомира

Кузнєцов Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні