УХВАЛА
15 лютого 2021 року
м. Київ
Справа № 920/748/17
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Зуєва В.А. - головуючого, Багай Н.О., Дроботової Т.Б.
розглянувши матеріали касаційної скарги Головного управління Держгеокадастру у Сумській області
на постанову Північного апеляційного господарського суду від 11.11.2020
за позовом Приватного підприємства "Карла Маркса-2"
до Головного управління Держгеокадастру в Сумській області
про визнання поновленим договору оренди земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
24.12.2020 до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга Головного управління Держгеокадастру в Сумській області на постанову Північного апеляційного господарського суду від 11.11.2020 (повний текст складено 17.11.2020) у справі № 920/748/17, подана 07.12.2020 безпосередньо до суду касаційної інстанції засобами поштового зв`язку.
Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 11.01.2021 касаційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Сумській області залишено без руху на підставі частини другої статті 292 Господарського процесуального кодексу України у зв`язку із ненаданням доказів про сплату судового збору у встановленому законом розмірі та надано строк для усунення недоліків до 10.02.2021, який при цьому не повинен був перевищувати десяти днів із дня вручення зазначеної ухвали скаржникові.
26.01.2021 до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла заява Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про усунення недоліків касаційної скарги, до якої заявником додано квитанцію № 0.0.1988879388.1 від 22.01.2021 про сплату судового збору у розмірі 3 200,00 грн.
З урахуванням усунення скаржником недоліків у встановлений судом строк, матеріали касаційної скарги Головного управління Держгеокадастру у Сумській області відповідають вимогам статті 290 Господарського процесуального кодексу України та є достатніми для відкриття касаційного провадження на підставі пункту 1 частини другої статті 287 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того у прохальній частині касаційної скарги заявник просить зупинити виконання постанови Північного апеляційного господарського суду від 11.11.2020 до вирішення справи в касаційному порядку.
Розглянувши цю заяву, Суд відмовляє в її задоволенні, зважаючи на таке.
Абзацом 2 частини четвертої статті 294 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що за наявності клопотання особи, яка подала касаційну скаргу, суд у разі необхідності вирішує питання про зупинення виконання рішення (ухвали) суду або зупинення його дії, якщо зупинити його виконання неможливо.
Частиною першою статті 332 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскарженого рішення суду або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
Клопотання про зупинення виконання (дії) судових рішень має бути мотивоване. У клопотанні заявник повинен навести обґрунтування його вимог та довести, що захист його прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для відновлення порушених прав необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, або буде неможливим повернення виконання судових рішень у разі, якщо вони будуть скасовані.
Вирішуючи питання про зупинення виконання (дії) судового рішення, суд враховує необхідність у цьому, зокрема, у разі ймовірності утруднення повторного розгляду справи внаслідок можливого скасування судового рішення, необхідності забезпечення збалансованості інтересів сторін, запобігання порушенню прав осіб, які брали участь у справі, а також осіб, які не брали такої участі, але рішенням суду вирішено питання про їх права, свободи чи обов`язки тощо.
При цьому застосування відповідних повноважень має бути обґрунтованим, а підстави вагомими та доведеними, оскільки у такому випадку інша сторона у справі (учасники справи), на користь якої таке рішення постановлене, буде обмежена у праві на задоволення своїх вимог.
У заяві не наведено доводів та обґрунтувань того, що захист прав скаржника, свобод та інтересів його, стане неможливим без вжиття таких заходів, або для відновлення порушених прав необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, або буде неможливим поворот виконання судових рішень у разі, якщо вони будуть скасовані.
Також у прохальній частині касаційної скарги заявник просить призначити розгляд касаційної скарги у вказаній справі в режимі відеоконференції у приміщенні Господарського суду Сумської області.
За змістом частини п`ятої статті 197 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом.
Розглянувши зазначену заяву, керуючись положенням статті 197 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду дійшла висновку про можливість її задоволення та проведення судового засідання в режимі відеоконференції у приміщенні Господарського суду Сумської області.
Керуючись статтями 121, 197, 234, 235, 287, 290, 294 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Головного управління Держгеокадастру в Сумській області на постанову Північного апеляційного господарського суду від 11.11.2020 у справі № 920/748/17.
2. Здійснити розгляд справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції 18 березня 2021 року о 12:00 у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, зал судових засідань № 202.
3. Доручити Господарському суду Сумської області забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції для Головного управління Держгеокадастру у Сумській області 18 березня 2021 року о 12:00 у приміщенні Господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, пр. Шевченка Тараса, 18/1, у залі № 7.
4. Доручити Господарському суду Сумської області визначити відповідальну особу для перевірки повноважень представників учасників справи в режимі відеоконференції.
5. Встановити учасникам справи строк для подання відзиву на касаційну скаргу до 11.03.2021. Разом із відзивом слід надати докази надсилання копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
6. У задоволенні заяви Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про зупинення виконання постанови Північного апеляційного господарського суду від 11.11.2020 у справі № 920/748/17 відмовити.
7. Участь у судовому засіданні представників учасників справи є необов`язковою.
8. Витребувати матеріали справи № 920/748/17 із Господарського суду Сумської області/Північного апеляційного господарського суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий В.А. Зуєв
Судді Н.О. Багай
Т.Б. Дроботова
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2021 |
Оприлюднено | 17.02.2021 |
Номер документу | 94904410 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Зуєв В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні