2-883/2009
6/221/9/2021
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2021 року м.Волноваха
Волноваський районний суд Донецької області у складі
головуючого - судді Овчиннікової О.С.,
за участю секретаря судового засідання- Сотченко В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Волноваха заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Довіра та Гарантія про заміну сторони у виконавчому провадженні по цивільній справі № 2-883/2009,
ВСТАНОВИВ:
23.12.2020 року представник заявника звернувся до суду з заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні у справі 2-883/2009 вказуючи, що рішенням Волноваського районного суду Донецької області задоволено позов АТ Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором № 010/82/11-134/146182 від 20.07.2007 року.
18.10.2019 року між АТ Райффайзен Банк Аваль та ТОВ Фінансова Компанія Довіра та Гарантія укладено договір відступлення права вимоги № 114/2-23, за яким право вимоги за тим же кредитним договором перейшло до ТОВ Фінансова Компанія Довіра та Гарантія , у зв`язку з чим представник ТОВ Фінансова Компанія Довіра та Гарантія просив замінити сторону стягувача у виконавчому провадженні по справі 2-1007/2009.
В судове засідання представник заявника не з`явився, надіслав заяву про розгляд справи без його участі, заявлені вимоги підтримав.
Боржник - ОСОБА_1 , в судове засідання не з`явився, про причини неявки не повідомив.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що у задоволенні заявлених вимог слід відмовити за їх необґрунтованістю з таких підстав.
Частиною 3 ст.12 ЦПК Україїни встановлено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За вимогами ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Як визначено ч.1,2 ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування - відповідно вимог ч.1 ст.77 ЦПК України.
За вимогами ч.1 ст.78 ЦПК України, суд не бере до уваги докази, що одержані з порушенням порядку, встановленого законом.
Частиною 1 ст.81 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За положеннями ч.1,2,4 статті 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Згідно п.8, 9 розділу 10 Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених Наказом міністерства юстиції України за № 1000/5 від 18.06.2015 року, копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку.
Напис про засвідчення копії складається зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії. Напис про засвідчення копії скріплюється відбитком печатки відповідного структурного підрозділу установи або печатки Для копій . У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчуються відбитком печатки установи.
На лицьовому боці у верхньому правому куті першого аркуша документа проставляється відмітка Копія . Сторінки копії документів (за винятком тих, що мають один аркуш) нумеруються і відмітка про засвідчення копії може доповнюватися відміткою Всього в копії _____ арк. . За рішенням установи або на вимогу установи, якій надається копія документа, допускається засвідчувати копії документів поаркушно.
З доданих до заяви документів встановлено, що надана у якості доказу заявлених вимог копія договору відступлення права вимоги не прошита, сторінки не мають нумерації та не засвідчені печаткою, тому не можливо встановити, чи є наданий документ цілим текстом договору, чи його частиною, чи є він копією саме договору № 114/2-23.
Також, разом з заявою було надано витяг з Додатку до Договору відступлення права вимоги, у якому новим кредитором було зазначено Акціонерний Банк Оксі Банк , який не був стороною у справі 2-883/2009.
04.01.2021 року до суду надійшло клопотання представника заявника, який повідомив, що витяг було сформовано некоректно через технічну помилку, у зв`язку з чим просив долучити до справи інший витяг, де новим кредитором вказано ТОВ Фінансова компанія Довіра та гарантія .
З тексту наданого витягу встановлено, що він є витягом з договору № 114/2-23, дати якого не вказано, тому суд вважає його також неналежним доказом заявлених вимог, оскільки через неналежне оформлення він також викликає сумніви, що він стосується договору, про який йдеться мова у заяві.
Оцінюючи в сукупності надані позивачем документи, як докази заявлених вимог, суд вважає, що представник позивача, на якого ЦПК України покладається обов`язок доказування заявлених вимог, не надав належних та допустимих доказів, тому суд вважає заявлені вимоги необґрунтованими, у задоволенні яких слід відмовити.
Керуючись ст.ст.12,13,76-81, 263 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Довіра та Гарантія про заміну сторони у виконавчому провадженні по цивільній справі № 2-883/2009.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання протягом 15 днів з дня її проголошення апеляційної скарги до Донецького апеляційного суду через Волноваський районний суд Донецької області.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.С.Овчиннікова
Суд | Волноваський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2021 |
Оприлюднено | 17.02.2021 |
Номер документу | 94913652 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Волноваський районний суд Донецької області
Овчиннікова О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні