Справа № 757/40103/20-ц
Категорія
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 лютого 2021 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Захарчук С. С. ,
за участю секретаря судового засідання - Ткачук О. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі за її позовом до ОСОБА_2 , третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю БізнесГруп про визнання інформації недостовірною, зобов`язання спростувати інформацію,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про забезпечення позову.
У заяві просить забезпечити позов, шляхом заборони ОСОБА_2 вчиняти дії по поширенню у будь-який спосіб інформації щодо підтримки ОСОБА_1 . ОСОБА_3 .
Обгрунтовуючи заяву, посилається на те, що невжиття заходів забезпечення позову може призвести до утруднення або неможливості виконання рішення суду у разі задоволення позову.
Посилаючись на зазначені обставини, просила заяву задовольнити.
Частиною 1 ст. 153 ЦПК України передбачено, що заява про забезпечення позову розглядається судом без повідомлення учасників справи.
Вивчивши заяву та додані до неї документи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у постанові від 22 грудня 2006 року № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог.
Відповідно до п. 4 зазначеної постанови розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Ураховуючи те, що докази того, що невжиття таких заходів забезпечення позову як: заборони ОСОБА_2 вчиняти дії по поширенню у будь-який спосіб інформації щодо підтримки ОСОБА_1 ОСОБА_3 може призвести до утруднення або неможливості виконання рішення суду або ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких вона звернулася до суду, відсутні, правових підстав для задоволення заяви про забезпечення позову немає.
Керуючись ст. ст. 149-153, 261 ЦПК України,-
П О С Т А Н О В И В :
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі за її позовом до ОСОБА_2 , третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю БізнесГруп про визнання інформації недостовірною, зобов`язання спростувати інформацію - відмовити.
Ухвала може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд м. Києва.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення - 17.02.2021.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 261 ЦПК України.
СуддяС. С. Захарчук
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2021 |
Оприлюднено | 17.02.2021 |
Номер документу | 94926935 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Захарчук С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні