Іванківський районний суд Київської області
смт. Іванків, вул. Проскури, 14a, 07201, (04591) 5-16-52
Справа № 2-2034/20110 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 грудня 2010 року Іванківський районний суд Київської області у складі : головуючої - судді Слободян Н.П., при секретарі Онищенко В.В., розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в смт. Іванків Київської області цивільну справу у позовом ОСОБА_1 до Кухарської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно.
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася в суд до відповідача з даним позовом посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її бабуся - ОСОБА_2 , яка проживала в с. Кухарі Іванівського району Київської області. За життя остання склала заповіт на користь позивачки, який посвідчений Кухарською сільською радою 18.12.1995 року за реєстром № 47. На день її смерті залишилось спадкове майно у вигляді жилого будинку з господарськими будівлями, що знаходиться у АДРЕСА_1 , інше спадкове майно.
Спадщину позивач прийняла шляхом зберігання спадкового майна з серпня 1997 року, тобто вступила в управління спадковим майном ( довідка Кухарської сільської ради додається).
20.11.2010 року позивач звернулася до Іванківської державної нотаріальної контори з проханням видати свідоцтва про право на спадщину за заповітом на вищевказане майно. У видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на жилий будинок їй було відмовлено, оскільки не пред`явлено правовстановлюючого документу на спадковий будинок.
У 1930 році спадкодавця побудувала жилий будинок з господарськими будівлями, що знаходиться у АДРЕСА_1 . Зазначене домоволодіння вона побудувала за власні кошти та власними силами, але ніяких правовстановлюючих документів на це майно не було оформлено. Документом, що підтверджує право власності на будинок є довідки Кухарської сільської ради (виписка з по господарської книги № 2, особовий рахунок № НОМЕР_1 та виписка із земельно-кадастрової книги).
Спадкоємцем за заповітом, який прийняв спадщину та претендує на спадкове майно, після смерті ОСОБА_2 є позивач. За даними Іваанківської державної нотаріальної контори спадщину за законом прийняв син спадкодавці ОСОБА_3 , який помер. На обов`язкову частку він права не мав. Інших спадкоємців немає. Позивачка вважає, що має право на спадкове домоволодіння, що належало її покійній бабусі. У зв*язку з тим, що Іванківська державна нотаріальна контора не може видати свідоцтва про право на спадщину за заповітом на жилий будинок, позивач просить визнати її право власності на зазначений будинок.
У попереднє судове засідання позивачка не з*явилась, про день і час слухання справи повідомлена вчасно. Написала заяву про те, що позов підтримує у повному обсязі, просять справу розглянути без її участі.
Представник відповідача у попереднє судове засідання не з*явився, надіславши суду лист, який позовні вимоги визнають, і просять справу розглядати без участі представника сільської ради.
Суд, вивчивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, враховуючи визнання позивачем позовних вимог, приходить до висновку про задоволення позову як обґрунтованого доказами.
В даному випадку позивач є спадкоємцем за заповітом після смерті її бабусі (померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ), якій (за даними сільської ради) належав на праві власності жилий будинок в АДРЕСА_1 , який був збудований нею за даними
Технічного паспорта у 1930 році, на земельній ділянці, що згодом була надана саме під будівництво та обслуговування цього будинку. Документів на право власності бабуся позивачки не оформила, у зв`язку з чим позивачка, як її спадкоємиця, не може оформити на цей будинок відповідне свідоцтво, хоча фактично це домоволодіння є об`єктом спадкового майна за заповітом. На даний час ніхто, крім позивачки, на цей будинок не претендує.
Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю .
На підставі наведеного, ст. 524, 525, 526, 534, 549, 561 ЦК України 1963 року, керуючись ст. 5, 6, 8, 57, 60, 64, 130, 174, 197, 213- 215 ЦПК України, п.18 ст. 4. ст. 5 Декрету КМ України Про державне , суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати право приватної власності ОСОБА_1 на спадкове майно ОСОБА_2 , а саме: жилий будинок з господарськими будівлями, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 .
Від сплати судового збору сторони звільнити.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Київської області через Іванківський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з моменту отримання його копії.
Суддя:
Суд | Іванківський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2010 |
Оприлюднено | 22.02.2021 |
Номер документу | 95025642 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іванківський районний суд Київської області
Слободян Н. П.
Цивільне
Іванківський районний суд Київської області
Слободян Н. П.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Чередниченко В. Є.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Савицька Л. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні