УХВАЛА
22 лютого 2021 року
м. Київ
справа № 907/114/19
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Могил С.К.
перевіривши матеріали касаційної скарги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Станційна 6"
на постанову Західного апеляційного господарського суду від 23.11.2020
та рішення Господарського суду Закарпатської області від 23.06.2020
у справі № 907/114/19
за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Станційна 6"
до:
1) Ужгородської міської ради;
2) Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради;
3) Приватного нотаріуса Кузьо Галини Василівни
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - 2 - Громадської організації "Ужгородська Федерація Бойового Самбо"
про визнання незаконним та скасування рішення державного реєстратора - приватного нотаріуса; про визнання недійсними та скасування результатів конкурсу; про визнання договору оренди недійсним з моменту його укладення,
В С Т А Н О В И В:
26.01.2021 Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Станційна 6" повторно подало на адресу Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу на постанову Західного апеляційного господарського суду від 23.11.2020 та рішення Господарського суду Закарпатської області від 23.06.2020 у справі № 907/114/19 після повернення вперше поданої касаційної скарги на зазначене судове рішення ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 19.01.2021 на підставі ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Відповідно до витягу з протоколу передачі судової справи (касаційної скарги, апеляційної скарги, заяви) раніше визначеному складу суду від 05.02.2021 вказану касаційну скаргу передано для розгляду колегії суддів у складі: Могил С.К. - головуючий (доповідач), Мачульський Г.М., Случ О.В.
Здійснивши перевірку матеріалів касаційної скарги на відповідність вимогам ст. ст. 287 - 290 ГПК України, Суд дійшов висновку, що подана скарга їм не відповідає з огляду на таке.
Касаційна скарга підписується особою, яка подає скаргу, або її представником. До касаційної скарги, поданої представником, додається довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження (ч. 3 ст. 290 ГПК України).
Касаційну скаргу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Станційна 6" підписано адвокатом М. Гангур. При цьому касаційна скарга містить вказівку на те, що до останньої додано ордер та свідоцтво, однак до матеріалів касаційної скарги не додано жодного документу, який підтверджує наявність в М. Гангур повноважень на підписання касаційної скарги, що підтверджується актом Управління забезпечення автоматизованого документообігу Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 05.02.2021 № 29.1-11/64.
Отже, Суд дійшов висновку, що до касаційної скарги не додано доказів того, що М. Гангур має право представляти Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Станційна 6", а отже, не підтверджені і повноваження адвоката М. Гангур на підписання даної касаційної скарги.
При цьому, Суд позбавлений можливості перевірити наявність підтвердження повноважень особи, яка підписала касаційну скаргу, оскільки матеріали справи № 907/114/19 у суді касаційної інстанції відсутні.
Згідно з ч. 2 ст. 292 ГПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Частиною 2 ст. 174 ГПК України унормовано, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням наведеного касаційна скарга подана без додержання відповідних вимог процесуального законодавства, а тому підлягає залишенню без руху.
Отже, суд касаційної інстанції зазначає, що скаржнику необхідно усунути недоліки касаційної скарги та надати суду документи, що підтверджують повноваження адвоката М. Гангур на право підписання даної касаційної скарги.
Згідно з п. 2 ч. 4 ст. 290 ГПК України до касаційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" (далі - Закон).
Відповідно до п.п. 5 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону ставка судового збору за подання до господарського суду касаційної скарги на рішення суду становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п.п. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону).
Приписами абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону встановлено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2019 у розмірі 1 921 грн.
Рішенням Господарського суду Закарпатської області від 23.06.2020, залишеним без змін постановою Західного апеляційного господарського суду від 23.11.2020 у справі № 907/114/19 (тексти розміщено у Єдиному державному реєстрі судових рішень), в задоволенні позову (містить три вимоги немайнового характеру) відмовлено повністю.
В касаційній скарзі заявник просить рішення Господарського суду Закарпатської області від 23.06.2020 та постанову Західного апеляційного господарського суду від 23.11.2020 у справі № 907/114/19 скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити повністю, отже належною до сплати сумою судового збору за подання касаційної скарги у даному випадку є 11 526 грн (1 921 грн. * 3) * 200%.
Проте до матеріалів касаційної скарги не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Суд вказує на те, що скаржнику необхідно сплатити судовий збір та надати суду документ, що підтверджує сплату 11 526 грн за наведеними нижче реквізитами.
- Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Печерс. р-н/22030102,
- Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;
- Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
- Рахунок отримувача: UA288999980313151207000026007
- Код класифікації доходів бюджету: 22030102 "Судовий збір (Верховний Суд, 055)".
Крім того, колегія суддів зазначає, що скаржник подав касаційну скаргу з порушенням вимог, установлених ст. 288 ГПК України.
За змістом ч. 1 ст. 288 ГПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що оскаржується, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Постанова Західного апеляційного господарського суду була проголошена 23.11.2020 (оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень 03.12.2020), тобто останнім днем оскарження зазначеної постанови є 14.12.2020.
Дану касаційну скаргу скаржник надіслав до суду касаційної інстанції лише 26.01.2021, тобто з порушенням встановленого Законом строку на касаційне оскарження без обґрунтування причини пропуску процесуального строку.
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 288 ГПК України учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині четвертій статті 293 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
До матеріалів касаційної скарги не додано і касаційна скарга не містить клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження, тобто скаржник не порушує питання про поновлення цього строку.
Відповідно до ч. 3 ст. 292 ГПК України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 288 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ст. 291 ГПК України особа, яка подає касаційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Касаційна скарга містить вказівку на те, що до неї додано докази направлення касаційної скарги учасникам справи на 4 арк., однак остання не містить доказів надіслання копії касаційної скарги та доданих до неї документів іншим учасникам справи, а саме: Ужгородській міській раді; Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради; Приватному нотаріусу Кузьо Галині Василівні; Громадській організації "Ужгородська Федерація Бойового Самбо", що підтверджується актом Управління забезпечення автоматизованого документообігу Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 05.02.2021 № 29.1-11/64.
Враховуючи викладене касаційна скарга Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Станційна 6" підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку на усунення недоліків поданої ним касаційної скарги, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху, а саме - заявнику касаційної скарги необхідно надати: 1) документи, що підтверджують повноваження адвоката М. Гангур на право підписання даної касаційної скарги (ордер або довіреність); 2) докази сплати судового збору за подання касаційної скарги у сумі 11 526 грн; 3) обґрунтоване клопотання (заяву) про поновлення строку на касаційне оскарження; 4) докази надіслання копії касаційної скарги і доданих до неї документів Ужгородській міській раді; Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради; Приватному нотаріусу Кузьо Галині Василівні; Громадській організації "Ужгородська Федерація Бойового Самбо".
Керуючись ст. ст. 119, 174, 234, 288, 290-292 ГПК України, Суд, -
У Х В А Л И В:
1. Касаційну скаргу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Станційна 6" на постанову Західного апеляційного господарського суду від 23.11.2020 та рішення Господарського суду Закарпатської області від 23.06.2020 у справі № 907/114/19 залишити без руху.
2. Надати Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Станційна 6" строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Могил С.К.
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2021 |
Оприлюднено | 23.02.2021 |
Номер документу | 95032876 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Могил С.К.
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Зварич Оксана Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні