Ухвала
від 12.01.2021 по справі 477/585/20
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД

Миколаївської області

Справа №477/585/20

Провадження №2-о/477/3/21

УХВАЛА

12 січня 2021 року м. Миколаїв

Жовтневий районний суд Миколаївської області в складі:

головуючого - судді Козаченка Р.В.,

присяжних - Атанасова В.О., Лешко Л.О.,

із секретарем судового засідання - Бітюковою С.В.,

під час розгляду в судовому засіданні цивільної справи за заявою представника ОСОБА_1 , заінтересовані особи - орган опіки та піклування Галицинівської сільської ради Вітовського району Миколаївської області, Лупаревський психоневрологічний інтернат, про відновлення дієздатності, -

в с т а н о в и в :

01 квітня 2020 року представник ОСОБА_1 - адвокат Алейнік Владислав Анатолійович звернувся до суду із зазначеною заявою, в якій просив відновити дієздатність ОСОБА_1 шляхом скасування рішення Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 19 серпня 2014 року, яким він був визнаний недієздатним.

Посилався на те, що на теперішній час ОСОБА_1 перебуває на утриманні в Лупаревському психоневрологічному інтернаті і відповідно до виписки з його медичної карти стаціонарного хворого він здатен усвідомлювати значення своїх дій і його психічний стан поліпшився, що є передумовою для звернення з цією заявою до суду.

Одночасно із заявою, клопотав перед судом про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи, виконання якої доручити Миколаївському відділенню філії «Центр судово-психіатричної експертизи» Державної установи «Центр психічного здоро`я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров`я в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях. На вирішення експертів поставити питання про те, чи хворіє ОСОБА_1 на психічну хворобу та чи розуміє він в силу свого психічного розладу здоров`я значення своїх дій та чи може він керувати ними?

Ухвалою суду від 25 травня 2020 року в зв`язку з призначенням судово-психіатричної експертизи провадження у справі було зупинено до отримання результатів по призначеній експертизі.

11 серпня 2020 року головним судовим експертом ОСОБА_2 було заявлено клопотання про надання медичної документації відносно ОСОБА_1 , у зв`язку з чим, провадження в справі було відновлено.

17 грудня 2020 року від представника заявника надійшло клопотання про витребування з Обласного центру медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради медико-експертної справи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

11 січня 2021 року до суду надійшла медична справа ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

17 грудня 2020 року від представника заявника надійшло клопотання, в якому він просив після отримання медичних документів призначити амбулаторну судово-психіатричну експертизу, виконання якої доручити Миколаївському відділенню філії «Центр судово-психіатричної експертизи» Державної установи «Центр психічного здоро`я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров`я в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях.

Суд, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступних висновків.

Відповідно до ч.1 ст. 295 ЦПК України заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, у тому числі неповнолітньої особи, чи визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у закладі з надання психіатричної допомоги - за місцезнаходженням цього закладу.

Відповідно до ч. 3 ст. 300 ЦПК України скасування рішення суду про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, цивільна дієздатність якої була обмежена, здійснюється за рішенням суду за заявою самої фізичної особи, її піклувальника, членів сім`ї або органу опіки та піклування.

Скасування рішення суду про визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, яка була визнана недієздатною, в разі її видужання або значного поліпшення її психічного стану здійснюється за рішенням суду на підставі відповідного висновку судово-психіатричної експертизи за заявою опікуна, членів сім`ї, органу опіки та піклування або самої особи, визнаної недієздатною (ч. 4 ст. 300 ЦПК України).

З цих положень закону вбачається, що при вирішенні питання про відновлення дієздатності проведення судової психіатричної експертизи є обов`язковою, тому заява представника заявника про її призначення підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Зокрема ці докази можуть бути встановлені і висновками експертів (ч. 2 ст. 76 ЦПК України).

Згідно зі ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.

За положеннями ч. 1 та ч. 3, ч. 5 ст. 104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи. Ухвала про призначення експертизи направляється особам, яким доручено проведення експертизи, та учасникам справи. Об`єкти та матеріали, що підлягають дослідженню, направляються особі, якій доручено проведення експертизи (провідному експерту або експертній установі). В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.

Згідно з ч. 1 ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити: 1) характер і ступінь ушкодження здоров`я; 2) психічний стан особи; 3) вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.

Відповідно до ст. 107 ЦПК України матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.

Згідно зі ст. 108 ЦПК України експертиза проводиться у судовому засіданні або поза межами суду, якщо це потрібно у зв`язку з характером досліджень, або якщо об`єкт досліджень неможливо доставити до суду, або якщо експертиза проводиться за замовленням учасника справи. У разі якщо суд призначив проведення експертизи експертній установі, керівник такої установи доручає проведення експертизи одному або декільком експертам. Ці експерти надають висновок від свого імені і несуть за нього особисту відповідальність.

За нормами п. 5 ч. 1 ст. 252 та п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України на час проведення судової експертизи суд вважає необхідним провадження в справі зупинити.

З врахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 103-104, 252, 253, 258-260 ЦПК України,

у х в а л и в:

Призначити амбулаторну судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

На вирішення судово-психіатричної експертизи поставити наступні питання:

- чи страждає ОСОБА_1 психічним захворюванням або недоумством, якщо так, то яким саме?

- чи розуміє ОСОБА_1 значення своїх дій та чи може ними керувати?

Проведення експертизи доручити експертам Миколаївського відділення філії «Центр судово-психіатричної експертизи» Державної установи «Центр психічного здоро`я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров`я в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях - м. Миколаїв, вул. Корабелів

14-В.

Витребувані медичні документи направити спільно з цивільною справою експертам для проведення експертизи.

У розпорядження експертів направити із Лупаревського психоневрологічного інтернату ОСОБА_1 .

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384-385 КК України.

Провадження по даній справі зупинити на час проведення судово-психіатричної експертизи.

Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Жовтневий районний суд Миколаївської області протягом 15 днів з дня її проголошення (складання).

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Р.В.Козаченко

Присяжні: В.О. Атанасов

Л.О. Лешко

СудЖовтневий районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення12.01.2021
Оприлюднено23.02.2021
Номер документу95054032
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —477/585/20

Ухвала від 01.11.2022

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Козаченко Р. В.

Ухвала від 17.03.2023

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Козаченко Р. В.

Ухвала від 02.02.2022

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Козаченко Р. В.

Ухвала від 25.10.2021

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Козаченко Р. В.

Ухвала від 12.01.2021

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Козаченко Р. В.

Ухвала від 19.11.2020

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Козаченко Р. В.

Ухвала від 19.11.2020

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Козаченко Р. В.

Ухвала від 23.12.2020

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Козаченко Р. В.

Ухвала від 25.05.2020

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Козаченко Р. В.

Ухвала від 06.04.2020

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Козаченко Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні