АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінниць-кої області в складі:
головуючої судді Денишенко Т.О.,
суддів Гуцола П.П., Луценка В.В.,
при секретарі Торбасюк О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці, в залі судового засі-дань апеляційного суду Вінницької області клопотання управління праці та соціа-льного захисту населення Ладижинської міської ради Вінницької області про по-новлення процесуального строку на оскарження постанови Ладижинського місь-кого суду Вінницької області від 21 травня 2007 року у цивільній справі за позо-вом
ОСОБА_1 до управління праці та соціального за-
хисту населення Ладижинської міської ради Вінницької області
про стягнення недоплачених сум разової щорічної допомоги до 5
Травня як учаснику війни за 2004-2006 роки,
В С Т А Н О В И Л А:
Постановою Ладижинського міського суду Вінницької області від 21.05.2007 року ( а. с. 10 ) позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено в повному обсязі. Зо-бов’язано відповідача сплатити позивачці за 2004-2006 роки суми недоплаченої разової щорічної грошової допомоги як учасниці війни в розмірі 2223,35 гривні.
Подана управлінням праці та соціального захисту населення Ладижинської мі-ської ради Вінницької області ( далі - органом соціального забезпечення ) апеля-ційна скарга, де викладено і клопотання про поновлення пропущеного процесу-ального строку, підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, оскільки з 10 березня 2010 року вступив в дію Закон України від 18 лютого 2010 року № 1691-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підві-домчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами».
29 січня 2009 року відповідачем подана апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції від 21.05.2007 року ( а. с. 17-18 ), де заявлено клопотання про по-новлення строку на оскарження судового рішення. Апелянт обґрунтовує пропуск строку тим, що на його адресу 10.11.2008 року з Головного управління праці та со -ціального захисту населення Вінницької облдержадміністрації надійшов лист за № 337 з вказівкою підготувати та подати апеляційні і касаційні скарги по справах з клопотаннями до судових інстанцій поновити пропущені процесуальні строки, зазначивши поважність причин пропуску таких строків ( а. с. 20 ).
Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши дово-ди органу соціального забезпечення з приводу заявленого клопотання, колегія суд -дів прийшла до висновку, що клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Ладижинського міського суду Вінницької області від 21. 05.2007 року задоволенню не підлягає.
Згідно ч. 3 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови су -ду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в ра- зі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутність особи, яка бере участь в справі, то строк подання заяви про апеляційне оскаржен-ня обчислюється з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постано-ву суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апе-ляційне оскарження.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскаржен-ня чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією стат-тею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх по-дала, не знайде підстав для поновлення строку. Відповідно до ч. 1 ст. 102 КАС Ук -раїни процесуальний строк може бути поновлений судом за клопотання особи, яка бере участь у справі у разі його пропущення з поважних причин.
Питання пропуску і поновлення строку апеляційного оскарження регулюють-ся також ст. ст. 73, 294 ЦПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, за -лишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала. Згідно з ч. 1 ст. 73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений від-повідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач був обізнаний про час, день та місце розгляду справи і письмовою заявою просив розглянути справу в його від-сутності.
За викладених обставин визнати поважними причини пропуску встановленого законом процесуального строку на оскарження судового рішення немає підстав, тому в поновленні строку необхідно відмовити, залишивши апеляційну скаргу без розгляду.
Керуючись ст. ст. 102, 186 КАС України, ст. ст. 72, 73, 294, 324, 325 ЦПК Ук-раїни, колегія суддів –
У Х В А Л И Л А:
Клопотання управління праці та соціального захисту населення Ладижинської міської ради Вінницької області про поновлення процесуального строку на поста-нову Ладижинського міського суду Вінницької області від 21 травня 2007 року відхилити, апеляційну скаргу залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте може бути ос-каржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох міся-ців з дня набрання законної сили.
Головуюча:
Судді:
Суд | Апеляційний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2010 |
Оприлюднено | 01.06.2010 |
Номер документу | 9515014 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Вінницької області
Денишенко Тамара Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні