Харківський районний суд Харківської області
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26 лютого 2021 року смт. Покотилівка
Справа № 635/1435/21
Провадження № 2/635/2029/2021
Суддя Харківського районного суду Харківської області Карасава І.О., отримавши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Манченківської селищної ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом ,
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі- позивач), в інтересах якої діє її представник адвокат Скородєлов С.В., звернулась до Харківського районного суду Харківської області з позовом до Манченківської селищної ради (далі- відповідач) про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
У вказаній позовній заяві просить визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 на будинок А-1 загальною площею 53,8 кв. м. з надвірними будівлями Ж - вбиральня, 1,2 огорода, К - колодязь, Я - вигр. Яма, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований на праві власності за ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Зазначена позовна заява за формою та змістом не відповідає вимогамЦПК України з наступних підстав.
Відповідно до вимог пункту 3 частини 3 статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, яка у відповідності до пункту 2 частини 1 статті 176 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна.
Також відповідно до вимог частини 4 статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру - сплачується 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з копії квитанції №10 від 23 лютого 2021 року позивачем за подання до суду вищевказаної позовної заяви сплачено судовий збір у розмірі 920,30 гривень.
Вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні .
Відповідно до частини 1 статті 12 Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність (№ 2658-ІІІ) звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.
Механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей обчислення судового збору та інших обов`язкових платежів визначений постановою Кабінету Міністрів України Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства від 21 серпня 2014 року № 358 .
У відповідності до підпункту 1 пункту 1 вказаної вище постанови оціночною вартістю для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства (далі - оподаткування), є ринкова вартість, розрахована відповідно до національних стандартів та інших нормативно-правових актів з питань оцінки майна і майнових прав.
Відповідно до статті 6 Закону України Про судовий збір , зазначено, що у разі якщо судовий збір сплачується за подання позовної заяви до суду в розмірі, визначеному з урахуванням ціни позову, а встановлена при цьому позивачем ціна позову не відповідає дійсній вартості спірного майна або якщо на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, розмір судового збору попередньо визначає суд з подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом у процесі розгляду справи.
Разом з тим, в матеріалах справи відсутні будь які належні докази на підтвердження вартості спірного майна, на день подання позову. При цьому позивачем вказана ціна позову у розмірі 92 030,00 грн., яка нічим не обґрунтовується та не підтверджується. Суд звертає увагу, якщо на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, розмір судового збору попередньо визначає суд з подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом у процесі розгляду справи. З цього питання позивачем та його представником інформація суду надана не була.
У зв`язку з чим суд позбавлений можливості встановити розмір судового збору, який необхідно позивачу сплатити відповідно до Закону України Про судовий збір , яким передбачена ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, а саме : 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, станом на день подачі позову до суду.
Таким чином позивачу необхідно вказати ціну позову виходячи з дійсної вартості спірного майна(надавши належні докази щодо вартості будинку) на день подання позову та доплатити судовий збір виходячи з 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, станом на день подачі позову до суду за наступними реквізитами: ГУК Харківськ обл/ХаркiвР/22030101 , код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37874947 , банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998 , рахунок отримувача: UA898999980313121206000020429 , код класифікації доходів бюджету : 22030101.
Відповідно до статті 6 Закону України Про судовий збір , зазначено, що у разі якщо судовий збір сплачується за подання позовної заяви до суду в розмірі, визначеному з урахуванням ціни позову, а встановлена при цьому позивачем ціна позову не відповідає дійсній вартості спірного майна або якщо на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, розмір судового збору попередньо визначає суд з подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом у процесі розгляду справи.
Відповідно до частини 1 статті 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, позовна заява підлягає залишенню без руху з зазначенням недоліків та наданням строку для їх усунення.
Керуючись статтями 175, 177, 185 ЦПК України , суд
УХВАЛИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Манченківської селищної ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк, позовна заява разом із доданими до неї матеріалами буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя: І.О. Карасава
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2021 |
Оприлюднено | 01.03.2021 |
Номер документу | 95181303 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Карасава І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні