Ухвала
від 02.03.2021 по справі 618/208/21
ДВОРІЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 618/208/21

Провадження № 2/618/60/21

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

02 березня 2021 року суддя Дворічанського районного суду Харківської області Гніздилов Ю. М. при прийнятті позовної заяви (цивільна справа № 618/208/21, провадження № 2/618/60/21) в.о. заступника керівника Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області Коновалюка Д. С. в інтересах держави в особі Дворічанської районної державної адміністрації Харківської області до Дворічанської селищної ради Куп`янського району Харківської області, ОСОБА_1 про визнання недійсним державного акту, зобов`язання повернути майно у відання держави,

встановив:

В.о. заступника керівника Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області Коновалюк Д. С. звернувся до суду в інтересах держави в особі Дворічанської районної державної адміністрації Харківської області з позовною заявою в порядку ст. ст. 4, 56 ЦПК України до Дворічанської селищної ради Куп`янського району Харківської області, ОСОБА_1 про визнання недійсним державного акту, зобов`язання повернути майно у відання держави.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 ЦПК України, у випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Згідно з ч. 4 ст. 23 Закону України Про прокуратуру прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.

Відповідно до ч. 4 ст. 56 ЦПК України, прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.

Відповідно до ч. 3 ст. 56 ЦПК України, у визначених законом випадках прокурор, зокрема, звертається до суду з позовною заявою.

Стаття 23 Закону України Про прокуратуру регламентує порядок та підстави представництва прокурором інтересів громадянина або держави в суді.

Так, згідно з ч. 1 цієї статті, представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України Про прокуратуру прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.

Отже, захищати інтереси держави повинні насамперед відповідні суб`єкти владних повноважень, а не прокурор. Щоб інтереси держави не залишилися незахищеними, прокурор виконує субсидіарну роль, замінює в судовому провадженні відповідного суб`єкта владних повноважень, який всупереч вимог закону не здійснює захисту або робить це неналежно. У кожному такому випадку прокурор повинен навести (а суд - перевірити) причини, які перешкоджають захисту інтересів держави належним суб`єктом, і які є підставами для звернення прокурора до суду.

Відповідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини сторонами цивільного розгляду є позивач і відповідач, які мають рівні права, включаючи право на юридичну допомогу. Підтримка прокуратурою однієї зі сторін може бути виправдана за певних умов, наприклад, з метою захисту вразливих осіб, які вважаються не здатними захистити свої інтереси самостійно, або в разі, якщо правопорушення зачіпає велику кількість людей, або якщо вимагають захисту реальні державні інтереси або майно (KOROLEV v. RUSSIA (no. 2), 5447/03 § 33, ЄСПЛ, від 01 квітня 2010 року; MENCHINSKAYA v. RUSSIA, № 42454/02§ 35, ЄСПЛ, від 15 січня 2009 року).

У випадках звернення представника органу прокуратури до суду він не може вважатися альтернативним суб`єктом звернення до суду і замінювати належного суб`єкта владних повноважень, який може і бажає захищати інтереси держави.

Тому необхідність судового захисту інтересів держави саме прокурором від імені суб`єкта владних повноважень має бути обґрунтована і підтверджена належними доказами.

Позовна заява в.о. заступника керівника Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області Коновалюка Д. С. подана в інтересах держави в особі Дворічанської районної державної адміністрації Харківської області.

Однак згідно з інформацією з офіційного сайту від 09 лютого 2021 року, Дворічанська районна державна адміністрація Харківської області перебуває у стадії припинення, як юридична особа публічного права, у зв`язку з її реорганізацією шляхом приєднання до районної державної адміністрації, розташованої в адміністративному центрі Куп`янського району, утвореного постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX, а саме до Куп`янської районної державної адміністрації Харківської області. Відповідно до чинного законодавства України з моменту утворення комісії з реорганізації районної державної адміністрації, що припиняється, її повноваження права та обов`язки переходять до новоутвореної, тобто Куп`янської районної державної адміністрації.

Крім того, згідно із витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Дворічанська районна державна адміністрація Харківської області (код ЄДРПОУ 04059579) перебуває стані припинення.

Таким чином, оскільки вказані обставини унеможливлять розгляд справи в майбутньому, в.о. заступника керівника Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області Коновалюку Д. С. необхідно визначити належного позивача в особі якого подається позов у вказаній справі.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.

За таких обставин, суддя вважає за необхідне надати позивачу зазначений строк для усунення вказаних недоліків, а саме: визначити належного позивача, замінивши Дворічанську районну державну адміністрацію Харківської області на правонаступника.

Суддя вважає, що залишення позовної заяви в.о. заступника керівника Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області Коновалюка Д. С. в інтересах держави в особі Дворічанської районної державної адміністрації Харківської області до Дворічанської селищної ради Куп`янського району Харківської області, ОСОБА_1 без руху та надання строку для усунення недоліків є належним способом забезпечення права позивача на звернення до суду.

На підставі викладеного, керуючись ст. 13, 175, 176, 177, 185, 258, 260 ЦПК України, суддя

постановив:

Позовну заяву в.о. заступника керівника Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області Коновалюка Д. С. в інтересах держави в особі Дворічанської районної державної адміністрації Харківської області до Дворічанської селищної ради Куп`янського району Харківської області, ОСОБА_1 про визнання недійсним державного акту, зобов`язання повернути майно у відання держави - залишити без руху.

Повідомити в.о. заступника керівника Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області Коновалюка Д. С., який звертається до суду з позовом в інтересах держави, про необхідність виправити вказані недоліки позовної заяви - привести позовну заяву у відповідність вимогам ст. 175 ЦПК України , а саме: визначити належного позивача в особі якого подається позов у вказаній справі, встановивши строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем копії цієї ухвали.

Роз`яснити позивачу, що згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України , в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.

Ухвала, як така, що постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю. М. Гніздилов

СудДворічанський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення02.03.2021
Оприлюднено03.03.2021
Номер документу95247252
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —618/208/21

Ухвала від 07.12.2021

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Гніздилов Ю. М.

Ухвала від 25.10.2021

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Гніздилов Ю. М.

Постанова від 06.10.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 07.06.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 11.05.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 07.04.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 15.03.2021

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Гніздилов Ю. М.

Ухвала від 02.03.2021

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Гніздилов Ю. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні